GüncelHibrit/Elektrikli AraçlarTicari Araçlar

Stellantis Pro One’dan hidrojenli ilk Peugeot e-Expert teslimatı

Stellantis Pro One İş Birimi Direktörü Xavier Peugeot, “Stellantis Pro One olarak bir başka hidrojenli araç teslimatıyla 2024’ün başlarında elde ettiğimiz başarılı sonuçlarla profesyonel müşterilerimizi sıfır emisyonlu ulaşıma geçişlerinde desteklediğimizi bir kez daha göstermiş olduk” dedi.

STELLANTIS Pro One, Hysetco paketi kapsamında hidrojenli araçları profesyonellerin kullanımına sunacak. Stelantis Ticari Araçlar İş Birimi Pro One, Fransız şirketi Hysetco’ya Peugeot e-Expert hidrojen filosunu teslim edecek.

Avrupa hafif ticari araç pazarında yüzde 20,6’lık hacim artışıyla lider konumunu sürdüren Stellantis Pro One, ocak ayında Avrupa (AB29) elektrikli araç pazarında yüzde 33’ün üzerinde, tüm enerji pazarında da yüzde 31’in üzerinde pazar payıyla yıla hızlı bir başlangıç yaptı.

STELLANTIS PRO ONE’DAN İLK HİDROJENLİ TESLİMAT

Açıklamada görüşlerine yer verilen Stellantis Pro One İş Birimi Direktörü Xavier Peugeot, dünyada iki segmenti kapsayan hidrojenli elektrikli araç pazarlayan ve müşterilerine elektrikli araçları tamamlayacak başka bir çözümü beraberinde sunan ilk üretici olduklarını belirtti.

Peugeot, “Stellantis Pro One olarak bir başka hidrojenli araç teslimatıyla 2024’ün başlarında elde ettiğimiz başarılı sonuçlarla profesyonel müşterilerimizi sıfır emisyonlu ulaşıma geçişlerinde desteklediğimizi bir kez daha göstermiş olduk.” ifadelerini kullandı.

HİDROJENLİ ARAÇ ULAŞIMINDA AVRUPA’NIN LİDERİ

Yıla güçlü bir başlangıç yapan Stellantis, önümüzdeki aylarda, hidrojenli araç ulaşımında Avrupa’nın lideri Fransız şirketi Hysetco’ya, Peugeot e-Expert Hydrogen filosunu teslim edecek. Hidrojenli araçlar Hysetco paketi kapsamında profesyonellerin kullanımına sunulacak.

Bu anlaşmaya; servis, bakım ve onarım, sigorta, ikame araçlar, idari formaliteler, eğitim gibi tüm ilgili hizmetler de dâhil edilecek. Ayrıca bu araçlar yolcu taşımacılığı (tekerlekli sandalyeyle erişilebilen taksiler ve servisler gibi), lojistik veya diğer profesyonel kullanımlar (ticari araç olarak) için özel olarak tasarlanacaklar. Böylece bu tür kullanımlara yönelik en kapsamlı hidrojenli hafif ticari araç filosu kullanıma sunulmuş olacak.​​​​​​​

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir