Seger’e ‘kadına destek’ ödülü

2020 Kadın Girişimciler Ödülleri kapsamında ‘Fayda ve Değer Yaratan’ kadın ödülü Seger Genel Müdürü Tülin Tezer’in oldu.

SEGER Genel Müdürü Tülin Tezer, otomotiv sanayisinde bir kadın yönetici olarak elde ettiği başarının yanı sıra özellikle kadınlara yönelik sosyal sorumluluk projelerine sağladığı katkı ile dikkat çekiyor.

Seger Genel Müdürü Tülin Tezer, erkek egemen otomotiv yan sanayi sektöründe bir kadın yönetici olarak sunduğu katkıların yanı sıra kadının güçlenmesi, toplumsal cinsiyet eşitliği ve aile içi şiddetin önlenmesine yönelik başarılı faaliyetlerle ‘2020 Kadın Girişimciler Ödülleri’ jürisi tarafından ‘Fayda ve Değer Yaratan’ kategorisinde ödüle layık görüldü.

‘Yeni Normalde Kadın ve Dayanışma’ konusunun ele alındığı 3. Kadın Girişimcileri Destekleme Zirvesi programı çerçevesinde gerçekleştirilen törende Tülin Tezer, ödülünü iş insanı ve jüri üyesi Senur Akın Biçer’den aldı.

YAPDER Başkanı Celal Toprak ise Seger’in Tesla gibi bir markanın tedarikçsi olmasının ve bu iş ortaklığına bir kadın elinin değmesinin Türkiye adına gurur verici olduğunun altını çizdi.

‘SADECE KORNA ÜRETİCİSİ DEĞİLİZ’

YAPDER ve ÇEVDO-DER’in iş birliği ile İş Sanat Kültür Merkezi’nde gerçekleşen törende ödülünü alan Seger Genel Müdürü Tülin Tezer, duygularını şöyle ifade etti: “Yeni yıla böylesine anlamlı bir ödülle başlamak mutluluk verici. Seger, korna üreticisi bir şirket. Dünyanın pek çok global firmasına korna tedarik ediyoruz. Tesla da yaklaşık 4-5 yıldır kornalarımızı kullanıyor. Hem Amerika’da üretilen hem de Çin’deki araçlarına korna tedarik ediyoruz. Korna üreticisi olmamızın yanında toplumsal duyarlılığı da olan bir şirketiz. Özellikle kadına şiddet, toplumsal cinsiyet eşitliğinin sağlanması, kadının toplum içerisinde ve iş hayatında güçlenmesi konularına çok önem veriyoruz. Bu konuları iyi bir korna firması olmak kadar önemsiyoruz. İş dünyasında çalışanlarımız, çalışanlarımızın aileleri, tedarikçilerimiz ve onların aileleri gibi geniş bir etki alanına sahibiz. Bu etki alanını kullanarak özellikle sosyal konularda şirket içinde ve şirket dışında geliştirdiğimiz projelerle bir farkındalık yaratmayı ve değer katmayı hedefliyoruz. Çabalarımızın fark edilmesi ve ödüle layık görülmesi çalışanlarımızı da motive etti, güç verdi.”

  1. Kadın Girişimcileri Destekleme Zirvesi, ödül töreni ve toplu fotoğraf çekiminin ardından sona erdi.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.