Güncel

Toyota, hibritleriyle şov yaptı

“Herkes için bir Toyota Hybrid var” temasıyla Autoshow’daki yerini alan Toyota, hibrit modelleriyle şov yaparken, dikkat çeken mobilite ürünlerini de beğenilere sundu. Toyota Gazoo Racing dijital standında şampiyon otomobil GR Yaris’i de tanıttı.

TOYOTA, “Herkes için bir Toyota Hybrid var” temasıyla 4 yıl aradan sonra dijital olarak düzenlenen Autoshow 2021 Mobility Fuarı’nda yerini alırken, dikkati çeken mobilite ürünlerini de görücüye çıkarıyor.

Fuarda Yaris, Corolla HB, C-HR, Corolla Sedan, RAV4 ve Camry olmak üzere farklı segmentlere ait 6 hibrit model sergileyen marka, hafif ticari segmente pick-up Hilux ve hem iş performansı hem de binek otomobil konforuyla beğeni toplayan Proace City ile de dijital fuarın basın gününde boy gösterdi. Toyota ayrıca, Toyota Gazoo Racing dijital standında şampiyon otomobil GR Yaris’i de tanıttı.

‘ARTIK SADECE BİR OTOMOBİL MARKASI DEĞİLİZ’

Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış AŞ CEO’su Ali Haydar Bozkurt, stanttaki konuşmasında, Autoshow’un teması olan “mobilitenin”, Toyota’nın gelecek vizyonunu göstermesi açısından ideal bir ortam sunduğunu belirtti.

Bozkurt, “Markamız artık yalnızca bir otomobil markası değil, herkesin özgürce hareket ettiği bir dünyayı gerçekleştirmek isteyen bir mobilite şirketine dönüşüyor. Mobilite standımızda otonom elektrikli araçlardan insansı robotlara kadar birçok prototip ürünümüzle fuardaki yerimizi alıyoruz. Toyota olarak ayrıca hibrit teknolojisiyle donatılmış tüm modellerimizi ve hafif ticari segmentteki araçlarımızı da sergiliyoruz” ifadelerini kullandı.

Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış AŞ CEO’su Ali Haydar Bozkurt

‘MENZİL KAYGISI YAŞATMAYAN OTOMOBİLLER’

Toyota’nın menzil kaygısı yaşatmayan hibrit otomobillerinin özellikle şehir içi kullanımlarda da birçok avantaj sağladığını belirten Bozkurt, “Tüm dünyada çevre ve iklim değişikliği konuları artık gündemin ilk sıralarında yer alıyor. Avrupa başta olmak üzere tüm dünya doğa dostu otomobiller konusunda ciddi kararlar alıyor. 50 yıla yakın bir süredir bu konuda çalışmalarını sürdüren Toyota, bugün gelinen noktada her binek modelinin bir hibrit versiyonunu üreterek bu teknolojide hep bir adım önde yer aldı. Toyota, hibrit araçları sayesinde Avrupa’da ana akım üreticiler arasında en düşük ortalama emisyon ile ilk sırada yer alıyor. Verilere göre Toyota, 2020 satışlarına göre Avrupa’da 94 g/km CO2 emisyon değeriyle öne çıkıyor. Autoshow’da stantımızı ziyaret edecekler, ürün gamımızı görüp hibritlerin ne kadar avantajlı olduğuna tanıklık edecekler.” değerlendirmesinde bulundu.

‘EN DÜŞÜK ORTALAMA EMİSYON TOYOTA’DA’

Hibrit teknolojisiyle ilgili çalışmalara en düşük CO2 emisyon oranına sahip marka olarak devam ettiklerini de aktaran Bozkurt, şunları kaydetti:

“Avrupa’da düşük emisyonlu araç satışlarımızın yüksek olması sayesinde ana üreticiler arasında en düşük emisyona sahip marka olmayı sürdürüyoruz. Toyota’nın Avrupa’da sattığı üç araçtan ikisinin hibrit olması sayesinde bu araçların ortalama emisyonu şimdiden 95 g/km seviyelerinde etkileyici oranlara ulaştı. Toyota da tabii ki elektrikli araçlara geçecek. Dizelden ilk vazgeçen marka olarak elektrikli araçları da kesinlikle destekliyoruz. Hibritler de zaten elektrikli araçların bir türevi. Tam elektrikli araçlar için ülkenin altyapısının yeterli olması lazım. Hibrit için altyapı gibi bir sorun yok. Türkiye ve dünya için elektrikli otomobillere geçiş döneminde en rasyonel çözümü hibrit araçlar olarak görüyoruz. Sadece elektrikle çalışan araçların sisteme entegrasyonun zor olduğu günümüzde, Avrupa başta olmak üzere refah seviyesi yüksek ülkeler de konvansiyonel motor ve elektrik motorunun birlikte kullanıldığı hibrit araçlara yöneliyor.”

TOYOTA HİBRİTLER ZİYARETÇİLERİYLE BULUŞUYOR

“Herkes için bir Toyota Hybrid var” mottosuyla Autoshow 2021 Mobility Fuarı’nda yerini alan Toyota, her segmentteki hibrit modellerini beğenilere sunuyor. Ziyaretçilerin tüm sorularının cevaplarını bulacağı dijital stantta modellerin yanında ayrıca mobilite araçları ve Toyota Gazoo Racing bölümleri de bulunuyor. Sergilenen araçlar şöyle: Yaris 1.5 Hybrid, RAV4 Hybrid, C-HR 1.8 Hybrid, Corolla 1.8 Hybrid,  Camry Hybrid, Hilux, Proace City.

‘GR YARIS’ TOYOTA GAZOO RACING STANTINDA

Autoshow fuarında, Toyota’nın son dönemde ürettiği sıra dışı modellerden biri olan GR Yaris de markanın yarış takımı TOYOTA GAZOO Racing’in stantında sergileniyor. Dünya Ralli Şampiyonası’ndaki deneyimle geliştirilen GR Yaris, hem tasarımı hem de performansıyla büyük ses getirmiş durumda. 2015 yılında “daha iyi ve daha eğlenceli otomobiller üretme hedefiyle” yola çıkan Toyota GAZOO Racing tüm motorsporları aktivitelerinde kendini birçok kez kanıtladı. Toyota, motorsporlarını yol otomobilleri için bir geliştirme laboratuvarı olarak değerlendirmeye devam ederken yeni teknolojileri keşfetmek ve yarışlardaki sıra dışı şartlara bakarak yeni çözümler üretmeyi de sürdürüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir