Filo Kiralama/İkinci ElGenelLansman/Yenilik

Sixt Türkiye’den eğitimde bir ilk

Sixt Türkiye, Trakya Üniversitesi ile iş birliği yaptı. “Araç Kiralama ve Mobilite Yönetimi” artık ders olarak okutulacak. Bu ders, tüm bölümlerdeki öğrencilere alan dışı seçmeli ders olarak okutulacak.

BOR HOLDİNG bünyesinde kısa dönem araç kiralama ve mobilite yönetimi sektöründe hizmet veren Sixt Türkiye, ülkemizde ve dünyada bir ilke imza atarak “Araç Kiralama ve Mobilite Yönetimi” adıyla bir dersin okutulması için Trakya Üniversitesi ile iş birliği anlaşması yaptı. Sixt Türkiye ile Trakya Üniversitesi arasında varılan anlaşmaya göre bu ders, tüm bölümlerdeki öğrencilere alan dışı seçmeli ders olarak okutulacak. Şirket bu atılımla, sadece kendi yetenek havuzunu derinleştirmek ile kalmayacak aynı zamanda araç kiralama sektörüne istenen niteliklerde eleman yetiştirmeyi de başarmış olacak.

SIXT Türkiye ayrıca bu anlaşma kapsamında Trakya Üniversitesi öğrencilerine ve mezunlarına; belirlenen programlar çerçevesinde mentorluk ve kariyer danışmanlığı, staj ve iş imkânları, iş bulma sürecinde destek olmanın yanı sıra SIXT Türkiye’nin kendi istihdamında öncelik ve iki kurum arasında ortaklaşa yapılacak akademik çalışmalarda iş birliği imkânları da sağlayacak.

SIXT TÜRKİYE’NİN DESTEĞİ SÜRECEK

SIXT Türkiye Genel Müdürü Yiğit Aras, Türkiye’nin en köklü üniversitelerinden biri olan Trakya Üniversitesi ile araç kiralama sektörünün buluşmasının sektöre büyük değer katacak muazzam derecede önemli bir gelişme olduğunun altını çizerek “SIXT Türkiye olarak sektörümüzde sadece ticari faaliyetlerle yer almayı amaçlamıyoruz. Sektörümüze 360 derece katma değer yaratmayı hedefleyen çok önemli bir girişime imza attık. Böylelikle, sürdürülebilir başarıda eğitimin ne denli önemli olduğu bilinciyle bu alanda sektörümüze tam donanımlı kişilerin kazandırılması için bir eğitim projesi başlatmış olduk. Trakya Üniversitesi ile de bu alanda bir anlaşma yaptık. Sixt olarak Türkiye’de ve dünyada buna örnek olduğumuz için heyecanımız da çok yüksek. Marka olarak gerek akademik gerekse de mentorluk, iş imkânları ve diğer konularda desteğimiz sürecek” dedi.

ÖZEL SEKTÖR – ÜNİVERSİTE İŞ BİRLİĞİNE GÜZEL ÖRNEK

Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu da iş birliği ile ilgili şu açıklamayı yaptı:  “Üniversiteler ürettiği bilimsel değerleri insanların ve toplumların hizmetine sunmakla yükümlüdür. Üretilen bu değerler, üniversite-özel sektör iş birlikleri ile anlam kazanmaktadır. Üniversite-özel sektör iş birliği etki sıralamasında ülkemizin önde gelen üniversitelerinden Trakya Üniversitesi ve Bor Holding çatısı altında, sektöründe ülkemizin en önde gelen firmalarından biri olan SIXT Türkiye ile imzaladığımız protokol ile önemli bir iş birliğini hayata geçiriyoruz. Araç kiralama sektörüne akademik katkı sağlayacak ve öğrencilerimize eğitimleri esnasında iş deneyimi sağlayacak bu iş birliğinde katkı sunan herkese teşekkür ederim.”

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir