Güncel

Alfa Romeo’nun tasarımına birincilik ödülü

Alfa Romeo’nun Giulia ve Stelvio modelleri Alman otomobil dergisi Auto Motor und Sport tarafından yapılan araştırmada birinciliğe layık görüldü

ALFA ROMEO, Giulia ve Stelvio modelleriyle Alman otomobil dergisi Auto Motor und Sport tarafından düzenlenen tasarım araştırmasında birinci oldu.

Auto Motor und Sport tarafından düzenlenen Autonis’te, bu yıl oylamaya katılan okurlara, lansmanlarından yıllar sonra bile tasarımıyla ilham vermeye devam edecek otomobilleri seçmeleri istendi.

Alfa Romeo’nun yenilenen iki modeli Giulia ve Stelvio, 14 bin 500’ü aşkın okurun oyuyla kendi kategorilerinde birinci oldu. Markanın her yıl yeni bir ürün tanıtımı stratejisi doğrultusunda yenilenen ve başarısını bugüne kadar farklı ödüllerle taçlandıran sportif sedanı Giulia, “Orta Büyüklükteki Otomobiller” kategorisinde oyların yüzde 66,4’ünü aldı.

Markanın sportif SUV’u Stelvio ise “Büyük SUV/Off-road Aracı” kategorisinde oyların yaklaşık yüzde 40’ını alarak birinciliği kazandı.

‘ONUR VE MUTLULUK DUYDUK’

Alfa Romeo Tasarım Başkanı Alejandro Mesonero, Giulia ve Stelvio’nun tasarımlarıyla Autonis 2023’te bir kez daha ödüllendirilmiş olmasından onur ve mutluluk duyduklarını belirtti.

Mesonero, “Auto Motor und Sport okurlarının takdiri bizim için çok şey ifade ediyor. Müşterilerine güçlü bir kimliğe sahip, çekiciliğini yıllarca koruyacak karakteristik bir tasarım sunma hedefiyle çalışan Alfa Romeo Centro Stile (Alfa Romeo Tasarım Merkezi), gösterdiği özveri ve tutkunun karşılığını bu ödülle almış oldu” ifadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir