GüncelLansman/Yenilik

SWM 2 SUV modeliyle Türkiye’de

İtalyan tasarımını Alman mühendisliğiyle buluşturan SWM, G01 ve G01F modellerini Türkiye’de rekabetçi fiyatlarla tüketicilerin beğenisine sundu. 922 bin TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunulan SWM modelleri, geniş iç mekanı ve güçlü motoruyla dikkat çekiyor.

ÇİN’in önde gelen otomotiv üreticilerinden Shineray Group bünyesinde faaliyet gösteren İtalyan SWM markası, Türkiye pazarına iki yeni benzinli SUV modeliyle giriş yaptı. Türkiye’de Atmo Grubu tarafından temsil edilen marka, 1.5 litre benzinli motorla donatılan G01 ve G01F modellerinin satışına başladı. İtalyan tasarım mükemmelliğini yansıtan çizgileri ve segmentinin sınırlarını zorlayan boyutlarıyla dikkat çeken C-SUV segmentinde yer alan modeller hem aile odaklı müşterilerin hem de dinamik bir sürüş beklentisi içerisindeki tüketicilerin ihtiyaçlarına yanıt verecek özelliklere sahip. SWM G01’in Comfort donanımlı ve manuel şanzımanlı versiyonu 922 bin TL’den başlayan fiyatla satışa sunulurken, aynı modelin Elite donanım paketli ve DCT şanzımanlı versiyonu ise 1 milyon 199 bin 500 TL fiyat etiketine sahip. Premium adı verilen tek donanım paketiyle satışa sunulan ve DCT şanzımanla kombine edilen G01F’in anahtar teslim fiyatı ise 1 milyon 270 bin TL olarak belirlendi.

5 YIL YA DA 150 BİN KM GARANTİ

Moda ve tasarımın başkenti Milano’daki SWM tasarım stüdyolarında tasarlanan G01 ve G01F modelleri, sofistike ve zarif İtalyan tasarımını Alman mühendisliğiyle bir arada sunuyor. Pratik birer SUV olmalarının yanı sıra sportif ve dinamik sürüş karakterleriyle de öne çıkan G01 ve G01F, SWM Ar-Ge merkezi ve İtalyan Araştırma Enstitüsü ile iş birliği içinde ünlü markaların teknolojileri kullanılarak geliştirilen yüksek verimliğe ve üstün performansa sahip 1.5T motorlarıyla öne çıkıyor. Kalitesi AB pazarlarındaki müşteriler tarafından kanıtlanmış olan SWM modelleri, Türkiye pazarı için, uzatılmış 5 yıl veya 150 bin kilometre garanti ile satışa sunuluyor.

SWM Denizaşırı Ülkeler Genel Müdürü Li Guo ve ATMO Grubu’nun Türkiye CEO’su Anton Chernov

Lansman toplantısında konuşan SWM Denizaşırı Ülkeler Genel Müdürü Li Guo, “Şu anda pek çok tanınmış şirket kısmen veya tamamen Çinli yatırımcılara ait. Bu ortaklıklar iki tarafa da avantaj sağlıyor. SWM bu sinerjinin çok iyi bir örneği ve artık biz de SWM olarak Türkiye pazarında yerimizi aldık” dedi.

SWM’i Türkiye’de temsil eden ATMO Grubu’nun Türkiye CEO’su Anton Chernov ise, tasarım, kalite ve fiyat açısından SWM modellerinin segmentlerinin en iyi fiyat-performans oranını sunduğunu kaydetti. SWM modellerinin İtalya’da tasarlandığını vurgulayan Anton Chernov, “Araçlarımız Alman teknolojisi ve mühendisliğini kullanıyor. Yüksek donanım özelliklerine sahip SWM modelleri rakiplerine kıyasla çok daha geniş dingil mesafesi ve gövde boyutuyla da öne çıkıyor. Araçlarımızın aileler tarafından çok beğenileceğinden eminiz” dedi.

SWM G01, FERAH YAŞAM ALANI SUNUYOR

SWM G01, sınıfının teknolojik sınırlarını zorlarken, bir üst sınıfa göz kırpan boyutlarıyla dikkatleri üzerine çekiyor. Sürüş keyfini pratik bir SUV kullanmanın rahatlığıyla birleştiren G01 modeli, her ayrıntısıyla İtalyan otomotiv mühendisliğinin tutkusunu ve yenilikçi tarzını yansıtıyor. İtalyan tasarım karakterini güçlendiren ön ızgara, akıcı çizgileri ve aerodinamik unsurlarıyla güçlü görünüme ve verimliliğe katkıda bulunuyor. Sürüş keyfi yüksek bir model olan SWM G01, tamamen LED aydınlatma sistemi, arka hava girişleri ve standart olarak sunulan 18 inçlik çift renkli alüminyum jantları ile tasarımını güçlendirirken sportif karakterini bir adım daha öne çıkarıyor. Arka bölümde yer alan köpek balığı yüzgeci anten, aracın tasarımına modern ve aerodinamik bir dokunuş katarak estetik bir işlevi yerine getiriyor.

G01’in aerodinamik verimliliğini artırmak için geliştirilen arka hava girişi, kontrollü bir hava akışı sağlayarak Alman mühendisliğiyle geliştirilen 1.5T motorun soğutulmasını ve genel performansının iyileştirilmesini sağlıyor. 4670 mm uzunluğa, 1855 mm genişliğe ve 1740 mm yüksekliğe sahip olan G01, segment boyutlarını aşıyor ve 2750 mm’lik aks mesafesi ile hem daha iyi yol tutuş sağlıyor hem de yaşam alanının ferahlamasına olanak tanıyor. SWM G01, Türkiye’de Comfort ve Elite olmak üzere iki farklı donanımla satışa sunuldu. Comfort donanımında motor sadece 6 ileri manuel şanzımanla kombine edilirken, Elite donanım versiyonunda ise 7 ileri DCT şanzıman yer alıyor.

SWM’NİN SUV’LARI REKABETÇİ FİYATLARLA GELDİ

Konforlu, ferah ve akıllı bir iç mekâna sahip olan G01, 7” boyutundaki dijital IPS gösterge paneliyle lider teknolojileri üstün sürüş deneyimiyle sunuyor. Dijital gösterge paneli, her koşulda okunabilirliği maksimum seviyede tutuyor. Sürücünün ihtiyacı olan tüm bilgilere bu ekrandan ulaşılabiliyor.

Kablosuz akıllı telefon şarjı, ısıtma ve soğutma özelliğine sahip bardak tutucuları gibi özelliklerle günlük hayatı kolaylaştıran pratik bir iç mekân deneyimi sunan G01, 360 derece HD kamera özelliği sayesinde sürücünün özellikle şehir içinde park ederken zaman kazanmasını sağlıyor.

SEGMENTİNİ AŞAN GELİŞMİŞ GÜVENLİK DONANIMLARI

Sürüş keyfini artıran gelişmiş güvenlik donanımlarıyla gelen SWM G01 ve G01F modellerinde yer alan Yokuş Destek Sistemi (HCC) hem yokuşları tırmanırken hem de inerken sürüş konforunu korumaya yardımcı oluyor. Ayrıca yol koşullarına göre aracın hızını optimize ederek daha güvenlik bir sürüş imkânı sunuyor.

ALMAN TEKNOLOJİLERİYLE GELİŞTİRMİŞ YÜKSEK VERİMLİ MOTOR

SWM Ar-Ge merkezi ve İtalyan Araştırma Enstitüsü ile iş birliği içinde Alman teknolojileri kullanılarak üretilen SWD15T kodlu 1.5 litre hacmindeki turbo beslemeli benzinli motor hem yüksek verimlilik sunuyor hem de istendiğinde sportif sürüş ihtiyaçlarına yanıt verebiliyor. 112kW/150 HP güç üretebilen bu motor, yüksek performanslı ve sportif sürüş keyfini minimum yakıt tüketimi ve maksimum sürüş keyfiyle harmanlayarak SWM markasının motor geliştirme konusundaki başarısını bir kez daha gösteriyor.

SWM G01F: SPORTİF VE MODERN İTALYAN TASARIMI

Sofistike İtalyan tasarımını ve Alman mühendisliğini, sürüş keyfi yüksek ve pratik bir SUV olarak bir arada bulunduran G01F, ön tarafta yer alan sportif ve büyük ızgarası, akıcı ve dinamik karakterini pekiştiren çift egzoz çıkışları ve tamamen LED aydınlatma sistemi gibi özellikleriyle sınıfının en dikkat çekici modeli olarak öne çıkıyor. Dört tekerlekten disk fren ve arkada yarı bağımsız süspansiyon sistemiyle hem sürüş keyfini hem de konforu artıran özelliklerle gelen G01F, 4670 mm uzunluğa, 1855 mm genişliğe ve 1740 mm yüksekliğe sahip.

YÜKSEK VERİMLİLİK VE KESİNTİSİZ PERFORMANS

112kW/150 HP güç ve 215 Nm tork üretebilen, Alman teknolojisiyle geliştirilmiş ultra verimli ve yüksek performanslı motor, G01F’in sportif sürüş karakterini 7 ileri DCT şanzıman sistemiyle birlikte sunuyor. 7 ileri DCT şanzıman sistemi, otoyol hızlarında bile verimliliğin en üst düzeye çıkmasını sağlıyor. Sarsıntısız ve konforlu vites geçişleriyle SUV konforunu en üst düzey verimlilik ve düşük yakıt tüketimiyle sunan G01F, İtalyan zarafetini sadece yüksek teknolojiyle değil aynı zamanda verimli bir SUV olmasıyla da öne çıkarıyor.

Ayrıca Start&Stop teknolojisi, aracın hareket etmediği anlarda motorun kapanmasını sağlarken hem çevre dostu bir sürüş imkânı sunuyor hem de gereksiz yakıt tüketimini ortadan kaldırıyor. SWM’in yüksek sürüş keyfi sunan sportif ve pratik SUV modeli G01F, ülkemizde Premium donanım seviyesi ile satışa sunulurken hem sportif hem de pratik kullanım ihtiyaçlarına yanıt verebilen özelliklerini tüketicilerle buluşturuyor.

Mehmet Emin AVCI

PRATİK ÖZELLİKLERE SAHİP BİR İTALYAN SUV’U

Sadece sportifliği değil aynı zamanda yüksek teknolojili donanımları da İtalyan stiliyle buluşturan G0F1, sürücüsüne günlük yaşamı kolaylaştırmaya yarayan birçok özellik sunuyor. Anahtarsız Giriş özelliği, Elektrikli Bagaj Kapağı, Kablosuz Akıllı Telefon Şarjı gibi birçok pratik özellik iç mekânın kalite algısını yükseltirken hem sürücülere hem de yolculara maksimum konforlu bir seyahat deneyimi vadediyor. 9 adet Hi-Fi teknolojisine sahip hoparlör, sportif iç mekânın kalite ve lüks algısını, eğlenceli yolculuklarla buluşturuyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir