GüncelHibrit/Elektrikli Araçlar

Otojet’in 2025 hedefi 1000 şarj noktası

Kullanıcı sayısı 15 binin üzerine çıkan Otojet, yıl sonuna kadar aktif şarj ünitesi sayısını 450’ye, 2025 sonunda ise 1000’e ulaştırmayı hedefliyor.

OYAK Enerji çatısı altında hizmet veren Otojet, 2025’in sonuna kadar şarj ünitesi sayısını 1000’e çıkarmayı planlıyor.

Kullanıcı sayısı 15 binin üzerine çıkan Otojet, bu yılın sonuna kadar aktif şarj ünitesi sayısını 450’ye ulaştırmayı hedeflerken, 2025’in sonuna kadar 1000 şarj ünitesi kurulumu için yatırım planlamasını tamamladı.

OTOJET’İN 2025 HEDEFİ 1000 ŞARJ NOKTASI  

Yerli elektrikli araçların getirdiği ivme ve yabancı araç üreticilerinin pazara girişiyle artan elektrikli araç satışları doğrultusunda şarj noktalarını yaygınlaştırmak üzere yatırımlarını sürdüren Otojet, belediye, otoyol, restoran, AVM, otel ve üniversite gibi kamuya açık alanlarda da şarj ünitesi konumlandırması gerçekleştiriyor.

Türkiye’nin en çok yüksek hızlı (DC) şarj istasyonuna sahip markalarından biri olan ve ülkede kesintisiz hizmet verebilmek amacıyla çalışmalarını sürdüren Otojet, halihazırda 150’nin üzerinde olan şarj noktası sayısını artırarak elektrikli ve plug-in hibrit araç kullanıcılarına faklı bölgelerde hizmet vermeyi amaçlıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir