4. nesil Fabia Kasım’da Türkiye’de

Skoda, üretimine başladığı dördüncü nesil Fabia ile, önceki nesillerin başarısını daha da ileriye taşımayı hedefliyor. Yeni Fabia, Kasım’dan itibaren Türkiye pazarında satışa sunulacak.

SKODA, dördüncü nesil ilk Fabia’yı banttan indirdi. Çekya’da Mlada Boleslav’da üretilen Fabia için 110 milyon avro yatırım yapılarak üretim tesisi kapsamlı bir şekilde yenilendi. Yeni nesil Fabia’nın, Kasım ayından itibaren Türkiye pazarında satışa sunulması planlanıyor.

OCTAVIA’NIN ARDINDAN EN ÇOK SATAN MODEL

Dördüncü nesil Fabia, önceki nesillerin başarısını daha ileriye taşımayı hedefliyor. 1999’da tanıtılan ilk Fabia en çok satan B segmenti araçlardan biri olarak 1.7 milyon adetlik satışa ulaştı. 2007’de tanıtılan ikinci nesil model de 1.7.milyon adet satılırken, 2014’te gösterilen üçüncü nesil Fabia ile birlikte bu model dünya çapında toplam 4.5 milyonun üzerinde kullanıcıya ulaşarak Octavia’nın ardından markanın en çok satan ikinci modeli oldu.

DAHA FAZLA KONFOR VE GÜVENLİKLE GELİYOR

MQB-A0 platformuna geçiş yapan Fabia, sınıfının en geniş otomobili olmasının yanında daha fazla konfor, daha dinamik sürüş, yeni güvenlik ve asistan sistemleri sunacak.

Skoda Fabia, Scala ve Kamiq modelleriyle aynı üretim hattından çıkıyor. Üretim hattının yanı sıra diğer atölyelerde de yapılan çalışmalarla birlikte sayısız kompleks üretim adımları artık robotlarla gerçekleştiriliyor.

İLK KEZ 4 METRELİK UZUNLUĞU AŞIYOR

Dördüncü nesil Skoda Fabia çekici tasarımıyla bu başarıyı daha da ileriye taşıyacak. Fabia yeni nesil modelle ilk kez dört metrelik uzunluğu aşarak daha da fazla yaşam alanı ve bagaj hacmi sunacak.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.