Cam tavan arabada güzel!

Otokoç Otomotiv, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde başlattığı “Cam Tavan Arabada Güzel!” kampanyası ile kadın-erkek eşitsizliğine dikkat çekiyor.

OTOKOÇ Otomotiv, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde “Cam Tavan Arabada Güzel!” kampanyası başlattı.

Otokoç Otomotiv, kadınların potansiyeline ulaşmasının önündeki her türlü görülmez engel olarak nitelendirilen “Cam Tavan”lara dikkat çekerek, hep birlikte “Cam Tavan Arabada Güzel!” diyor.  Otokoç Otomotiv’in açıklamasında şu ifadeler kullanıldı: “Daha eşitlikçi ve kapsayıcı bir dünya hedefiyle, toplumsal cinsiyet eşitliğine inanan yüzlerce çalışanımızla 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde başlattığımız bu kampanya kapsamındaki çalışmalarımız genişleyecek devam edecek.

CAM TAVAN ARABADA GÜZEL

Unutmayalım ki, dünyada cam tavanı kırmaya çalışan milyonlarca kadın var ve henüz hiçbir ülke kadın erkek arasındaki ekonomik faaliyetlere katılım ve fırsat eşitliğine ilişkin açığı kapatmayı başaramadı. Bu sorunla ilgili harekete geçilmemesi durumunda kadın-erkek eşitsizliği devam edecek.

Otokoç Otomotiv Ailesi olarak; toplumsal cinsiyete dayalı kalıp yargıların yer aldığı sektörlerde kurum kültürünü eşitlikçi bir yapıya kavuşturmak e o görünmez cam tavanı kırmak için kadın-erkek  birlikte çalışıyoruz. Çalışma yaşamında kadınların sorunlarıyla ilgili farkındalığı artırmak için “Gelin cam tavanları hep birlikte kıralım” diyoruz. Çünkü biz cam tavanı, sadece arabada seviyoruz. ”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.