Top Gear’dan Lotus Evija’ya ödül

Top Gear dergisinin “Electric Awards” ödülünü Lotus Evija “İzlenecek Olan” olarak adlandırıyor.    Evija hiper otomobil prototipi, Hethel, Norfolk’taki ikonik Lotus test pistinde test edildi.

LOTUS Evija, Top Gear’ın ikinci Elektrik Ödüllerinde “İzlenecek Olan” seçildi.

Tamamen elektrikli hiper otomobil kısa süre önce Top Gear dergisi editörü Jack Rix tarafından Hethel, Norfolk’taki Lotus HQ’daki test pistinde test edildi ve makalesi Mayıs sayısında sekiz sayfadan fazla yayınlandı.

Rix, Evija’yı Lotus için sadece “şirketin geleceği için bir işaret tabelası” olarak adlandırmıyor, aynı zamanda onu “bir bütün olarak gerçekten hızlı elektrikli araçlar için bir bayrak taşıyıcısı” olarak nitelendiriyor.

ÜRETİMİNE BU YIL GEÇİLECEK

Bu yıl içinde üretime geçecek olan Evija, tamamen elektrikli ve dünyanın en güçlü arabası. Dört tekerlekten çekişli güç aktarım mekanizmasından 2.000 Hp’nin üzerinde bir çıkış gücüne sahip. Rix, bir Bugatti Chiron’un aynısını yapması için geçen sürenin yarısı kadar, sadece üç saniyede 124 mil/saatten 186 mil/saate (200 km/sa-300km/sa.) hızlanabileceğini belirtiyor.

Rix, 1.600 Hp ile sınırlı bir Evija prototipi için, “Proje geliştirme ekibinin çalışmaları için övgüyle bahsediyorum. Lotus DNA’sının ilk köşeden itibaren apaçık ortada olduğunu hissediyorsunuz. Direksiyon süper ve hafif, tekerlek açısına ve hıza göre kendini ayarlıyor. Lotus özel bir şeyin eşiğinde” ifadelerini kullandı.

‘İZLENECEK OLAN’ ÖDÜLÜ 

Lotus Cars Genel Müdürü Matt Windle da,200 “Dünya çapında geliştirilmekte olan tüm EV’ler arasında, Top Gear ekibi tarafından “İzlenecek Olan” olarak tanınmak bir onurdur. Araç üzerinde doğrulama çalışmaları hızla devam ediyor ve geçen ay araba ile dünya turumuza devam ettik. Önümüzdeki haftalarda bunu fiziksel dünyada daha fazla insana göstermeyi umuyoruz” dedi.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.