GüncelLansman/Yenilik

Hyundai’den radikal tasarımlı yeni Santa Fe

Hyundai’nin ilk görsellerini paylaştığı popüler SUV modeli Santa Fe, baştan sona yenilenerek bambaşka bir kişilikle geliyor. İnce detaylara sahip Santa Fe, sıradışı tasarımıyla daha güçlü bir duruş sergiliyor. Geniş iç mekanda, ağırlıklı olarak çevre dostu malzemeler kullanıldı.

AĞUSTOS ayında dünya prömiyerini yapılacak olan yeni Hyundai Santa Fe modelinin ilk görselleri paylaşıldı.
Önceki nesle göre daha güçlü bir izlenim uyandıran yeni model, incelikle detaylandırılmış bir dış tasarıma ve genişletilmiş bagaj kapağının açıklığından akan geniş ve çok yönlü bir iç mekana sahip bulunuyor.


SIRADIŞI VE GÜÇLÜ TASARIM
Yeni Santa Fe’nin kutumsu şekli ve farklı silueti, uzun dingil mesafesi ve geniş bagaj kapağı alanından yararlanıyor. Aracın önü, yüksek motor kapağı ve H şeklindeki farları, cesur ve keskin çamurluklarla birleşiyor. H şeklindeki ön farlar, görsel bütünlüğü artırmak için H motifli alt ön tasarımla uyum sağlıyor.

Böylece, H şeklindeki tasarım öğeleriyle Hyundai’nin “H” amblemi yeniden yorumlanıyor.
Yandan bakıldığında uzatılmış dingil mesafesi de cesur bir tavan hattı oluşturuyor. Çamurlukların etrafındaki güçlü hacim ise keskin bir şekilde hazırlanmış 21 inç jantları barındırıyor ve bunların tümü yeni SUV’a sağlam ve maceracı bir görünüm kazandırıyor.

FERAH VE ÇEVRECİ İÇ MEKAN
Yeni Santa Fe’nin iç mekanı, son derece ferah ve yatay bir düzende hazırlandı. Bu genişliğe uygun düz bagaj kapağı, açıldığında arkada balkon benzeri bir his uyandıran geniş bir iç hacim yaratıyor. Tamamen katlanabilir ikinci ve üçüncü sıradaki koltuklar, sınıfında lider iç alan sağlıyor.

Parlak renkli koltuklar ve tavan döşemesi, önceki nesle göre daha fazla ferahlık hissi yaratırken, yumuşak dokunuşlu ahşap desenli süslemeler ve narin işlemeli Nappa deri koltuklar da araca sofistike bir tarz katıyor.

Yeni SUV ayrıca, bir dizi sürdürülebilir malzeme içeriyor.

DÜNYA PRÖMİYERİ AĞUSTOS’TA
Süet tavan döşemesi, paspaslar, ikinci ve üçüncü sıra koltuk arkalıkları, geri dönüştürülmüş plastikten yapılırken hava yastığı ve kapı kaplaması da çevre dostu suni deriden yapılmış. Doğal ışıktan ilham alan iç ve dış renkler, yeni Santa Fe’nin benzersiz tarzını vurgulayarak şehir içi veya outdoor etkinliklerde kullanıcısına ilham ve canlılık veriyor.


Hyundai Santa Fe’nin dünya prömiyeri ağustos ayında Hyundai’nin YouTube kanalında yapılacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir