GüncelHibrit/Elektrikli Araçlar

Stellantis, elektrikli otomobilde lider

Eylül ayında Almanya’daki BEV segmentindeki satışlarda yüzde 23’lük toplam pazar payı elde eden Stellantis; Opel Corsa Elektrik, Fiat 500 Elektrik ve Opel Mokka Elektrik ile, ilk beşte yer alan üç modeli bünyesinde barındırıyor.

STELLANTIS, elektrikli ürün yatırımları sonucunda pazara sunduğu farklı otomobiller ile çok sayıdaki pazarda ele geçirdiği liderliklerine eylül itibarıyla Almanya’da bir yenisini ekledi. Otomotiv ve mobilite dünyası gruplarından Stellantis, eylül ayında Almanya’nın elektrikli otomobil segmentinde ilk sırada yer aldı.

Alman Federal Motorlu Taşımacılık Kurumu’nun (KBA_Alman Karayolu Trafik Kanunu) verilerine göre, Stellantis markaları kapsamındaki yaklaşık 7 bin 300 adet BEV model ile yaklaşık yüzde 23’lük pazar payına ulaşıldı. Bu da Almanya’da satılan neredeyse dört elektrikli otomobilden birinin Stellantis markasına ait olduğu anlamına geliyor.

Geçen ay Almanya’da, Opel Corsa elektrik 2 bin 200 araçla ikinci sırada yer alırken, Fiat 500 elektrik 1800 araçla üçüncü, Opel Mokka Elektrik ise 1300 araçla dördüncü oldu.

‘EYLÜL, DİKKAT ÇEKİCİ BİR AY OLDU’

Açıklamada görüşlerine yer verilen Stellantis Almanya Genel Müdürü Lars Bialkowski, eylülün, dikkat çekici bir ay olduğunu belirterek, şunları kaydetti:

“Almanya’da batarya elektrikli araç pazarında bir numara olduk. Bu başarı, BEV modellerimizin müşterilerin beklentilerini tam anlamıyla karşıladığını gösteriyor. Bu vesileyle tüm perakende ortaklarımıza ve tüm Stellantis ekibine teşekkürlerimizi sunuyoruz. Gelecek elektrikte. Dare Forward 2030 stratejik planımızda da bu hedefi belirledik ve her gün bu hedefe doğru emin adımlarla ilerliyoruz.”

Stellantis Genişletilmiş Avrupa Bölgesi COO’su Uwe Hochgeschurtz

‘2024 SONUNDA ELEKTİRİKLİ MODEL SAYISI İKİYE KATLANACAK’

Stellantis Genişletilmiş Avrupa Bölgesi COO’su Uwe Hochgeschurtz ise, “Avrupa’da elektrifikasyondaki ivmemizi vurgulamak istiyorum. Yollarda birkaç BEV modelimiz var ve müşterilerimize sunduğumuz güncel 24 adet tamamen elektrikli model sayısını 2024 sonuna kadar ikiye katlayacağız. Yılın başında kendimize Almanya’daki konumumuzu daha da genişletme ve pazar lideriyle aradaki farkı kapatma hedefi koyduk. Eylül ayında bu farkı azaltmakla kalmadık, hatta aştık.” ifadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir