2. Elde uzaktan ekspertiz dönemi

Pilot Garage, hayata geçirdiği yeni modelle, 81 ilde satılık aracın bulunduğu konuma ulaşarak mobil ekspertiz imkanı sunuyor. Pilot Garage Genel Koordinatörü Cihan Emre, “Ayda ortalama 350 adet uzaktan ekspertiz işlemi gerçekleştiriyoruz” dedi.

İKİNCİ el araç pazarı, son 10 yılda önemli bir değişime sahne oluyor. Açık oto pazarlarının yerini, online satış platformları alırken, oto ekspertiz sektöründe de tüketici ihtiyaçlarına yönelik yeni çözümler üretiliyor. Araç satın alma kriterleri arasında, aracın bulunduğu konum, büyük önem arz ederken, alıcılar özellikle farklı şehirdeki bir aracı incelemenin, zaman ve bütçe kaybına sebep olacağını düşünüyor. Bazı otomobiller, sadece büyükşehirlerde bulunurken, büyükşehirlerde yaşayanlar ise Anadolu şehirlerindeki otomobillerin daha bakımlı ve “temiz” olduğuna inanıyor.

MOBİL EKSPERTİZ DEVRİ BAŞLADI

Pilot Garage’ın mobil ekspertiz uygulaması ise mesafe problemini ortadan kaldırıyor. Pilot Garage, hayata geçirdiği yeni modelle, 81 ilde satılık aracın bulunduğu konuma ulaşarak mobil ekspertiz imkanı sunuyor. Detaylı karoser ve mekanik check up ve ekspertiz işlemlerinin ardından Edirne’de yaşayan bir alıcı, Van’daki aracın kapsamlı ekspertiz belgesine ve fotoğraflara ulaşabiliyor. Aynı zamanda, serviste saatlerce vakit kaybetmek istemeyen alıcılar da aracın bulunduğu konuma mobil ekspertiz hizmetini çağırabiliyor.

Pilot Garage Genel Koordinatörü Cihan Emre

‘AYDA 350 UZAKTAN EKSPERTİZ İŞLEMİ YAPIYORUZ’

Pandemiyle birlikte ikinci el araç pazarında alışkanlıkların köklü bir değişim geçirmeye başladığını ve insanların fiziki temastan uzak durduğunu ifade eden Pilot Garage Genel Koordinatörü Cihan Emre ise konuyla ilgili olarak, “Dijitalleşme sürecine yaptığımız yatırımlar sayesinde artık alıcıların, satın almayı düşündükleri otomobil için binlerce kilometre uzağa gitmesine gerek yok. Aynı modelle sıfır kilometre araçların da mobil olarak ekspertiz işlemi sağlanabiliyor. Ayda ortalama 350 adet uzaktan ekspertiz işlemi gerçekleştiriyoruz” şeklinde konuştu.

PANDEMİ ETKİSİYLE İKİNCİ ELDE DİJİTAL DÖNÜŞÜM HIZLANDI

İkinci el araç sektöründeki alışkanlıkların yıllar içerisinde değişeceğini öngördüklerini, fakat dönüşümün pandemi etkisiyle radikal düzeyde hızlandığını vurgulayan Pilot Garage Genel Koordinatörü Cihan Emre “Hayatımıza giren kısıtlamalar ve salgın gerçeğiyle birlikte araç alım satımında görmediğimiz yeni alışkanlıklar ve ihtiyaçlar ortaya çıkmaya başladı. Dijitalleşme sürecine yaptığımız yatırımlarla artık alıcıların, satın almayı düşündükleri otomobil için binlerce kilometre uzağa gitmesine gerek yok ve bu da fiziki teması sıfıra indiriyor. Günümüz şartlarında insanlar fiziki temastan kaçınıyor. Ayrıca yapılan ekspertiz işlemi TSE ve HYB belgesine sahip bayi tarafından yapıldığı için, alıcı ve satıcı arasındaki güveni artırmış oluyoruz. Aynı modelle sıfır kilometre araçların da mobil olarak ekspertiz işlemi sağlanabiliyor. Ayda ortalama 350 adet uzaktan ekspertiz işlemi gerçekleştiriyoruz” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir