Crossland yeni Opel kimliğiyle geldi

Opel’in B-SUV segmentindeki temsilcisi yeni Opel Crossland, yeni marka kimliği ve yeni yüzüyle Türkiye’de 216 bin 900 TL’den başlayan fiyatlarla satılacak. İsminden “X” uzantısı atılan model artık sadece Crossland ismiyle anılacak.

PSA Grubu’nun çatısı altına girdikten sonra atılımlarına devam eden Opel, yeni marka kimliğini ve bu kimliğin ilk temsilcisi B-SUV segmentindeki Crossland modelinin yeni versiyonunu tanıttı. Yeni Opel Crossland, 1.2 litre benzinli ve 1.5 litre dizel motor seçeneklerini kullanıcısına sunuyor. Yeni Crossland’in fiyatı ise 216 bin 900 TL’den başlıyor, 314 bin 900 TL’ye kadar uzanıyor.

Opel’in yeni kurumsal kimliği, 2020 yılı değerlendirmesi ve yeni Crossland’ın tanıtıldığı online basın toplantısında konuşan Opel Türkiye Genel Müdürü Alpagut Girgin, 2020’nin sıra dışı bir yıl olduğunu, ama Opel’in bu zorlu süreçte birçok yenilik ve başarıya imza attığını söyledi.

OPEL’İN YENİ YÜZÜ: VİZÖR

Yeni Opel sade, yalın, modern tasarımı ve fazlalıklardan arındırılmış marka kimliğiyle ayrışıyor. Yeni Opel’in yollardaki ilk temsilcisi olan Opel Crossland ise şık tasarımı, esnek kullanım özellikleri ve ileri teknoloji donanımları ile ön plana çıkıyor. Opel’in tasarım felsefesindeki değişiklik, yeni modellerinde Vizör ve Pure Panel gibi sade öğeler ile temsil edilirken; marka kimliğinde ise daha keskin logo, yazı tipinde tercih ettiği daha yalın karakterler ve markayı temsil eden çarpıcı sarı renk ile özdeşleştirilmiş. Opel markadaki bu yenilenmeyi, bir marka detoksu uygulaması olarak tanımlıyor. Pure Panel kokpit ile kullanıcıları, abartılı teknolojik ara yüzler ve karmaşık butonlardan uzak, sürücü odaklı, sadeleştirilmiş bir sürüş deneyimi bekliyor.

DAHA MODERN TASARIM

Almanya’da, geçtiğimiz aylarda tanıtımı yapılan yeni Opel Crossland, Türkiye’de aralık ayında satışa sunuldu. Yeni Opel’in ilk temsilcisi olan model, ocak ayında segmentinin lideri oldu ve iddiasını şimdiden kanıtladı. Yeni Opel Crossland, şık tasarım ve esnek kullanımı bünyesinde birleştiren kompakt bir crossover. Yeni model, vizörlü yeni marka yüzüne, arkada merkezi model ismi uygulamasına, geniş iç mekana ve 520 litreye kadar bagaj hacmine sahip.

YENİ KOYU RENKLİ ARKA STOPLAR

Yeni Crossland’in ön kısımına ilk defa baktığınızda yeni vizör sayesinde araç daha geniş bir görüntüye kavuşmuş. Markanın efsanevi “Şimşek” logosu keskin bir şekilde merkezde yer buluyor. Tasarım anlamında rakiplerinden ayrışmasını sağlayan vizör tasarımı, 2020’ler boyunca diğer Opel modellerinde de kullanılacak ve tasarım imzası olacak.

Araca arkadan göz attığınızda ise yeni koyu renkli arka stop lambaları dikkat çekiyor. Yeni Crossland’in her versiyonunda LED farlar standart olarak sunuluyor.

PURE PANEL KOKPİT

Pure Panel kokpit ile kullanıcıları, abartılı teknolojik ara yüzler ve karmaşık butonlardan uzak, sürücü odaklı, sadeleştirilmiş bir sürüş deneyimi bekliyor. Yeni Opel Crossland’in tüm versiyonlarda standart olarak sunulan LED ön farları, gece sürüşlerini daha güvenli ve daha keyifli hale getiriyor. Apple CarPlay ve Android Auto ile uyumlu 7 inçlik renkli dokunmatik ekrana sahip multimedya bilgi-eğlence sistemi, gelişmiş bağlanabilirlik özelliklerine sahip.

HERKESE HİTAP EDEN DONANIMLAR

Edition donanımından itibaren standart olarak gelen AGR sertifikalı ergonomik sürücü koltuğu, tüm yolculuklarda önemli ölçüde artırılmış konfor sunuyor. Ön ve arka park sensörü, geri görüş kamerası, park etme stresini ortadan kaldırıyor. Anahtarsız giriş ile çalıştırma ve gelişmiş park pilotu gibi özellikleri arayanlar için Elegance donanımı öne çıkıyor. Üst seviye konfor için Crossland Ultimate devreye giriyor. Ürün gamının en üst noktasını oluşturan versiyon, bir çok marka ve modelde opsiyon listesinde yer alan ileri teknoloji, konfor ve güvenlik özelliklerini standart olarak sunuyor. Alcantara koltuk döşemesi ve 180 derecelik panoramik geri görüş kamerası öne çıkan özelliklerden bazıları. Ultimate donanımında ayrıca 8 inçlik renkli dokunmatik ekrana sahip Multimedya Navi Pro bilgi-eğlence sistemi de standart olarak yer alıyor. Hem sürücü hem de ön yolcu için sunulan AGR onaylı ergonomik koltuklar, ayarlanabilir ısıtma özelliği ile araç içi konforu artırıyor. Isıtmalı koltukların yanı sıra ısıtmalı direksiyon simidi ile de üst segment rakiplerini zorluyor.

ESNEK KULLANIM, 410 LT BAGAJ HACMİ

Yeni Opel Crossland, bağımsız olarak ileri-geri hareket eden ve yatırılabilen arka koltuklarıyla ileri seviyede esnek bir kullanım sunuyor. 60/40 oranında bölünen iki parça koltuklar, 150 milimetreye kadar kızaklar üzerinde ileri-geri kaydırılabiliyor. Böylece bagaj alanı 410 litreden sınıfının en iyi değeri olan 520 litreye kadar çıkıyor. Arka koltukların katlanmasıyla bagaj hacmi 1.255 litreye kadar ulaşıyor.

VERİMLİ MOTORLAR

Yeni Opel Crossland müşterileri, yüksek verimlilik seviyesine sahip yılın motoru ödüllü 1.2 litre benzinli ve yine yüksek verimlilik sağlayan 1.5 litre dizel arasında seçim yapabiliyor. Benzinli 130 HP ve dizel 120 HP güç seçenekleri bulunuyor. Motorlar zorlu Euro 6d emisyon normunu karşılıyor.

EKSTRA GÜVENLİ OTOYOL DENEYİMİ

Sportif karakterli sürücüler, Alman mühendislerin Crossland’ın şasisinde yaptığı iyileştirmelerden keyif alacaklar. Rüsselsheim’daki mühendisler, McPherson tipi ön süspansiyon ve torsiyon kollu arka aks için amortisörleri yeniden ayarladılar. Daha hassas bir sürüş sağlayan orta sertlikteki direksiyon ile birlikte yeni Opel Crossland’ın şasisi, konfor ile dinamizm arasında benzersiz bir denge sunuyor ve otoyol hızlarında daha dengeli bir sürüş sağlıyor.

Yeni Opel Crossland, IntelliGrip ile gelişmiş sürüş dinamikleri ve ekstra güvenlik sunuyor. Uyarlanabilir çekiş kontrol sistemi, her türlü yüzeyde optimum çekiş ve denge sağlıyor. Bunların yanında, şerit ihlali uyarı sistemi, trafik işareti tanıma sistemi, aktif acil frenleme sistemi gibi gelişmiş sürüş destek sistemlerine ve zengin donanım seviyesine sahip olan yeni Opel Crossland, tüm koşullarda güvenliği ön planda tutuyor.

Opel Türkiye Genel Müdürü Alpagut Girgin

‘2020’DE 3 BASAMAK BİRDEN YÜKSELDİK’

Opel’in yeni kurumsal kimliğini ve bunun ilk örneği olan yeni Opel Crossland’i değerlendiren Opel Türkiye Genel Müdürü Alpagut Girgin, Opel’in Türkiye rakamlarında 2020 yılı markalar sıralamasında 3 basamak birden yükseldiğini hatırlatarak, “Satışlarımızı bir önceki yıla göre iki katına çıkarırken binek grubunda 6. marka olduk. Hafif ticari araç tarafında pazar payımızı yüzde 30 artırdık. Yıla başlarken paylaştığımız 35 bin adet hedefini gerçekleştirdik. Ancak yıl içinde bazı aylarda pazarın tahminimizden daha fazla büyümesine tedarik anlamında yanıt veremedik ve durum pazar payımızı etkiledi” dedi.

‘50 BİN ADETİN ÜZERİNDE SATIŞ HEDEFİ’

“Son 10 yılda yarım milyona yakın Opel sattık. Bu toplam ithal araçlar grubunda ikinci en büyük araç parkı anlamına geliyor.” diyen Girgin sözlerini şöyle sürdürdü: “Bu rakamı milyonlara taşımak elimizde bunun için mükemmel ürünlerimiz ve kendini ispat etmiş bir bayi ayına sahibiz. Lokomotif modelimiz Opel Corsa ile ilgili söylenecek o kadar çok şeyimiz var ki B Hatchback her 10 araçtan biri Yeni Opel Corsa oldu. 9 bin 565 satış ile bir önceki yılı 3’e katladık ve toplam Opel satışlarının yüzde 30’una ulaştı. Sattığımız her iki araçtan birisi SUV olacak. 2019 yılına başlarken koyduğumuz bu hedef doğrultusunda kararlılıkla ilerliyoruz. Bu yıl SUV ailesi araçlarda iddiamız çok daha büyük.

YENİ MOKKA HAZİRAN’DA YENİ GRANDLAND YIL SONUNDA

Yeni Crossland Yeni Mokka ve Yeni Grandland ile SUV pazarında ilk 5 marka içerisinde olmayı hedefliyoruz. Şubat ayı itibarıyla Yeni Crossland’e talep tahminlerimizin çok üzerinde gerçekleşmeye devam ediyor. SUV momentumu bizi 2021 hedeflerimize taşıyacak itici güç olacak. 2021 yılında hep birlikte 5 bin 500 adet ticari araç satışı gerçekleştireceğiz. Geçen yılın uyguladığımız stratejilerin gerçek sonuçlarına 50 bin adet üzerinde satış yüzde 6.6 pazar payıyla 2021 yılında taçlandıracağız. Bu sayede marka sıralamasında 6. olarak tamamlamayı planlıyoruz. Lansman bombardımanımız ise haziran ayında yeni Mokka ve yılın son çeyreğinde yeni Grandland ile devam edecek.”

Opel Pazarlama Direktörü Emre Özocak

‘YENİ OPEL’İN HEDEF MÜŞTERİ KİTLESİ DE DEĞİŞİYOR’

Opel Pazarlama Direktörü Emre Özocak da yeni tasarım dillerinin saf ve cesur olarak nitelendirdiklerini belirterek, “Cesurca uygulanan yalın tasarım dilinin temel amacı tasarım detoksuydu sadece ihtiyacınız olanlara yer verilip gereksiz ve dikkat dağıtıcı şeyler ortadan kaldırılıyor.” açıklamasında bulundu.

Özocak, “Fabrika ayarlarına geri dönerek aslında her şeyi sıfırdan başlatmıyoruz. Aslında markalarımızın DNA’larına sadık kalarak geleceğimizi şekillendiriyoruz. Tıpkı 120 yıldır olduğu gibi Alman, heyecan verici ve insan odaklı” dedi.

Fabrika ayarlarına dönmenin yeni tasarım diliyle kendilerine yeni ufuklar açtığını ve yeni imkanlar sunduğunu kaydeden Özocak, “Yeni kitleleri fethetmeye başlıyoruz. Mevcut müşteri tabanımızı gelenekselden daha yenilikçi ve genç müşterilere kaydırıyoruz. Özellikle gençler bir otomobilden daha fazlasını bekliyorlar. Yeni modeller deneyerek yeni teknolojileri tercih ediyorlar.” açıklamasında bulundu.

Özocak, “Pazarlama açısından odaklandığımız bu kitleyi gelecek meraklıları ve farklı olmayı tercih edenler olarak tanımlıyoruz. Yeni Opel’in hedef müşteri kitlesi 2021 itibariyle değişiyor” dedi.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.