Otomobil kredisine talep 2 kat arttı

ALJ Finans Genel Müdürü Soner Irmak, yılın ilk dört ayında otomobil kredileri yüzde 102 artışla 82.6 milyar TL’ye ulaştığını, bunda finansman şirketlerinin payının yüzde 40 olarak gerçekleştiğini söyledi.

2021 yılının ilk 4 aylık döneminde otomobil kredileri stok bakiyesi yüzde 102 artışla 82.6 milyar TL’ye ulaştı. Toplam otomobil kredileri içerisinde finansman şirketlerinin payı ise yüzde 40 olarak gerçekleşti. Yeni araç pazarı yüzde 73 artış gösterirken ikinci el araç satışları da canlılığını koruyor.

ALJ Finans Genel Müdürü Soner Irmak, bu dönemde markalar tarafından düzenlenen kampanyaların kredi hacmini arttırmasında etkili olduğunu belirterek, “Piyasa koşullarını değerlendirdiğimizde sıfır otomobiller için kredi kullanımının yüzde 30-40 seviyelerinde olduğunu söyleyebiliriz.  Özellikle ikinci el otomobil alımında kredi kullanım hacminde kredi kullanımının önceki senelere göre arttığı gözlemliyoruz. 2021 yılının tamamında ise kredi hacminin büyümeye devam edeceğini öngörüyoruz.” şeklinde konuştu.

ALJ Finans Genel Müdürü Soner Irmak

‘KREDİYE ULAŞIMI KOLAYLAŞTIRIYORUZ’

Irmak, Korona virüs (KOVID-19) salgını nedeni ile alınan tedbirler kapsamında yaşadığımız tam kapama döneminde müşterilerimiz için kredi kullanım süreçlerini kolaylaştırarak kısaltacak hizmetler sunduklarını belirterek “Bu süreçte müşterilerimiz için evlerinden çıkmadan kredi başvurusunda bulunabilmeleri için ‘KredimOL’ uygulamamızı öneriyoruz. Araç sahibi olmak isteyenler, KredimOL ile ne kadar kredi alabileceklerini ücretsiz olarak öğrenerek hem yeni hem de ikinci el araçlar için kredi başvurularını hızlıca gerçekleştirebilirler. Kredisini onaylanmış ve araçlarını teslim alacak müşterilerimizde e-sözleşme uygulamamız ile  kredi sözleşmelerini ve krediyle ilgili dokümanların büyük bir bölümünü, mobil cihazları üzerinden elektronik ortamda inceleyerek onaylayabilirler. Kredi sonrası işlemler dijital platformlarımız aracılığı ile takip edebilir, taksit ödemeleri içinde anlaşmalı bankalarımızın internet şubelerini kullanarak evlerinden çıkmadan ödemelerini gerçekleştirebilirler.  İş ortaklarımız ile hizmetlerimizi hem fiziksel hem de online platformlarda sunmaya devam ediyoruz. Tüm Türkiye olarak evde kalmaya devam ettiğimiz bu günleri, tedbirlere uyarak atlacağımıza inanıyoruz” dedi.

ALJ FİNANS’TA ‘YAZIN AL, SONBAHARDA ÖDE’ KAMPANYASI

ALJ Finans yaz aylarında sıfır veya ikinci el araç almak isteyenler için cazip bir kredi kampanyasını sunuyor. Sıfır araçlar ve ikinci el araçlarda geçerli olan kampanya kapsamında araç alımında kullanılacak kredi taksitlerinin ödemesi Sonbaharda başlıyor.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.