Jeep ruhuyla güçlenen Compass

Jeep’in; performans ve keyifli sürüş geleneğini bir arada sunan modeli Compass; tasarım, teknoloji ve güvenlik öğeleriyle kapsamlı bir şekilde yenilendi. Jeep Compass, lansmana özel  459 bin 900 TL’den başlayan fiyatlarla satış sunuldu.

JEEP’in performans ve keyifli sürüş geleneğini bir arada sunan modeli Compass; tasarım, teknoloji ve güvenlik öğeleriyle kapsamlı bir şekilde yenilendi. Yenilenen Compass markanın güçlü mirasını yeni tüketim ihtiyaçlarını karşılayan ürün özellikleri, sürüş ve araç içi teknolojileriyle bugüne taşıyor.

Yenilenen Jeep Compass, İstanbul’da yapılan canlı lansman ile tanıtıldı. Lansmanda konuşan Jeep Marka Direktörü Özgür Süslü, “Yenilenen Compass’ın tasarımı, gelecek Jeep modellerinde kullanılacak olan tasarım yaklaşımına ışık tutuyor. Compass şimdi daha şık, teknolojik, güvenli ve fonksiyonel. Yeni mobilite ihtiyaçlarına cevap veren Compass, Jeep markasının güçlü mirasını yeni tüketim ihtiyaçlarını karşılayan ürün özellikleri, sürüş dinamikleri ve araç içi teknolojileriyle bugüne taşıyor” dedi.

Jeep Marka Direktörü Özgür Süslü

2017’DEN BU GÜNE SATIŞTA 10 KAT ARTIŞ

Özgür Süslü, lansmana özel 459 bin 900 TL’den başlayan fiyatlarla showroomlarda yerini alan Compass’ın, markanın büyümesinde ana oyuncu olacağını belirtirken, “Kompakt SUV sınıfındaki modelimiz Compass’ın satış adetleri müşterilerden aldığı beğeniyle ve taleple, 2017 yılından günümüze 10 katına çıktı. Yenilenen Compass sınıfında en çok satan Premium oyuncu olmayı hedefliyor.” dedi.

Süslü, Türkiye’de 2009 yılından beridir satışlarını 10 kat artırarak; en çok büyüyen markanın Jeep olduğunu, yılı, geçen seneye oranla yüzde 20’lik büyüme ve 5 bin 300 adetlik satış ile kapatmayı hedeflediklerini, Jeep markası ile 2020 yılında yüzde 100’e yakın büyüme yakaladıklarını sözlerine ekledi.

‘JEEP COMPASS EN İYİ SATIŞ PERFORMANSINI BU YIL GÖSTERECEK’

Jeep Marka Direktörü Özgür Süslü, Jeep Compass’ı Longitude, Limited, S Limited ve 80’inci Yıl Özel olmak üzere dört farklı donanım seviyesiyle satışa sunduklarını belirterek, “Bu sene 2 bin adet Compass satışı gerçekleştirerek, kompakt SUV segmentinin en iyi oyuncusu olacağız. Compass’ın satış adetlerini, 2017’den günümüze 10 katına çıkarttık. Markamızın pazarda büyümesine önemli katkıda bulunacak olan Compass’tan bu sene 2 Bin adet satış gerçekleştirerek, bu sınıfın en çok satan Premium oyuncusu olmayı hedefliyoruz. Compass en iyi satış performansını bu yıl gösterecek” dedi.

GÜÇLÜ MİRASIN ÜZERİNDE YÜKSELEN MODERN TASARIM

Yenilenen modelin tasarım ve teknolojik öğeler hakkında bilgi veren Jeep Pazarlama Müdürü Övgü Özarpacı ise, “Jeep Compass’ın markanın ruhunu yansıtan 7’li ızgarasının formunda yapılan değişiklik, araca 3D bir görünüm kazandırdı. Yeni krom çerçeveli ızgara ve yeni ön tampon tasarımıyla; Compass, bir önceki nesline göre daha kaslı ve daha güçlü bir görünüm kazandı.

Tasarımı değişen Bi-Xenon farlar ise yerlerini daha yüksek enerji verimliliği sağlayan LED farlara bıraktı. İç mekandaki konfor ve teknoloji öğeleri ise aracın şık ve aynı zamanda zamanın ruhunu yakaladığını da gösterecek şekilde tasarlandı.

Yenilenen Compass; günlük hayatın ulaşım gereksinimi ve zorlu yol koşullarındaki kullanım gereksinimlerini en iyi şekilde karşılıyor ve böylece markanın “istediğin yere git, özgürce yaşa” felsefesine sadık bir yapı sergiliyor. Full-HD dijital 10,25 inçlik TFT dijital gösterge paneli ile birlikte versiyona göre 8,4 inç ile 10,1 inç arasında değişen tabet ekran boyutlarıyla Uconnect 5 keyifli bir sürüş deneyimi yaşatıyor” dedi.

ZENGİNLEŞEN İÇ MEKANI İLE SINIFININ EN DONANIMLISI

Yenilenen Jeep Compass gelişmiş teknolojileriyle beklentilere en iyi şekilde cevap veriyor. Full-HD dijital 10,25 inçlik TFT dijital gösterge paneli ile birlikte versiyona göre 8,4 inç ile 10,1 inç arasında değişen tabet ekran boyutlarıyla Uconnect 5 keyifli bir sürüş deneyimi yaşatıyor. Bir önceki nesline göre daha yüksekte konumlandırılan dokunmatik ekran sürücüsünün gözünü yoldan daha az ayırmasını sağlarken yeni işlemci Android sistemin 5 kat daha hızlı çalışmasını sağlıyor.

Kablosuz Apple CarPlay ve Android Auto akıllı telefon entegrasyonu, etkileşimli 3-Boyutlu TomTom navigasyon ve ses komut sistemiyle Uconnect hizmetleri Compass ile geçen her anı ayrı bir keyfe dönüştürüyor. Compass’ın yeniden tasarlanan iç mekanı bir önceki modele oranla daha fonksiyonel bir yapı ortaya  koyuyor.

Otomobilin yenilenen orta konsolu 5 litrelik saklama alanı kullanıma sunuyor. Ayrıca tamamen değişen ön konsol, genişletilip yükseltilen orta konsol, Wagonner’da da kullanılan direksiyon simidi, kapı panelleri ve uygulanan titiz işçilik yüksek kalite ve konfor hissini destekliyor uyandırıyor.

DÖRT FARKLI DONANIM SEVİYESİ

Yenilenen Jeep Compass zengin bir ürün çeşitliliği ile sunuluyor. Longitude, Limited, S Limited ve 80’inci Yıl Özel versiyonu olmak üzere dört farklı donanım seviyesi bulunuyor.

Longitude versiyonunda Mavi Dikişli Kumaş Koltuklar ve Longitude versiyonundan itibaren standart sunulan kablosuz şart özelliği bulunuyor.  Longitude donanımında ayrıca 7 inçlik TFT gösterge paneli, 8,4 inçlik UConnect ekran ve full led ön farlar, ADAS özellikleri de standart olarak sunuluyor.

Limited donanım seviyesinde Tekno Deri/Kumaş Koltuklar’ın yanı sıra; uzun far asistanı, 10.1 inçlik Uconnect ekran, 10,25 inçlik full dijital gösterge paneli de standart olarak sunuluyor.

80’İNCİ YILA ÖZEL VERSİYON

Markanın 80’inci yılına özel olarak üretilen versiyonda ise; Limited versiyona ilave olarak, 10,1 inçlik UConnect navigasyon, 19 inç alaşımlı jantlar, panaromik açılır cam tavan, deri koltuklar, ısıtmalı, 8 farklı yöne ayarlanabilen elektrikli koltuklar, sürücü koltuğu hafızası, ısıtmalı direksiyon simidi, 80’inci yıl özel versiyona özel Granit Kristal vurgularla zenginleştirilen “80. Yıl Dönümü” logosu, tungsten dikişli ve “80’inci Yıl” logosuna sahip elmas desenli koltuk döşemeleri yer alıyor.

Özel versiyonların iç mekanlarını ise parlak siyah vurgular ve koltuklarla paspaslardaki logo etiketleri gibi özel tasarım ipuçları süslüyor.

Compass’ın en üst versiyonu olan S Limited donanım seviyesinde ise; 80’inci Yıl Özel versiyonunda yer alan özelliklere ek olarak Alpine Premium ses sistemi, Kör Nokta Uyarı Sistemi, 360° Kamera ve S Limited versiyona özel, havalandırmalı ön koltuklar bulunuyor. Sunroof ise 80’inci Yıl ve S Limited versiyonlarında standart olarak sunuluyor.

TEK MOTOR SEÇENEĞİ

Yenilenen Compass’ta 1,3 litrelik ve 150 HP’lik motor, 6 ileri çift kavramalı otomatik şanzımanla kombine ediliyor. Compass’ın PHEV versiyonunda ise 1,3 litrelik motorun gücü 240 HP’ye çıkıyor. PHEV Compass’ta altı vitesli tam otomatik şanzıman gücünü eAWD dört tekerlekten çekiş sistemi üzerinden yola aktarıyor.

DAHA ÜSTÜN GÜVENLİK ÖZELLİKLERİ VE SÜRÜŞ MODLARI

Yenilenen Compass, ADAS otonom sürüş güvenlik sistemleri ile donatılıyor. Trafik İşareti Tanıma, yoldaki trafik işaretlerini arabanın ön camındaki kamerayla tespit ederek aracın 10.25 inçlik full dijital gösterge paneline yansıtıyor. Aracın hızını otomatik olarak uyarlayan Akıllı Hız Asistanı; Sürücü Yorgunluk Asistanı, Yaya ve Bisiklet Tanıma gibi özellikler; Compass’ta güvenli bir sürüş deneyimi yaşatıyor.

Yenilenen Jeep Compass, lansmana özel 459 bin 900 TL’den başlayan fiyatlarla showroomlarda yerlerini alıyor.

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.