Filo Kiralama/İkinci ElGüncel

TOKKDER’de bayrak değişimi

  1. Olağan TOKKDER Genel Kurul Toplantısında bayrak değişimi gerçekleşti ve TOKKDER’in Yönetim Kurulu Başkanlığına Kağan Yaşa seçildi. TOKKDER ismine mobiliteyi de ekledi,

TÜM Oto Kiralama Kuruluşları Derneği (TOKKDER) Yönetim Kurulu Başkanlığı’na TEB Arval Araç Filo Kiralama Genel Müdürü Kağan Yaşa seçildi.

Türkiye’de araç kiralama sektörünün çatı kuruluşu olan TOKKDER açıklamasına göre, derneğin, 22’nci Olağan Genel Kurul Toplantısı gerçekleştirildi.

İki yıl sürecek yeni dönemde görev alacak yönetim, denetim ve disiplin kurullarının belirlendiği toplantıda, 3 dönemdir yönetim kurulu başkanlığı görevini yürüten İnan Ekici, koltuğunu TEB Arval Araç Filo Kiralama Genel Müdürü Kağan Yaşa’ya devretti.

YENİ YÖNETİM KURULUNDA KİMLER VAR?

Uyum içinde geçen seçimlerin ardından TOKKDER’in yeni yönetim kurulunda ise şu isimler yer aldı:

“TEB Arval Araç Filo Kiralama Genel Müdürü Kağan Yaşa, Otokoç Otomotiv Lideri İnan Ekici, Enterprise Türkiye CEO’su Özarslan Tangün, Escar Genel Müdürü Nora Karakaş, Garanti BBVA Filo Genel Müdürü Ayşegül Gülgör, ALD Automotive / LeasePlan Türkiye Ülke Genel Müdürü Türkay Oktay, Hedef Filo Yönetici Direktörü Önder Erdem, Oto Plan Yönetim Kurulu Başkanı Mürşit Unat, Zeplin Car Rental Genel Müdürü Hakan Sevim, Europcar Mobilite Grup Türkiye CEO’su Fırat Fidan ve Filokur Yönetim Kurulu Başkanı Alp Gülan.”

TOKKDER Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları da Otokoç Otomotiv Lideri İnan Ekici ve Enterprise Türkiye CEO’su Özarslan Tangün oldu.

İSİM DEĞİŞİKLİĞİ ÖNERİSİ KABUL EDİLDİ

Öte yandan toplantıda, derneğin isim değişikliği için bir öneri de gündeme geldi. Bu kapsamda, derneğin isminin “Tüm Oto Kiralama ve Mobilite Kuruluşları Derneği” olarak değiştirilmesi yönünde bir tüzük değişikliği önerisi de genel kurulun onayına sunuldu.

Genel kurulun öneriyi kabul etmesiyle derneğin yeni isminin “Tüm Oto Kiralama ve Mobilite Kuruluşları Derneği” olmasına karar verildi.

KAĞAN YAŞA KİMDİR?

Önümüzdeki iki yıl TOKKDER’in yönetim kuruluna başkanlık edecek Kağan Yaşa, Boğaziçi Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunu. The University of Birmingham’da MBA yapan Kağan Yaşa, çalışma hayatına 1991’de başladı. Çeşitli yönetim pozisyonlarının ardından 1999’da TEB ailesine katılan Kağan Yaşa; TEB bünyesinde Kurumsal Bankacılık, Satış, Pazarlama Direktörlüğü görevlerini takiben 2007 yılında BNP Paribas Finansal Kiralama A.Ş.’de Genel Müdür olarak görev yapmaya başladı. Mayıs 2021’den bu yana TEB Arval Araç Filo Kiralama A.Ş. bünyesine dahil olan Kağan Yaşa, şirketin Genel Müdürlük görevini yürütmeye devam ediyor.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir