BMC’den TOGG açıklaması

Açıklamada, “BMC ana hissedarları olan Sayın Ethem Sancak ve Sayın Talip Öztürk, Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu’nun da Hissedarlar Kurulu, yani ‘babayiğitler kurulu’nun doğal üyeleridir. Bu anlamda projeye her türlü maddi ve manevi desteği vermektedirler” denildi.

BMC‘den yapılan açıklamada, “Projenin hızlanması ve Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu (TOGG) Yönetim Kurulu’nda tüm üyelerin yoğun mesaisine ihtiyaç duyulması neticesinde Sayın Ethem Sancak ve Sayın Talip Öztürk, şirketin icracı yöneticileri olan Sayın Yasin Öztürk ve Sayın Bülent Denkdemir’in hissedarlar adına TOGG Yönetim Kurulu’nda aktif görev almasını uygun görmüşlerdir” ifadeleri kullanıldı.

Açıklamada, BMC’nin, yerli ve milli sanayi ve teknoloji yolculuğunda, Türkiye’nin en önemli projelerinin başında gelen “Türkiye’nin Otomobili” ailesinin 2017 yılındaki kuruluşundan bugüne ortağı ve üyesi olmaktan onur duyduğu aktarıldı.

Açıklamada, “BMC ana hissedarları olan Sayın Ethem Sancak ve Sayın Talip Öztürk, TOGG’un da Hissedarlar Kurulu, yani ‘babayiğitler kurulu’nun doğal üyeleridir. Bu anlamda projeye her türlü maddi ve manevi desteği vermektedirler. Projenin hızlanması ve TOGG Yönetim Kurulu’nda tüm üyelerin yoğun mesaisine ihtiyaç duyulması neticesinde Sayın Ethem Sancak ve Sayın Talip Öztürk; şirketin icracı yöneticileri olan Sayın Yasin Öztürk ve Sayın Bülent Denkdemir’in hissedarlar adına TOGG Yönetim Kurulu’nda aktif görev almasını uygun görmüşlerdir” denildi.

‘TÜRKİYE’NİN OTOMOBİLİ İÇİN ÇALIŞMAYA DEVAM EDECEĞİZ’

Bu doğrultuda, BMC Yönetim Kurulu Üyesi Yasin Öztürk’ün, TOGG bünyesinde Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı olarak, BMC İcra Kurulu Başkanı Bülent Denkdemir’in ise TOGG bünyesinde Yönetim Kurulu Üyesi olarak görevlendirildiği belirtilen açıklamada, şu ifadeler yer aldı:

“Bazı medya organlarında, Sayın Ethem Sancak’ın TOGG’dan istifa haberi ve buna bağlı oluşturulmaya çalışılan birtakım olumsuz spekülasyonları üzülerek gözlemledik ve bu açıklamayı değerli kamuoyu ile paylaşma ihtiyacı hissettik. Yönetim Kurulu Başkanımız Ethem Sancak ve tüm hissedar ve yönetim ekibimiz ile birlikte bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da ‘Türkiye’nin Otomobili’ için projenin diğer kıymetli ortakları ile birlikte gece gündüz çalışmaya devam edeceğiz.”

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.