Petrol Ofisi CHRO’suna anlamlı ödül

İnsan kaynakları fonksiyonunun fark yaratan rolüne ve önemine dikkat çeken araştırmada Petrol Ofisi CHRO’su Neslihan Yalçın, şirketteki dönüşüme yaptığı katkı ve çalışanlara yönelik başarılı çalışmaları ile Türkiye’nin En Etkin 50 CHRO’su arasında yer aldı.

PETROL Ofisi İnsan Kaynakları Yöneticisi (CHRO) Neslihan Yalçın, şirketteki dönüşüme katkıları ve çalışanlara yönelik başarılı çalışmalarıyla Türkiye’nin En Etkin 50 CHRO’su arasında yer aldı.

DataExpert iş birliğiyle 2016 yılından bu yana gerçekleştirilen ve binden fazla şirketle yapılan araştırma serisinin insan kaynakları ayağı olan Fortune Türkiye “En Etkin 50 CHRO” araştırmasının sonuçları açıklandı.

Şirketlerindeki dönüşüme liderlik eden insan kaynakları yöneticilerinin seçildiği araştırma kapsamında, Petrol Ofisi CHRO’su Yalçın da ödüle layık görüldü.

‘PANDEMİ İK YÖNETİCİLERİ İÇİN ZOR BİR SINAV OLDU’

Açıklamada görüşlerine yer verilen Yalçın, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını sürecinde çalışma hayatının çevrim içi ortama taşınmasıyla, iş yeri kavramında değişiklikler yaşandığını ifade etti.

Bu kapsamda, dijital dönüşüm başta olmak üzere esneklik, verimlilik, kalite, hız, çeviklik gibi konuların daha fazla öne çıktığına dikkati çeken Yalçın, “Petrol Ofisi olarak, biz de bu zorlu süreçte veri odaklı iletişimimiz ve çalışanlarımıza yönelik proje ve uygulamalarımızla sektöre öncülük ettik. Çalışanlarımız için çalışma rehberleri hazırladık, online eğitimlerle zihinlerini, vücutlarını, psikolojilerini zinde tutmaya çalıştık.” değerlendirmesinde bulundu.

Petrol Ofisi CHRO’su Neslihan Yalçın

TÜM ÇALIŞANLARIMIZ ‘GELİŞİM ÖNCÜSÜ’ 

Yalçın, “Online Staj Programı” ve “Yönetici Gelişim Yolculuğu” gibi öncü insan kaynakları uygulamalarını bu dönemde hayata geçirdiklerini belirterek, şunları kaydetti:

“Bugüne kadar attığımız adımlar ve hayata geçirdiğimiz proje ve uygulamalarımızla ilgili çalışanlarımızdan çok olumlu dönüşler aldık. Onların, proje ve uygulamalarımızı sahiplenmeleri ve yüksek sorumluluk bilinciyle hareket etmeleri sayesinde zorlukların üstesinden gelmeyi başardık. Dolayısıyla Türkiye’nin en etkin insan kaynakları yöneticileri arasında yer almamda hem ekibimizin hem de tüm çalışanlarımızın çok büyük katkısı var. Ayrıca şirkette oluşturduğumuz yeni insan kaynakları iç iletişim stratejimiz doğrultusunda hayata geçirdiğimiz projelerle, çalışanların hem deneyimini hem de memnuniyet oranını arttırdık. Onların çalışma hayatlarında hata yapma korkusu yaşamadan öğrenme özgürlüğü yaşayacakları, yeni fikirlerini sunacakları bir çalışma ortamını yaratmaya çalışıyoruz. Bundan sonraki süreçte ise odak noktamız, daha çok müşteri deneyimi teması, dijital dünyanın gereklilikleri, dijitalleşme ve inovasyon üzerine olacak.”

Türkiye’nin insan kaynakları alanındaki en etkin isimleri, sektör uzmanları ve akademisyenlerinden oluşan Araştırma Danışma Kurulu tarafından detaylı kriterler çerçevesinde belirlenen insan kaynakları yöneticileri, 1 Haziran’da düzenlenecek CHRO Summit 2021’de ödüllerini alacak.

NESLİHAN YALÇIN KİMDİR?

İstanbul Teknik Üniversitesi’nin Endüstri Mühendisliği Bölümü’nden mezun olan Neslihan Yalçın, İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde işletme dalında master eğitimini tamamladı. Profesyonel çalışma hayatına 1996 yılında KOÇ Holding bünyesindeki Arçelik ve Amerikan Hastanesi’nde başlayan Yalçın, İnsan Kaynakları Müdürü olarak görev yaptı. 2006 yılında AMS Havacılık Grubu’nun İK Direktörlüğü’nü üstlenen Yalçın, 2008’den 2017 yılına kadar ise, Accenture Danışmanlık’ta İnsan Kaynakları Gelişim Direktörü olarak görev aldı. İngilizce ve Almanca bilen Yalçın, daha sonra Korn Ferry Danışmanlık bünyesinde İK Danışmanı ve Ortak olarak, aralarında Petrol Ofisi’nin de bulunduğu birçok önemli firmaya İK alanında Danışmanlık hizmeti verdi. Türkiye’nin İK alanındaki en önemli isimleri arasında yer alan Neslihan Yalçın, 2019 yılında bu yana da Petrol Ofisi’nde CHRO olarak, görev yapmaktadır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.