GüncelLansman/YenilikTicari Araçlar

Travego ve Tourismo yenilendi

Mercedes-Benz Türk, konforlu ve güvenli seyahatin yıldızları Mercedes-Benz Travego ve Mercedes-Benz Tourismo otobüslerindeki 2024 model yılı donanım ve güvenlik değişiklikleri ile sektörde standartları yükseltmeye devam ediyor.

İNOVASYON odaklı yaklaşımıyla standartları yükselten Mercedes-Benz Türk, 2024 model yeni Travego ve Tourismo otobüsleriyle geleceğin seyahat deneyimini şekillendirmeye devam ediyor. Mercedes-Benz Türk, en üst seviye sürüş ve güvenlik teknolojileriyle donattığı Mercedes-Benz Travego ve Tourismo model otobüslerindeki yenilikleri gerçekleştirdiği basın toplantısı ile tanıttı.

Mercedes-Benz Türk Otobüs Ürün Yönetimi Grup Müdürü Cem Demirel

‘ÜST DÜZEY SEYAHAT DENEYİMİ SUNUYORUZ’

Basın toplantısındaki konuşmasında gelişen ve değişen müşteri ihtiyaç ve talepleri doğrultusunda araçlarını sürekli iyileştirdiklerini belirten Mercedes-Benz Türk Otobüs Ürün Yönetimi Grup Müdürü Cem Demirel, “Mercedes-Benz Türk olarak, otobüslerimizde yaptığımız geliştirmeler ve yeniliklerle en üst düzeyde güvenlik, konfor, ekonomik performans ve benzersiz bir seyahat deneyimi sunuyoruz. Yenileme stratejimizi belirlerken en büyük yardımcımız yolcu, kaptan ve müşterilerimizden aldığımız geri bildirimler oluyor. Her geri dönüşü çok önemsiyor ve titizlikle değerlendiriyoruz. Hoşdere Fabrikamız ve Ar-Ge Merkezimizin yüksek yetkinlikleri ve destekleriyle bu değişiklikleri hayata geçiriyoruz.

TRAVEGO VE TOURISMO YENİLENDİ

Bildiğiniz gibi AB Genel Güvenlik Yönetmeliği (GSR-B), sürüş ve yaya güvenliğini artırmak amacıyla devreye girecek. Bu yönetmelik, Türkiye’de Ocak 2025’ten itibaren tescil edilecek otobüslerde bir dizi yardımcı güvenlik sistemini zorunlu kılıyor. Biz de bu yönetmeliğin gereksinimlerini fazlasıyla karşılayan teknolojilerimizi araçlarımıza 2024 Nisan ayı itibariyle entegre ederek ve mevcut güvenlik sistemlerimizi geliştirerek, kaptanlarımıza ve yolcularımıza maksimum güvenlik sağlamayı hedefliyoruz, sektörde öncü üretici ve marka olmaya devam ediyoruz. Yenilikçi güvenlik sistemleri ve yardımcı teknolojilerle donatılmış otobüslerimiz, sürücü hatalarını minimize ederken, çevresel algılamayı artırarak kazaları önlemede önemli bir rol üstleniyor” dedi.

2024 MODEL YILI DONANIM DEĞİŞİKLİKLERİ

Mercedes-Benz Türk’ün Travego ve Tourismo seyahat otobüslerinde sunduğu 2024 model yılı değişikliklerinden öne çıkanlar:

 • Estetik ve Dayanıklılık Sağlayan Yeni Jantlar,
 • Koridor ve Zemin Aydınlatmaları
 • Kokpitte İlave Göz
 • Koltuk Arkası Masalarda Telefon ve Tablet Tutucu
 • Kaptan Dinlenme Tesislerine Yeni Donanımlar
 • Hostes Hava Nozülü
 • Premium Ayırma Duvarı
 • Arka Aks Bölgesi Aydınlatmaları
 • Yeni Sürücü Koltuğu
 • Soğutma Fonksiyonu
 • Emniyet Kemeri Dikey Ayarlanabilirlik Özelliği
 • Güvenliğe dikkat çekmek için kırmızı renkte tasarlanan emniyet kemeri

EKLENEN TURİZM ÖZELLİKLERİ

Travego 15 model otobüslere eklenen özellikler:

–     2 Adet Katlanabilir 19 inç Monitör

–     Kablolu Rehber Mikrofonu

–     Geri Sürüş Kamerası

–     Yeni Nesil Sensör Seti

–     Ön Koruma Asistanı ve Yan Koruma Asistanları

–     Siber Saldırılara Karşı Korunma Sistemi

–     Acil Frenleme Sinyali – ESS

–     Trafik İşareti Asistanı –ISA (TSA)

–     Aktif Fren Asistanı 6 (ABA6)

–     Lastik Basınç İzleme Sistemi

–     Alkol Kilidi Hazırlığı

–     Sürücü Yorgunluk ve Dikkat Uyarısı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir