Çocuklar Variloto ile piste çıkıyor

TRT Çocuk, yenilenen yüzüyle birlikte yeni bir yarışma programına da merhaba diyor.  Çocukların en sevdiği yarışma programı olmaya aday “Variloto”, bu akşamdan itibaren her hafta sonu TRT Çocuk’ta.

​TRT Çocuk, birbirinden farklı içerik ve sevilen yapımların yeni bölümleriyle yayın akışını zenginleştirdi. Çocukların bir numaralı kanalı, şimdi de izleyicilerini yeni bir yarışma programıyla tanıştırmak için hazırlanıyor.

Temiz enerji ve çevre temasıyla ebeveyn-çocuk iletişimini de geliştirmeyi hedefleyen programda özel olarak tasarlanan bir otomobille yarışan iki takım farklı parkurlarda karşı karşıya gelecek.

VARİLOTO PİSTE ÇIKIYOR

Bir ebeveyn ve bir çocuktan oluşan takımlar, yarışmanın ilk bölümünde soru cevap etabıyla puan toplayacak. Kazanılan puanlar yarış pistinde hangi takımın önde yer alacağını belirleyecek.

Ebeveyninin uzaktan yardımıyla pistteki engelleri aşarak zamana karşı yarışan çocuklar, parkuru en hızlı şekilde bitirmeye çalışacak.

Çocuklar, neredeyse tüm malzemeleri geri dönüştürülerek üretilen elektrikli bir otomobil olan “Variloto”da keyifli etaplardan geçecek.

Yarışma programı, bu akşamdan itibaren her hafta sonu TRT Çocuk’ta izleyiciyle buluşacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.