DS & Formula E aşkı 2026’ya uzadı

DS Automobiles ve Formula E arasındaki aşk hikayesinin en azından 2026’ya kadar devam edeceği açıklandı. DS Automobiles ve ortağı TECHEETAH ekibi, Formula E’nin Suudi Arabistan’ın Diriyah şehrinde 26-27 Şubat’ta düzenlenecek 7. sezonunun ilk etabına hazırlanıyor.

DS AUTOMOBILES büyümeye devam ediyor. DS 7 CROSSBACK, DS 3 CROSSBACK ve DS 9’un ardından DS 4 markanın yeni jenerasyonunun dördüncü modeli olarak avant-garde tasarımını ortaya koydu.  Stratejik açıdan önemini devam ettiren kompakt premium segmentteki DS 4, kendine özgü tasarımıyla ve üç farklı yenilikçi versiyonla sunuluyor: DS 4, DS 4 CROSS ve DS 4 PERFORMANCE LINE. DS 4, benzersiz uzmanlığın ileri teknolojiyle buluşmasından doğan  karizmatik tasarımıyla farkını belli ediyor.

Formula E için ürettiği ilk iki nesil yarış otomobiliyle yıldızı parlayan DS Automobiles, yeni bir yarış otomobili geliştirecek ve böylece %100 elektrik formülüne bağlı kalma sözünü tuttuğunu bir kere daha göstermiş olacak. DS Automobiles, Jean-Éric Vergne, António Félix da Costa ve DS TECHEETAH takımı sayesinde, geçtiğimiz iki sezondaki Pilot ve Takım kategorilerinde tüm birincilikleri göğüsleyerek “Gen2″nin lansmanından bu yana rekor sayıda yarış ve pole pozisyonu kazandı. DS Automobiles, bilindiği gibi, E-Prix şampiyonası başladığından bu yana her sezonda en az bir yarış kazanan tek otomobil üreticisidir.

‘GEN 3’ DAHA HAFİF TASARIMA SAHİP

Lansmanı 2022/2023 sezonunda yapılacak üçüncü nesil yarış otomobili “Gen3” ise bir önceki modele göre daha hafif bir tasarıma sahip olacak. Ayrıca, gücü sıralama turunda 350 kW’a ve yarışlarda 300 kW’a kadar %40 oranında artıracak önemli geliştirmeler sayesinde otomobil çok daha güçlü hale gelecek. Gen2’de 250 kW’a kadar ulaşabilen fren enerjisi geri kazanım sistemi, yeni nesilde her iki aksta yapılacak değişikliklerin ardından maksimum 600 kW’a kadar yükselecek. Benimsediği felsefe sayesinde Formula E, her üreticinin kendi güç ünitesini ve ilgili yazılımları bizzat geliştirmesine olanak sağlıyor.

EKİP GECE YARIŞLARINA HAZIRLANIYOR

DS Automobiles ve ortağı TECHEETAH ekibi, Formula E’nin Suudi Arabistan’ın Diriyah şehrinde 26-27 Şubat’ta düzenlenecek 7. sezonunun ilk etabına hazırlanıyor. Sezon, Formula E’nin tarihinde ilk defa gece yarışlarına da ev sahipliği yapacak. DS E-TENSE FE20’lerin direksiyonuna tahtından indirilemeyen şampiyon António Félix da Costa ile Formula E’deki çifte şampiyon unvanını elinde bulunduran tek pilot olan Jean-Éric Vergne oturacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.