Filo Kiralama/İkinci ElGüncelHibrit/Elektrikli AraçlarLansman/Yenilik

York Car Rental, DCL Kiralama ile Türkiye’de

2008’de Kanada’da kurulan araç kiralama markası York Car Rental, DCL Kiralama ile Türkiye pazarına giriş yaptı. Şu anda 4 lokasyonda hizmet veren şirket, 2024’te bu sayıyı 15’e çıkarmayı hedefliyor.

40 yılı aşkın süredir gıda, tarım, tekstil, lojistik sektörlerinde ticari faaliyetlerini sürdürmekte olan Özdicle Group, otomotiv alanında da yatırımlarına devam ediyor.

Uzun dönem araç ve filo kiralama sektöründeki varlığını, kısa dönem kiralamada yeni şirketi olan DCL Kiralama ile sürdüren Özdicle Group, DCL Kiralama ile 2008 yılında kurulan Kanadalı araç kiralama şirketi YORK Car Rental markasını Türkiye’ye getirerek sektörde büyümeyi hedefliyor.

Türkiye’de büyüyen, gelişen kiralama sektörüne gönül vermiş bir iş insanı olan, otomotiv sektöründen farklı bayilikleri bulunan ve aynı zamanda Gaziantepspor’un ikinci başkanı İbrahim Dicle de yeni kurduğu şirketi DCL Kiralama ile Türkiye’de kısa dönem araç kiralama sektörünü büyütmeyi hedefliyor.

DCL Kiralama, York Car Rental ile kullanıcıların her ihtiyacını ve talebini karşılamayı hedefliyor. York Car Rental kullanıcılarına sektörde bulunmayan marka – model çeşitliliği sunuyor, ekonomi sınıfından premium araçlara kadar farklı marka ve modeller sunan marka filosunda 34 marka, 50 model araç bulunduruyor.

FİLOSUNUN TAMAMI 2023 MODEL ARAÇLAR

Filosunun tümü 2023 model araçlardan oluşan York Car Rental, kullanıcılarına alternatif yakıt çözümleri de sunarak elektrikli araç kullanmayı seven kullanıcıları için de elektrikli araçları filosunda bulunduruyor. Araç filosunun yüzde 70’i otomatik olan markanın, 2023 yıl sonunda 400 araç ile, önümüzdeki sezonda ise 1.000 araç ile hizmet vermeyi hedefliyor. Ayrıca önümüzdeki sezonda araç filosundaki araçların yüzde 2’si elektrikli araçların oluşturmasını planlıyor…

York Car Rental, müşterilerini iyi dinleyen, sektörde müşterinin taleplerini gerçekleştiren marka olma hedefi doğrultusunda ilk olarak günlük kiralamada 500 KM sınırı ile rekabette farklılaşmak istiyor.

2024 HEDEFİ 24 ŞUBE

DCL Kiralama çatısı altında Türkiye’ye gelen York Car Rental, bu yatırımı ile sektörde global bir güç olmak ve markanın Avrupa’da gelişimine katkıda bulunmayı hedefliyor. York Car Rental’ın Türkiye’de ilk şubesi Sabiha Gökçen Havalimanı’nda açıldı, bunu Dalaman Havalimanı şubesi takip etti. Ardından Antalya Havalimanı, Gaziantep Havalimanı ve İzmir Havalimanı şubeleri hizmete girdi. Marka, 2024 yılında ise 15 şube ile hizmet vermeyi planlıyor. Planlanan şehirler ise; İstanbul, Bursa, Eskişehir, Trabzon, Adana, Mersin ve Bodrum.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir