Yeni Citroen C3, daha renkli ve daha konforlu

 

Daha renkli, daha kişiselleştirilebilir, daha konforlu özellikleri ve verimli-ekonomik motor seçeneklerine sahip yeni Citroen C3, 156 bin 500 TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunuldu.

Fransız üretici Citroen’in B segmentindeki temsilcisi C3 yenilendi. Daha modern çizgilere, daha fazla kişiselleştirmeye ve daha teknolojik detaylara kavuşan otomobilin Türkiye fiyatı ise 156 bin 500 TL’den başlıyor. Satışa sunulduğu günden bu yana yaklaşık 4.5 milyon adet satan C3, Aralık 2019 sonu itibariyle Citroen ürün gamının en çok satan modeli Avrupa B segmentinin en çok satan ilk beş modelinden biri oldu. Yeni Citroen C3 modern ve gösterişli bir görünüme sahip. Renkli bir kişilik ve benzersiz konfor seviyesi ile sınıfındaki diğer otomobillerden ayrışıyor.

ZENGİN KİŞİSELLEŞTİRME SEÇENEKLERİ

Yeni konsept otomobillerden ilham alınan ve yeni LED farlarla desteklenen ve tamamen yeni Citroen kimliğini yansıtan karakterli bir ön görünümü beraberinde getirirken; zengin dış görünüm kombinasyonu, üç yeni tavan dekoru, yeni alaşım jantı ve ikisi de yeni olmak üzere iki farklı iç ambiyans alternatifi ile yeni Citroen C3 son derece zengin bir özelleştirme ve kişiselleştirme potansiyeli sunuyor.

Aracın arkasına göz attığınızda ise 3-Boyutlu tasarıma sahip stop lambaları hemen göze çarpıyor. Bagaj kapağının ortasındaki krom çerçeveli parlak siyah marka logosu arka kısımdaki modern görünümü tamamlıyor.

Yüksek ve yatay bir mimariye sahip ön bölüm, 3,99 metre ile aslında kompakt bir otomobil olan C3’e daha büyük bir görünüm kazandırmış. Motor kaputu ile aynı hizada cam çizgileri ve siyah direk kaplamaları ise tavan ile arasında bir bağlantı olmadığını düşündürüyor. 3990 mm uzunluk, 1750 mm genişlik, 1490 mm yükseklik ve 2540 mm aks mesafesine sahip yeni Citroen C3’ün bagaj hacmi ise 300 litre.

Markanın yeni görsel imzası niteliğinde olan yeni Airbump tasarımları modern ve çekici bir görünüme sahip.

 

FARKLI İÇ MEKÂN TEMALARI

Daha çok üst segmentlerde kullanıma sunulan yeni Advanced Comfort koltuklar tamamen yeni bir araç içi konfor deneyimi sunarken, 12 farklı ileri sürüş destek sistemi, yedi inç dokunmatik ekranı ve akıllı telefon ekran yansıtması için Mirror Screen de dahil olmak üzere birçok internet bağlantılı hizmet gibi özellikler günlük hayatı kolaylaştırıyor ve benzersiz bir sürüş deneyimini beraberinde getiriyor.

GÜNCEL MOTOR TEKNOLOJİLERİ

Başlangıç seviyesinde benzinli üç silindirli PureTech 83 S&S beş vitesli manuel şanzıman, bir üst basamakta ise otomatik şanzıman kullanıcıları için yeni C3 PureTech 110 S&S EAT6 sunuluyor.

Yüksek verimlilik seviyesine sahip Euro 6 normuna uygun, yüksek verimlilik seviyesine sahip ekonomik motor seçenekleriyle yeni Citroen C3, 156 bin 500 liradan başlayan fiyatlarla satışa sunuldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.