‘Pandemide yeniliklerimiz durmadı’

Pandemide otomotiv sektörü gaz kesmedi. İlk dönemde duraklama yaşansa da gerek tedarikteki normalleşme gerekse satın alma süreçlerinin hız kazanmasıyla otomotiv ve otomotiv yedek parça sanayisi pandemide lokomotif sektörlerden biri olmayı başardı.

TEKNOLOJİDE global liderler arasında yer alan OSRAM, pandemi döneminde yaşanan değişimleri, yenilikçi yaklaşımlara entegre ederek başarılı yükselişini devam ettirdi. Küresel sürecin kanıksanması ve yılın son 4 ayındaki artışla otomotiv sektörünün rahat bir nefes aldığını söyleyen OSRAM Türkiye Otomotiv Satış Müdürü Can Sürücü, pandemi koşullarına rağmen geçen yıla oranla çift haneli büyüme kaydettiklerini ifade etti.

YEDEK PARÇA SEKTÖRÜ 2020’DE YÜZDE 15 BÜYÜDÜ

OSRAM Türkiye Otomotiv Satış Müdürü Can Sürücü

Otomotiv sektörünün Nisan – Mayıs 2020 tarihlerinde yaşadığı şoku özellikle gelişmekte olan bölgelerde hızlı bir şekilde üzerinden attığını söyleyen; OSRAM Türkiye Otomotiv Satış Müdürü Can Sürücü; “Dünyadaki gelişmelerin aksine Türkiye’de sıfır ve ikinci el araç piyasası ve buna paralel olarak otomotiv parça sanayisi 2020’de son yılların en hareketli dönemini yaşadı. Türkiye’de otomobil satışları bir önceki yıla göre yüzde 57,6 artarak 610.109 adede ulaştı. Aynı dönemde Avrupa’da araç satışları yüzde 24,3 oranında azaldı. Parça sanayisinde büyüme yüzde 15‘e ulaştı. OSRAM olarak araç üretiminin artışında yüksek kapasitemiz ile araç far ve stop üreticilerine üretimlerin zamanında gerçekleşmesi için destek verdik.” dedi.

‘YEDEK PARÇA SATIŞLARI TEMMUZDA ARTTI’

Pandemi süreciyle birlikte herkesin önceliğinin değiştiğini ve bu süreçte bireysel araç kullanımının arttığını dile getiren Sürücü; “İnsanlar virüsün yayılımdan korunmak için kendi araçları ile seyahat etmek ve güvende kalmak istediler. Geçmiş 2 yılda ertelenen talebin sağlık kaygısıyla birlikte pazara yansımasıyla ciddi bir talep artışı yaşandı. 2. el araç satışlarındaki artış ile birlikte yedek parça sektöründe de bir canlılık oluştu. Araçları alan sürücüler araçlarının yedek parçalarını yenilemek istedikleri için özellikle Temmuz ayı ile birlikte yedek parça sektöründe yüksek satış hacimlerine ulaşıldı Bu noktada araçlar için akü şarj cihazları, araç içinde havayı temizleyen filtre teknolojileri, hava kompresörleri ve çok daha fazla hayatı kolaylaştıran araç aksesuarı tüketicilerin ilgi alanına girdi. Yıl sonu itibariyle Osram ürün çeşitliliğini arttırarak aydınlatmanın ötesinde araç ile ilgili aksesuar sektörüne de ürünler sunmaya başladı” dedi.

TYREinflate

‘PANDEMİDE YENİLİKÇİ BİRÇOK ÜRÜN SUNDUK’

AirZing Mini

Tüm dünyada yaşanan gelişmelere paralel olarak değişen tüketici beklenti ve ihtiyaçlarını karşılamak için yeniliklere hız kesmeden devam ettiklerini söyleyen OSRAM Türkiye Otomotiv Satış Müdürü Can Sürücü; “Yıl sonu ile birlikte sıfır otomotiv talebinin karşılanabilmesi ve hafta sonu sokağa çıkma kısıtlamaları ile tekrar duraksayan bir sıfır otomotiv ve yedek parça talebi gördük. Bu zaman diliminde müşterilerimizin her yolda güvenle seyahat edebilmeleri için sunacağımız yeni ürünlere odaklanarak projeler gerçekleştirdik. Pandeminin yarattığı sağlık beklentisine cevap verebilmek hem araç içinde hem de yollarda güvenliği maksimize etmek için 2021 yılı itibariyle yeni bir kategoriye giriş yaptık. ile araç içindeki havayı temizlerken, TYREinflate ile güvenli sürüş sağlıyor ve BATTERYcare ailesi ile de araçlarda akü şarj etme sorunu için araç sahiplerine çözüm ortaklığı yapmayı hedefliyoruz. Bu seri her geçen gün farklı ürünler ile çeşitlenerek büyüyecek ve müşterilerimizin her yolda OSRAM ürünleri ile güvenle gidebilmelerini sağlayacağız.” dedi.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.