GüncelHibrit/Elektrikli Araçlar

JAECOO ailesi beğenildi

Dünya çapından katılımcılar, dinamik test sürüşleri gerçekleştirdi ve ürün sunumları aracılığıyla JAECOO’nun üstün arazi performansı ve yeni enerji araç teknolojisini ayrıntılı olarak deneyimleme imkânı sunuldu.  

YENİ enerji çağına öncülük eden JAECOO markası, Çin’in Wuhu kentinde çok sayıda popüler araç modeliyle kapsamlı bir test sürüşü etkinliğine ev sahipliği yaptı. Etkinlikte JAECOO 6, JAECOO 7, JAECOO 7 PHEV, JAECOO 8, JAECOO 8 PHEV ve JAECOO ürün gamındaki diğer modeller sergilendi. Dünyanın dört bir yanından davet edilen 700’ün üzerinde küresel bayi temsilcisi, basın mensubu ve otomotiv endüstrisinin önde gelen fikir önderleri burada dinamik test sürüşleri ve statik ekranlar aracılığıyla JAECOO’nun üstün arazi performansı ve yeni enerji araç teknolojisini ayrıntılı olarak deneyimleme olanağı buldu.

JAECOO MODELLERİ ÜSTÜN YETENEKLERİNİ SERGİLEDİ

JAECOO’nun yıldız modelleri ile gerçekleştirilen test sürüşü etkinliği, Wuhu’daki Fangte Adventure Base ve Tuju Off-Road Area’da eşzamanlı olarak gerçekleşti. Fangte test pisti, düz çizgide hızlanma, slalom, U-dönüşü ve sekiz çizme slalomu olmak üzere özenle tasarlanan rotası ile kapsamlı testlere olanak tanıyor. Pist sadece aracın hızlanma performansını ve güç üretimini test etmekle kalmıyor, aynı zamanda araç kontrolü ve dengesi açısından zorlu gereksinimleri de test ediyor.

Tuju Off-Road Arena test pisti ise daha çok Off-Road performans testlerine odaklanıyor. Bu parkurda yer alan yarım ay şeklindeki parkurlar, küçük çukur geçişleri, S tipi virajlar ve engebeli yollar olmak üzere benzersiz koşullar, güçlü dört teker sistemi ve üstün süspansiyon özellikleri gerektiriyor. Böylece tüm bu karmaşık yol koşullarında test edilen aracın performansı kapsamlı bir şekilde değerlendiriliyor.

JAECOO 7’DEN SINIFININ ÜSTÜNDE BİR ARAZİ YETENEĞİ       

JAECOO’nun ilk üst düzey arazi SUV modeli olan JAECOO 7, tüm arazi koşullarının fatihi olarak, kapsamlı testlerde yüksek ivmelenme performansı ve yüksek güç üretimi sergilemekle kalmadı, aynı zamanda kontrollü karakteriyle düz çizgi hızlanması, slalom, U-dönüşler ve sekiz çizme slalomu gibi zorlu sürüş koşullarını kolaylıkla tamamladı. ARDIS-Akıllı Tüm Yollarda Sürüş Sistemi, yedi farklı sürüş modu ve koşullara dayalı teknoloji mantığıyla farklı yol koşullarına mükemmel uyum sağlayarak JAECOO 7’nin her türlü arazi ortamında rahat ve güvenli bir şekilde ilerlemesine olanak sağlıyor.

JAECOO AİLESİ BEĞENİLDİ

Ayrıca gelişmiş Bosch IPB Akıllı Fren Kontrol Sistemi, yol koşullarına bağlı olarak dört tekerleğe birden akıllı ve dinamik tork dağıtımında 0,1 saniyeden daha kısa yanıt hızına ulaştı. Bunun dışında sınırlı kaydırmalı kilitli diferansiyel özelliği JAECOO 7’nin arazi kabiliyetini daha da ileriye taşıyor. JAECOO 7, 200 mm yerden yükseklik, 21 derece yaklaşma açısı, 29 derece uzaklaşma açısı ve 600 mm su geçiş derinliği ile sınıfının ötesinde bir arazi yeteneği ortaya koyuyor.

JAECOO 8’DE KONFOR VE ARAZİ PERFORMANSI BİR ARADA

Lüks arazi SUV’u olarak konumlandırılan JAECOO 8, son derece dikkat çekici bir tasarım ortaya koyarken, yüksek seviyedeki konforu üstün arazi performansıyla mükemmel bir şekilde harmanlıyor. Özel tork yönlendirme işlevine sahip dört tekerlekten çekiş kontrol sistemiyle donatılan JAECOO 8, arka tekerleklerindeki tork dağılımını yol koşullarına göre yüzde 0’dan yüzde 100’e kadar dinamik olarak ayarlayarak 1800 Nm maksimum torka ulaşıyor ve böylece tek tekerlekle üstün bir tutunma sağlıyor. Arka tekerleklerin gerçek zamanlı tork ayarı, JAECOO 8’in virajlardaki yüksek hız dengesini artırırken aynı zamanda dönüş çapını da azaltarak daha kontrollü ve keyifli bir sürüş sağlıyor.

ÜÇÜNCÜ NESİL PHEV TEKNOLOJİSİ

JAECOO, Pekin Otomobil Fuarı’nda JAECOO 7 ve JAECOO 8 modellerinin şarj edilebilir hibrit (PHEV) versiyonlarını “Yeni Ürünler, Yeni Teknolojiler ve Yeni Ekoloji” yaklaşımıyla sergileyerek markanın teknolojik gelişimini ve yeni enerjili Off-Road alanındaki yenilikçi adımlarını gözler önüne serdi.

JAECOO 7 PHEV ve JAECOO 8 PHEV modelleri, test sürüşlerinde yakıt ekonomisi ve performanslarıyla olumlu bir etki bıraktı. JAECOO’nun yenilikçi üçüncü nesil PHEV teknolojisi sayesinde JAECOO 7 PHEV, 88 km’ye kadar tamamen elektrikli sürüş menzili sağlayabiliyor. HEV modunda ise sadece 4,9 lt/100 km yakıt tüketiyor ve 1200 km’nin üzerinde bir menzile ulaşıyor.

Çin veri standartlarına göre, JAECOO 8 PHEV, 445 kW güç ve 915 Nm tork değeriyle 0-100 km/s hızlanmasını yalnızca 5,4 saniyede tamamlıyor. Tuju’nun çamurlu ve kaygan arazi koşullarında ise üstün arazi becerilerini ortaya koyuyor.

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir