Hyundai fabrikasında Kore yemekleri yarıştı

Hyundai Assan Kocaeli Fabrikası, yeni modellerini üretme telaşına lezzetli bir mola verdi. 2 bin 500 çalışanı ile ürettiği araçları 40 ülkeye ihraç eden fabrikada bu kez, Kore otomobilleri yerine “Kore yemekleri” üretildi. MasterChef Türkiye yarışma programı fabrikaya konuk oldu.

HYUNDAI Assan Kocaeli Fabrikası’nda bu kez otomobil yerine birbirinden ilginç Kore yemekleri üretildi. 2 bin 500 çalışanı ile günde 180 araç üretilen ve burada banttan inen araçları dünyada 40’tan fazla ülkeye ihraç eden Hyundai Assan Kocaeli Fabrikası, TV8’in fenomen yarışma programı MasterChef Türkiye’yi konuk etti.

TV8’de yayımlanan yarışma programı MasterChef Türkiye, Güney Koreli otomotiv üreticisi Hyunda’nin Kocaeli’deki Hyundai Assan Fabrikası’nda gerçekleşti.

Programın dokunulmazlık oyununda Kore mutfağından yemekler yapıldı. Yarışmacıların hazırladıkları yemeklerin tadımını da oylamasını da fabrikanın Koreli yöneticileri ve çalışanları oldu.

Dokunulmazlık oyununun jüri üyeleri arasında; Hyundai Assan Üretim Direktörü Uygur Koşal, Proje Yönetim Departman Müdürü Ill Seon Ra, Hyundai Assan Yurtiçi Satış Müdürü Myung Guk Choi ve Ju Hee Kim yeraldı.

1.5 MİLYONDAN FAZLA ARAÇ İHRAÇ EDİLDİ

Türk tüketicisiyle 1990 yılında tanışan Hyundai, 2002 yılından bugüne kadar da 1.5 milyondan fazla araç ihracatı gerçekleştirdi. Hyundai, Türkiye’de en çok sevilen otomobil markaları arasında olup ülke genelinde 73 adet yetkili satıcı aracılığıyla kesintisiz olarak hizmet veriyor. Hyundai Assan, yüzde 70 Hyundai Motor Company ve yüzde 30 Kibar Grubu ortaklığıyla yönetiliyor. Markanın Avrupa’daki kompakt otomobil üssü konumundaki Hyundai Assan, 2 bin 500 çalışanıyla maksimum olarak 230 bin adet i10 ve i20 modellerini üretiyor. Ayrıca, Hyundai Assan bu araçları 40’tan fazla ülkeye ihraç ediyor. Almanya, İngiltere ve İtalya gibi ülkeler markanın en fazla ihracat yaptığı yerlerin başında geliyor.

 

HYUNDAI’NİN DENİZAŞIRI ÜLKELERDEKİ İLK TESİSİ

Toplam 1 milyon metrekarelik alana sahip olan ve Hyundai Motor Company’nin denizaşırı ülkelerde kurduğu ilk üretim tesisi olma unvanını da elinde bulunduran Hyundai Assan İzmit Fabrikası, üretimi biten her aracı 1.500 noktadan kontrol ederek sahibine ulaştırıyor. Ayrıca, Türkiye’nin en büyük ihraç kalemlerinden biri olan otomotiv sanayindeki devasa yatırımı ile hem katma değer hem de döviz girdisiyle ülke ekonomisine katkıda bulunuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.