Volvo’nun geleceği: C40 Recharge

Volvo Cars, XC40 Recharge modelinin ardından şimdi de yeni elektrikli modeli C40 Recharge’ın dünya lansmanını gerçekleştirdi.  Yeni Volvo C40 Recharge, markanın sıfır emisyonlu bir geleceğe olan bağlılığının en son göstergesi olarak tanıtıldı.

MERKEZİ İsveç’te bulunan otomobil üreticisi Volvo Cars, düzenlediği “Volvo Recharge” isimli etkinlikte Volvo’nun gelecek planlarını açıklarken, online etkinliğin başrolünde ise markanın yeni elektrikli SUV’u yeni Volvo C40 Recharge yer aldı.

C40 Recharge, daha yere yakın ve daha şık bir tasarımla birlikte, bir SUV’un sağlayacağı tüm avantajları taşıyor. CMA araç platformunda üretilen C40, tarihte sadece tamamen elektrikli olarak tasarlanan ilk Volvo modeli olarak karşımıza çıkıyor.

2030’DA KADAR TÜM VOLVO’LAR ELEKTRİKLİ OLACAK

Volvo’nun hızla büyüyen elektrikli otomobil pazarına odaklanacağı ve fosil yakıtlı motorlar üretmeyi aşamalı olarak durduracağı belirtilerek, 2030 yılına kadar şirketin tüm otomobillerinin elektrikli olacağı kaydedildi. Gelecek yıllarda tamamen elektrikli yeni bir otomobil ailesinin piyasaya sürüleceği bildirilen açıklamada, bu otomobilin satışının sadece online (çevrim içi) yapılacağı aktarıldı.

Merkezi Hangzhou’da bulunan Zhejiang Geely Holding Group’un sahibi olduğu Volvo, küresel satışlarının yüzde 50’sinin 2025 yılına kadar tamamen elektrikli otomobiller ve diğer yarı hibrit modeller olmasını hedefliyor.

ELEKTRİKLİ OTOMOBİL VE ÇEVRİM İÇİNE YATIRIM

Online etkinlikte konuşan Volvo CEO’su Hakan Samuelsson, “Başarılı olmak için karlı büyümeye ihtiyacımız var. Dolayısıyla küçülen bir alana yatırım yapmak yerine geleceğe, elektrikli otomobile ve çevrim içine yatırım yapmayı tercih ediyoruz” dedi.

‘C40 RECHARGE VOLVO’NUN GELECEĞİ’

Volvo Cars’ Teknolojiden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı (CTO) Henrik Green de, “C40 Recharge, Volvo’nun geleceğini temsil ederken aynı zamanda nereye doğru ilerlediğimizi de gösteriyor. Tamamen elektrikli, uygun bir bakım paketiyle birlikte yalnızca online olarak satışa sunuluyor ve hızlı teslimat mümkün. Yeni bir Volvo almak hiç bu kadar çekici olmamıştı” dedi.

ELEKTRİKLİ VOLVO’LARIN YENİ YÜZÜ

 

C40 Recharge’ın arkası, alt tavan çizgisiyle uyumlu çarpıcı bir tasarıma sahipken, yeni ön tasarımı ise elektrikli Volvo’lar için yeni bir yüz sunuyor ve en son piksel teknolojisine sahip farlar dikkat çekiyor.

İÇERİSİNDE HİÇ DERİ OLMAYAN İLK VOLVO

C40 Recharge içeride, pek çok Volvo sürücüsünün tercih ettiği yüksek bir oturma konumu sağlarken, modele özgü bir dizi renk ve dekor seçeneği ile birlikte sunuluyor. C40 ayrıca, içerisinde hiç deri materyal olmayan ilk Volvo modeli.

TEKNOLOJİK ÖZELLİKLER

C40 Recharge’da, XC40 Recharge’da olduğu gibi, Google ile ortaklaşa geliştirilen ve Android işletim sistemini temel alan, piyasadaki en iyi bilgi-eğlence sistemlerinden biri bulunuyor. Tüketicilere Google Haritalar, Google Asistan ve Google Play Store gibi yerleşik Google uygulamaları ve hizmetleri sunuyor.

C40 Recharge’da yer alan sınırsız veri özelliği, üstün bir bağlantı sağlarken, yazılım güncellemeleri de kablosuz olarak yapılabiliyor. Bu durum, C40’ın fabrikadan çıktıktan sonra da zaman içinde uzaktan yapılabilen güncellemelerle birlikte gelişmeye devam edeceği anlamına geliyor.

420 KM’LİK MENZİL

Tahrik sistemi, biri önde ve diğeri arka aksta olmak üzere, yaklaşık 40 dakikada yüzde 80’e kadar hızlı şarj edilebilen, 78kWh pil ile çalışan ikiz elektrik motorlarından oluşuyor. Zaman içinde kablosuz yazılım güncellemeleriyle gelişmesi beklenen tahmini menzil ise yaklaşık 420 km.

BELÇİKA’DA ÜRETİLECEK

C40 Recharge bu sonbaharda üretime girecek ve Belçika’nın Gent kentindeki Volvo Cars üretim tesisinde XC40 Recharge ile birlikte üretilecek.

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.