GüncelTicari Araçlar

Londra’dan Otokoç’a ziyaret

Otokoç Otomotiv, London Business School’dan 30 kişilik ziyaretçi grubunu İstanbul’daki merkez kampüsünde ağırladı. Düzenlenen etkinlik kapsamında, London Business School öğrencileri ve program yöneticileri, şirketin Web 3.0 ve Metaverse uygulamalarını deneyimleme olanağı buldu.

OTOKOÇ Otomotiv, London Business School’dan 30 kişilik ziyaretçi grubunu İstanbul’daki merkez kampüsünde ağırladı. Ziyaret kapsamında “London Business School Istanbul 2023 Global Experience” başlıklı bir etkinlik düzenlendi.

Söz konusu etkinlikte, işletme alanındaki en saygın kurumlardan biri kabul edilen London Business School katılımcıları, Otokoç Otomotiv’in Web 3.0 vizyonunu ve geleceğe yönelik planlarını birinci ağızdan dinlerken, NFT ve Metaverse uygulamalarını da doğrudan deneyimleme olanağı buldu.

Otokoç Otomotiv Pazarlama ve Dijital Platformlar Lideri Esra Arslanbaş Kaynak

‘BAŞARININ ARDINDA YENİLİKÇİLİK VAR’

Açıklamada konuya ilişkin değerlendirmesine yer verilen Otokoç Otomotiv Pazarlama ve Dijital Platformlar Lideri Esra Arslanbaş Kaynak, dünyadaki en saygın ve prestijli eğitim kurumlarından biri olarak kabul edilen London Business School’un değerli üyelerini konuk etmekten büyük bir memnuniyet ve onur duyduklarını dile getirdi.

“Bugün, özellikle teknolojinin sağladığı imkânlar sayesinde dünyada ve iş yapış biçimlerimizde yaşanan değişimin hızı gerçekten baş döndürücü. Bu noktada kurumların varlıklarını sürdürmesi ve geleceğe taşıyabilmesi ise ancak bu dönüşüme uyum sağlayabildikleri ölçüde mümkün. ” diyen kaynak şunlara dikkati çekti:

“Otokoç Otomotiv’in bugüne kadarki başarısının ardında, yenilikçilik ve koşullara uyum sağlayabilme becerisine verilen önem yatıyor. İnovasyon ve dijitalleşme stratejilerimiz doğrultusunda teknolojiyi müşterilerimizin ihtiyaçları çerçevesinde merkeze koyan projelerde yer almayı çok önemsiyoruz. Bu gelişmelerin otomotiv endüstrisine nasıl entegre edilebileceğine yönelik çalışmalar ve yatırımlar yapıyor, değişen tüketici trendleri ve ihtiyaçları karşısında şirketimizin öncü konumunu sürdürmeyi hedefliyoruz.

Bu alandaki yakın zamanlı yatırımlarımızdan birisi de metaversede oluşturduğumuz Otokoç Metazone alanı üzerinde erişilebilir ve sürdürülebilir bir deneyim merkezini hayata geçirmek oldu. Kendini yenileyen ve geliştiren bir şirket olarak yaptığımız bu Web 3.0 hamlesiyle geleceğin dünyasına şimdiden adım atarken, başka projelerimizle de kullanıcılara ve markalara çok katmanlı bir deneyim imkânı sunmaya devam edeceğiz. Çalışmalarımızı İngiltere’den gelen konuklarımızla paylaşmaktan büyük mutluluk duyduk.”

OTOKOÇ METAZONE

Açıklamada aktarılanlara göre, Otokoç Otomotiv’in sürdürülebilir Web 3.0 stratejisi ve vizyonu ile bu yeni dünyada birçok ilki barındıran projesi Otokoç Metazone, Decentraland -111,10 koordinatlarında yer alıyor.

Otokoç Metazone, Decentraland’deki 7 parsel kullanımıyla Türkiye’deki en büyük alana sahip olması yönüyle de dikkati çekiyor.

Otokoç Metazone, Otokoç Otomotiv’in Web 3.0 iletişimini devam ettireceği, alana özel kampanyalar düzenleyeceği, şirket içi etkinliklere ev sahipliği yapacağı, farklı markalarla iş birliği yapılabilen, sanat ve iş dünyası ile entegre olabilen bir yapıda oluşturdu. Bu deneyim merkezinin yer aldığı alanın tamamında, 7 parselin 4 parselinde ana yapı, 2 parselinde iki ayrı silindir bina ve 1 parselinde billboard yer alan park alanı mevcut.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir