GüncelHibrit/Elektrikli AraçlarOto Teknoloji

Türkiye’nin ‘akıllı cihaz’ı Togg T10X ‘YILIN OTOMOBİLİ’ seçildi

OGD’nin bu yıl 9’uncu kez gerçekleştirdiği ‘Türkiye’de Yılın Otomobili’ yarışmasında Togg T10X yılın otomobili seçildi. Bugüne kadar daima otomobil değil “akıllı araç” sloganına vurgu yapılan ve hiçbir otomobil fuarına katılmayan Togg T10X, ilk kez katıldığı yarışmada 7 finalist arasından ipi göğüslemeyi başardı.

OTOMOTİV Gazetecileri Derneği (OGD) tarafından bu yıl dokuzuncu kez düzenlenen ve tüm aşamalarında büyük heyecan yaşanan “Türkiye’de Yılın Otomobili 2024” yarışmasının birincisi Togg T10X oldu.

OGD üyesi 63 otomotiv gazetecisinden toplamda 2630 puan alan Togg T10X birinciliğe uzandı. Togg T10X, bu yıl 9’uncusu düzenlenen yarışmada ipi göğüsleyen ilk elektrikli araç unvanına da sahip oldu.

Togg Kurumsal İletişim ve Marka Lideri Çağ Günaçar, birincilik ödülünü OGD Başkanı Ufuk Sandık’ın elinden aldı.

Otomotiv Gazetecileri Derneği (OGD), tarafından Rahmi Koç Müzesi’nde düzenlenen “Türkiye’de Yılın Otomobili” final gecesi ve ödül töreninde ayrıca 3 farklı kategorideki birinciler de belli oldu.

‘Yılın Basın Lansmanı’ seçilen Renault Austral Gökçeada ödülünü MAİS A.Ş. Kurumsal İletişim Müdürü Hüseyin Civelek aldı.

“Yılın Basın Lansmanı” ödülünü Gökçeada’da düzenlenen Renault Austral lansmanı aldı.

‘Yılın İnovasyon’ ödülü Trumore aldı. Ödülü Togg Trumore Dijital Platform Lideri Ahmet Duran, OGD üyesi Kamil Hakkı Tolunay’dan aldı.

“Yılın İnovasyonu” ödülü mobilite deneyimini tek bir uygulamada buluşturan “Togg Trumore Dijital Deneyim Platformu” ile Togg markasının oldu.

‘Yılın Tasarımı’ seçilen KIA EV9’un ödülünü markadan katılım olmadığı için OGD üyesi Mehmet Ali Kantarcı tarafından ODMD Genel Koordinatörü Dr. Hayri Erce’ye verildi.

Yarışmanın bir diğer kategorisi “Yılın Tasarımı” ödülü de Kia EV9’a verildi.

OGD Başkanı Ufuk Sandık, törendeki konuşmasını davetsiz misafirle birlikte yaptı.

BÜYÜK HEYECANA SAHNE OLDU

“Türkiye’de Yılın Otomobili” Yarışması’nın ilk etabında; 28 aday otomobil arasından jüri üyelerinin oylarıyla en fazla puan alan 7 otomobil finalde yer almaya hak kazandı. Finale kalan modeller “tasarım, yol tutuş, ergonomi, yakıt tüketimi, emisyon oranları, güvenlik, donanım seviyesi, fiyat-değer oranı” açısından önemli bir sınavdan geçirildi. “Yılın Otomobilini” belirleyen ikinci etapta ise; “BMW 5 Serisi, Chery Tiggo 8 Pro, Hyundai Ioniq 6, Mercedes-Benz E Serisi, Renault Austral, Togg T10X, Toyota C-HR Hybrid” finale kalmaya hak kazandı. Birinci seçilen Togg T10X “Yılın Otomobili” logosunu bir yıl boyunca basın bülteni ve reklamlarında kullanabilecek.

‘OTOMOBİL OSCARI’ Togg T10X’İN OLDU

Türkiye’nin “Otomobil Oscarı” olarak adlandırılan Türkiye’de Yılın Otomobili ödülüne layık görülen Togg T10X’in açıklandığı, Rahmi Koç Müzesi’nde düzenlenen törende bir konuşma yapan OGD Yönetim Kurulu Başkanı Ufuk Sandık, “Yılın Otomobili bir marka haline geldi. Türkiye’deki otomotiv firmalarının yanı sıra yurtdışındaki ana merkezler tarafından da takip ediliyor. Bu OGD ve Yılın Otomobili organizasyonunun başarısını gösteriyor. Yılın Otomobili ödülünün yanı sıra diğer kategorilerde verdiğimiz ödüller de büyük ilgi görüyor. Hatta Yılın Otomobili ödülünden bile daha fazla rekabet yaşanıyor. Bu da doğru işler yaptığımızın bir kanıtı” diye konuştu.

Togg’un başarısını CEO Gürcan Karakaş ile ölümsüzleştirdik.

‘GÜZEL BİR DOĞUM GÜNÜ HEDİYESİ’

Togg T10X’in birinci olarak seçilmesinden sonra Togg Kurumsal İletişim ve Marka Lideri Çağ Günaçar yaptığı konuşmada otomotiv gazetecilerinin verdiği bu karardan büyük mutluluk duyduklarını söyledi.

Çağ Günaçar sözlerine şöyle devam etti; “Bu oldukça saygın ve prestijli bir ödül. Aynı zamanda Togg olarak bugün 6. yaşımızı kutluyoruz. Böylesine özel bir günde Türkiye’de Yılın Otomobili ve Yılın İnovasyonu ödüllerini de almak bizim için çok anlamlı bir yaş günü hediyesi oldu. Markamızın temsilcileri ve yöneticileri olarak oldukça anlamlı bir ödül elde ettik. Pazara çıktığımız ilk yılımızda bu ödülleri almak onur verici. Ülkemizin milli markası olması dolayısıyla bu ödülü Türkiye Cumhuriyeti’nin bütün vatandaşları adına aldık.”

OGD kurucu üyeleri törende derneğin 10’uncu kuruluş yıldönümünü de kutladı.

“Türkiye’de Yılın Otomobili 2024” Bosch, Bridgestone, D-Expert, Intercity İstanbul Park, Shell Helix Motor Yağları ve sigortaladım.com sponsorluğunda gerçekleşiyor.

HANGİ OTOMOBİL KAÇ PUAN ALDI?

  1. Togg T10X 2630 puan
  2. Renault Austral 2550 puan
  3. Toyota C-HR Hybrid 2340 puan
  4. Hyundai Ioniq 6 2150 puan
  5. Chery Tiggo 8 Pro 2120 puan
  6. BMW 5 Serisi 2070 puan
  7. Mercedes-Benz E Serisi 1890 puan

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir