Oto ekspertize ‘kadın eli’ değdi

Yaklaşık 1 yıldır Pilot Garage’ın Ordu/Fatsa şubesinde görev alan Aslı Gülboy, otomotiv sektöründe kadınların yeni roller üstlenebileceğini tekrar kanıtlamış oldu. 254 kadın çalışana sahip Pilot Garage, gelecekte kadın istihdamını 2 katına çıkarmayı hedefliyor.

OTOMOBİLLERE olan ilgisi, Aslı Gülboy’u oto ekspertiz sektöründe meslek sahibi yaptı. Gerekli eğitimleri aldıktan sonra Pilot Garage Ordu/Fatsa şubesinde oto ekspertiz uzmanı olarak göreve başlayan ve 1 yıldır Ordu halkının takdirini toplayan Gülboy; otomobillerin boya, kaporta, iç aksam kontrolü, elektronik arıza tespiti, mekanik kontrollerini gerçekleştiriyor. Kadınların detaycı yaklaşımıyla oto ekspertiz sektöründe çok başarılı olabileceğini belirten Gülboy, eğitim alan her kadının oto ekspertiz sektöründe iş sahibi olabileceğini söylüyor. Türkiye genelinde 254 kadın çalışana sahip olan Pilot Garage, gelecekte kadın istihdamını artırmayı ve 2 katına çıkarmayı hedefliyor.

Aslı Gülboy, yaklaşık 1 yıldır Pilot Garage’ın Ordu/Fatsa şubesinde görev yapıyor.

KADIN TİTİZLİĞİ OTO EKSPERTİZDE

Yaklaşık 1 yıldır Pilot Garage’ın Ordu/Fatsa şubesinde görev alan Aslı Gülboy, otomotiv sektöründe kadınların yeni roller üstlenebileceğini tekrar kanıtlamış oldu. Çocukluğundan itibaren otomobillere ilgi duyan Gülboy, eğitim sürecinin ardından oto ekspertiz uzmanı olarak çalışmaya başladı. Araç sahipleri tarafından sürekli pozitif dönüşler alan Gülboy, otomobillerin kaporta, boya, iç ve dış aksam kontrolü, elektronik arıza tespiti ve mekanik kontrollerini gerçekleştiriyor. Detaycı yaklaşımıyla birçok uzmanın tespit edemediği hataları ve arızaları yakalayabilen Gülboy, eğitim alan her kadının oto ekspertiz sektöründe başarılı olabileceğini dile getiriyor. Ayrıca araç satın almayı düşünen herkesin, tanıdıklarından dahi araç alırken bağımsız ve tarafsız, TSE belgeli bir ekspertiz noktasında detaylı kontrolleri gerçekleştirmesi gerektiği konusunda uyarıyor.

‘TÜRKİYE’DEKİ HER ŞUBEMİZDE BİR KADIN ÇALIŞANIMIZ VAR’

Konuyla ilgili görüşlerini paylaşan Pilot Garage Genel Koordinatörü Cihan Emre, Türkiye genelinde 254 kadın çalışana sahip olduklarını, gelecekte kadın istihdamını daha da artırmayı hedeflediklerini ifade etti. Emre “Her şubemizde kesinlikle bir kadın çalışanımız var ve otomotiv sektöründe fırsat eşitliği yaratma çabamız kurulduğumuz ilk günden bu yana sürüyor. Kadınların, hayatın her alanında olduğu gibi, sektörde de aktif şekilde rol oynaması gerektiğine inanıyoruz. Tüm otomotiv dünyasına yeni fırsatlar yaratma noktasında tekrar çağrıda bulunuyoruz” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.