Toyota’dan yenilikçi bir girişim daha

Ar-Ge çalışmalarına katkı vermek amacıyla ortak bir girişim başlatan Toyota, yenilikçi teknolojiler için üniversitelerle iş birliği yapacak.

TOYOTA, Advanced Technology Acceleration Corporation (ATAC) ile araştırma ve geliştirme çalışmalarına katkı vermek adına ortak bir girişim başlattı.

Mayıs 2021’de kurulan Innovative Technology Acceleration Platform (ITAP), yani Yenilikçi Teknoloji Hızlandırma Platformu sıra dışı teknolojilerin uygulanması ve yeni teknolojilere ilham olmak adına çalışmalar yürütecek.

ATAC yeni teknolojilerin ticarileştirilmesini, yeni girişimlerin geliştirilmesini sağlarken aynı zamanda endüstri-akademi iş birliklerinin yapılmasını da gerçekleştiriyor. Mobilite ve ötesinde teknolojik araştırmalar yürüten Toyota’nın ortak girişimi ITAP da, iki şirketin yenilikçi teknolojilerin keşfi, sosyal hayata uygulanması ve ticarileştirilmesi adına daha dinamik bir destek verilmesini sağlayacak. Bu işbirliği aynı zamanda iki şirketin bağlantılarını ve bilgi birikimini harmanlayacak.

Platformun en dikkati çekici yanlarından biri, üniversitelere, araştırma kuruluşlarına ve teknoloji girişimlerine destek sağlaması olacak. ITAP karbon nötr, materyaller, robotlar, enerji, çip, yapay zeka ve dijital dünya dahil olmak üzere geniş bir alanda çalışmalar gerçekleştirecek.

İş birliği kapsamında Toyota ve ATAC, Tokyo Üniversitesi Mühendislik Okulu, Tokyo Teknoloji Enstitüsü ve Nagoya Üniversitesi ile teknoloji geliştirme konusunda bir anlaşma da imzaladı.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.