OİB, ‘en yenilikçi tasarım’ı arıyor

Uludağ Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliğinin “Hareketlilik Ekosisteminde Çözümler” temasıyla organize ettiği yarışmaya başvurular yarın başlıyor. Yarışmada, ilk 5 yenilikçi projenin sahiplerine, toplam 500 bin lira ödül verilecek.

ULUDAĞ Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği’nin (OİB) otomotiv sektöründe katma değerli ürün ve teknolojilerin geliştirilerek ihracatın artmasına katkı sunmak amacıyla düzenlediği Otomotivin Geleceği Tasarım Yarışması’nın bu yılki takvimi belli oldu. OİB’in Ticaret Bakanlığı desteği ve Türkiye İhracatçılar Meclisi koordinatörlüğünde 2012 yılından bu yana düzenlediği Otomotivin Geleceği Tasarım Yarışması, 18 Ekim 2021 tarihinde online olarak gerçekleştirilecek.

SON BAŞVURU TARİHİ 3 EYLÜL

Yarışmanın başvuruları, 19 Nisan Pazartesi günü başlayacak. Sektör profesyonelleri, akademisyenler, Ar-Ge-Teknopark çalışanları, tasarımcılar, girişimciler, serbest çalışanlar ve öğrencilerin katılımına açık olan yarışmaya, 18 yaşını tamamlayan adaylar başvurabilecek. Yarışmaya başvurular 3 Eylül tarihine kadar yapılabilecek.

 BU YILKİ TEMA

Bu yılki teması “Hareketlilik Ekosisteminde Çözümler” olan Otomotivin Geleceği Tasarım Yarışmasında, sektörde fark yaratacak yenilikçi projelere toplamda 500 bin TL ödül verilecek. Bu kapsamda yarışmada birinciye 140 bin TL, ikinciye 120 bin TL, üçüncüye 100 bin, dördüncüye 80 bin TL ve beşinciye 60 bin TL ödül takdim edilecek.

OİB Yönetim Kurulu Başkanı Baran Çelik

ÇELİK: BU YILKİ ÖDÜLLERİ ARTIRDIK

OİB Yönetim Kurulu Başkanı Baran Çelik, “OİB olarak düzenlediğimiz Otomotivin Geleceği Tasarım Yarışması, dünyada sürücüsüz, yapay zekaya sahip, birbiriyle bağlantılı ve elektrikli araçların kullanımının giderek yaygınlaştığı bir dönemde Türkiye’nin sadece üretim değil, aynı zamanda Ar-Ge, Yenilik ve Tasarım Merkezi olma vizyonunu net bir şekilde yansıtıyor. Bu yılki ödüllerimiz, önceki yıllara göre daha da arttı. Şimdiden tüm adaylara başarılar diliyorum” dedi.

 

konya escort

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.