OSD başarılı tedarikçileri ödüllendirdi

OSD Yönetim Kurulu Başkanı Haydar Yenigün, “Sinerji içinde çalıştığımız tedarik sanayiimizin katkılarıyla bugün binek araçlarda yüzde 66, ticari araçlarda yüzde 79’a varan yerlilik oranlarına ulaştık” dedi.

OTOMOTİV Sanayii Derneği (OSD) Yönetim Kurulu Başkanı Haydar Yenigün, “Ülkemizdeki yetkin tedarik sanayii ile birlikte ekonomimize en yüksek seviyede katkıyı sağlamak adına birlikte çalışıyoruz. Sinerji içinde çalıştığımız tedarik sanayiimizin katkılarıyla bugün binek araçlarda yüzde 66, ticari araçlarda yüzde 79’a varan yerlilik oranlarına ulaştık.” ifadelerini kullandı.

Kalite anlayışı, teslimat güvenirliği, teknoloji geliştirmedeki yetkinliği ve rekabetçilik kriterleri çerçevesinde yapılan değerlendirme ile Tedarik Sanayi Başarı Ödülleri sahiplerini buldu.

Ayrıca bu yıl ilk kez OSD üyelerinin değerlendirmesi sonucunda “Teknoloji ve Yenileşme” ve “Jüri Özel Ödülü” kategorilerinde de tedarik sanayi temsilcilerine ödülleri takdim edildi.

‘SİNERJİ İLE YERLİLİK ORANIMIZI ARTIRDIK’

OSD Yönetim Kurulu Başkanı Haydar Yenigün, küresel otomotivde rekabetçiliğin en önemli unsurlarından birinin kuvvetli bir tedarik sanayi olduğunu belirterek, şunları kaydetti:

“Ülkemizdeki yetkin tedarik sanayii ile birlikte ekonomimize en yüksek seviyede katkıyı sağlamak adına birlikte çalışıyoruz. Sinerji içinde çalıştığımız tedarik sanayiimizin katkılarıyla bugün binek araçlarda yüzde 66, ticari araçlarda yüzde 79’a varan yerlilik oranlarına ulaştık. Her geçen yıl yerlilik oranlarımızı artırmaya devam ediyor, değer zincirimizi geliştirmeyi amaçlıyoruz.

Tedarik sanayimizin başarılarına dikkat çekmeye ve ödüllendirmeye her zaman ayrı bir önem veren Derneğimiz, 30 yıla yakın bir süredir Tedarik Sanayi Başarı Ödülleri’ni, tedarikçilerimiz ile buluşturmayı özenle sürdürüyor. 2019 yılındaki performansları ile ödül almaya hak kazanan kuruluşları ve çalışanlarını kutluyor, başarılarının devamını diliyorum.”

OSD Tedarik Sanayi Başarı Ödülleri

  • Assan Hanil Otomotiv Sanayi Ve Ticaret A.Ş.
  • Martur Sünger Ve Koltuk Tesisleri Ticaret Ve Sanayi A.Ş.
  • Nursan Kablo Donanım ve Ticaret A.Ş.
  • Hema Endüstri A.Ş.

 OSD Tedarik Sanayi Teknoloji ve Yenileşme Ödülü

  • 2019 yılında “Plastik Enjeksiyon Kalıbından Beyaz Renk Ön Tampon Üretimi” konulu projesi ile Magna Otomotiv Sanayi Ticaret A.Ş.

 OSD Tedarik Sanayi Jüri Özel Ödülü

  • 2019 yılında “Nitelikli Eğitim” kapsamındaki projesi ile Kazcıoğlu Otomotiv Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti.

 

 

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.