Citroen C3 Aircross’a yeni yüz

Yenilenen yeni Citroen C3 Aircross, mevcut özelliklerini koruyarak, daha fazla konfor, daha fazla kişiselleştirme ve daha iddialı bir tasarıma kavuştu. Makyajla daha güçlü bir SUV görünümüne kavuşan C3 Aircross, 12 farklı sürüş destek teknolojisiyle ile hayatı kolaylaştırıyor.

FRANSIZ üretici Citroen, C3 modelinin ardından B-SUV sınıfındaki modeli C3 Aircross’u da özel dokunuşlarla güncelledi. Geçtiğimiz yıl C3 modelini kapsamlı bir makyaj operasyonundan geçiren marka, bu kez de B-SUV segmentindeki temsilcisi C3 Aircross’u güncelleyerek iddiasını artırdı. Sahip olduğu niteliklerden hiçbir şey kaybetmeden güncellemelerle daha da olgunlaşan C3 Aircross, sunduğu konforun yanında yeni bir ön tasarıma ve yeni kişiselleştirme seçeneklerine kavuştu.

DAHA İDDİALI BİR ÖN TASARIM

Markanın CXPERIENCE konseptinden esinlenen yeni ön tasarımıyla daha iddialı bir SUV görüntüsüne kavuşan C3 Aircross, yenilenen alt gövde ve çamurluk ağzı kaplamaları, ön ve arka koruma plakaları ve tam boy tavan barları ile özgün bir görünüm sunuyor. Öndeki krom marka logosu otomobilin LED teknolojili yeni farlarına doğru genişlerken, yeni ön ızgara ve renk eklentilerine sahip yeni gümüş gri tampon alt koruma kaplaması gibi detaylar da yeni Citroen C3 Aircross’un güçlü ve dinamik görünümünü destekliyor.

KİŞİSELLEŞTİRME ÇÖZÜMLERİ DE GÜNCELLENDİ

Citroen C3 Aircross yenilenirken kişiselleştirme programı da zenginleştirilmiş. Özellikle dış görünüm için birçok kişiselleştirme seçeneği sunuluyor. Haki Gri, Voltaik Mavi ve Kutup Beyazı olmak üzere üçü yeni olmak üzere yedi farklı gövde rengi seçeneği bulunuyor. Gövde renkleri Eloksal Turuncu ve Eloksal Lacivert olmak üzere ikisi yeni dört farklı renk paketi ile kombine edilebiliyor. Renk paketi kapsamında ön alt koruma kaplaması, yan ayna kapakları ve köşe far çerçevelerinde ilgili pakete uygun renk uygulaması yapılıyor.

Bunlardan sonuncusunu, seçilen renk paketine bağlı olarak yan gövdeye uygulanan yeni küp şeklinde grafikler tamamlıyor. Parlak Siyah ve Eloksal Lacivert Renk Paketleri için aynalı krom panjur efekti, Polar Beyaz Renk Paketi için beyaz küp efekti ve Eloksal Turuncu Renk Paketi için turuncu küp efekti uygulanıyor. Ayrıca beyaz ve siyah olmak üzere iki farklı tavan rengi seçeneği de bulunuyor.

GENİŞ, KONFORLU VE FERAH İÇ MEKAN

Kişiselleştirme seçenekleri, her biri kendi özgün kimliğine sahip dört ambiyans ile iç mekanda devam ediyor. Standart ambiyans gri döşemeler ve gri konsol ile yalın ve sade bir görünüm sunuyor. Urban Blue ambiyansı ise mavi kumaş ve mavi deri efektli kumaş uygulamasıyla daha sportif bir ruh yansıtıyor. Daha havalı ve rahat bir ortam sunan Metropolitan Graphite ambiyansı, grafit deri efektli kumaş, benekli gri kumaş, dokulu açık renkli ahşap görünümlü koltuk sırtlıklarının üst kısmındaki çapraz şerit ile benekli gri dekorlu konsol şeridini bir arada kullanıyor. Hype Grey ambiyansı, gri-yeşil deri ve siyah deri efektli kumaşı, gri-yeşil deri gösterge paneli şeridi ile koltuk sırtlıklarının üst kısmındaki çapraz şeritleriyle marka logosunu bir arada kullanıyor.

FONKSİYONELLİKLE GENİŞLEYEN BAGAJ HACMİ

Yenilenen Citroen C3 Aircross’un konfor seviyesi de artırılmış. Otomobil, sınıfının en iyi sürüş konforunu sağladığı açıklanan süspansiyon ayarlarına ek olarak, ilk kez Citroen C5 Aircross modelinde kullanıma sunulan yeni Advanced Comfort koltuklarla donatılmış. Yenilenen C3 Aircross, ayrıca geniş, modüler ve aydınlık bir iç mekana sahip. Ait olduğu segmentin en iyi arka koltuk bacak ve baş mesafesini sunduğu iddia edilen C3 Aircross, iki parça halinde bağımsız 150 mm ileri-geri hareket eden kızaklı arka koltuklarıyla kabin içi modülerliği destekliyor. Katlanan ön yolcu koltuğu ise 2,40 metreye kadar uzunluğa sahip demonte mobilya setlerini veya spor ekipmanlarını taşıma olanağı sunuyor. Kızaklı koltukların sağladığı fonksiyonellikle 410 litre ile 520 litre arasında değişen bagaj hacmi, arka koltukların katlanmasıyla 1.289 litreye kadar çıkıyor.

HERKESE SAKLAMA ALANI

Citroen C3 Aircross, hem arka, hem de ön koltuklardan erişilebilen ve sürgülü bir kapakla kapatılabilen geniş bir saklama alanına sahip yeni orta konsol ile son derece fonksiyonel bir yapı sunuyor. Ön yolcunun önündeki küçük bir tepsi, arka koltuktaki katlanan orta kol dayamaya entegre bardak tutucular, ön koltukların arkasındaki cepler ve orta konsolun alt kısmında çok sayıda saklama alanı dahil olmak üzere tüm yolculara bolca saklama alanı sunuluyor.

HAYATI KOLAYLAŞTIRAN TEKNOLOJİLER

Yeni Citroen C3 Aircross, sürüşü kolaylaştıran ve daha güvenli bir sürüş sağlayan teknolojilerle donatılmış. Yeni 9 inçlik dokunmatik ekran kullanım kolaylığını destekliyor. Yeni yüksek çözünürlüklü ekran, Apple CarPlay ile uyumlu ekran yansıtma özelliği ile yolculukları keyfe dönüştürürken, kablosuz akıllı telefon şarjı gibi özellikler de hayatı kolaylaştırıyor.

12 FARKLI SÜRÜŞ DESTEK SİSTEMİ

Yeni Citroen C3 Aircross sürüş konforuna ve sürüş güvenliğine yönelik 12 farklı sürüş destek sistemi ile donatılıyor. Otomobil, yükseltilmiş gösterge ekranı, trafik işareti tanıma ve önerme sistemi, Aktif Güvenlik Freni, otomatik uzun far yardımcısı, anahtarsız giriş/çalıştırma ve Top Rear Vision özelliğine sahip geri görüş kamerası gibi teknolojilere sahip. C3 Aircross ayrıca bir SUV olmanın gereklerini yerine getirmek üzere Yokuş İniş Desteği’ne sahip Grip Control® ile donatılıyor.

VERİMLİ BENZİNLİ VE DİZEL MOTORLAR

Citroen C3 Aircross SUV, yüksek verimlilik seviyesine sahip PureTech benzinli ve BlueHDi dizel motorlarla sunuluyor. Benzinli cephesinde PureTech 110 Hp ve PureTech 130 Hp motor seçenekleri, dizel cephesinde ise BlueHDi motor seçeneği bulunuyor. Her iki motor seçeneğinde de otomatik ve manuel şanzımanlar mevcut.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.