Hyundai’den uzay konsepti: STARIA

Hyundai, yeni mobilite ürünü Staria ile MPV segmentine yeni bir soluk getiriyor.  Adını uzay biliminden alan Staria, geleceğe yönelik atılan önemli bir adım. Konsept, mobilite özellikleriyle beraber sunduğu üst düzey konforuyla da dikkat çekici.

GÜNEY Koreli otomotiv üreticisi Hyundai, teknoloji ve fütüristik tasarımlı model atağı ile adından söz ettirmeye devam ediyor. Hyundai Motor Company, son olarak farklı bir segment ile karşımıza çıkıyor. Hyundai’nin yeni MPV modeli Staria, fütüristik tasarım öğeleri ve birinci sınıf araç içi mobilite donanımlarıyla dikkat çekiyor.

ADINI UZAY BİLİMİNDEN ALIYOR

Çok Amaçlı Araç (MPV) segmentindeki Staria, adını aerodinamik tasarım özelliklerine referans olarak uzay biliminden alıyor ve böylece tamamen geleceğin bir vizyonu olarak lanse ediliyor. Sade ve düz çizgiler kullanılarak hazırlanan premium tasarım, Hyundai’nin “İnsanlık İçin İlerleme” vizyonunu da en iyi şekilde yansıtıyor. Markanın akıllı mobilite çözüm sağlayıcısı olarak gelecekteki modellerine entegre edeceği yeni teknolojiler ve bilgi eğlence sistemleri, Staria modelinde de fazlasıyla kullanılıyor.

UZAY GEMİSİNİ ANDIRAN FÜTÜRİSTİK TASARIM

Staria, bir uzay gemisini andıran fütüristik ve modern bir dış tasarıma sahip. İnce uzun, yatay bir çizgi şekilinde konumlandırılan gündüz farı ve altına yerleştirilmiş farlar, bilim kurgu filmlerindeki gelişmiş araçları andırıyor.

Bu etkileyici ambiyans, iç mekanın genişliğini vurgulayan geniş panoramik camlar ve pürüzsüz gövde parçalarıyla da devam ediyor. Ayrıca, ön tampondaki geniş ızgara da markanın karakteristik tasarım felsefesini gözler önüne seriyor.

Kabinin genişliği de birinci sınıf konfor ve rahatlık için optimize edilmiş. Böylece Staria, hem iş hem de aile kullanımı için ideal bir otomobil vurgusuyla hareket ediyor.

STARIA VE STARIA PREMİUM İLE YENİ MOBİLİTE ÇAĞI

Hyundai Motor Company Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Global Tasarım Başkanı SangYup Lee, yeni konsept otomobil hakkında şunları söyledi: ” Staria, Hyundai’nin bir başka mobilite çağını başlatan etkileyici bir MPV otomobil. Benzeri görülmemiş tasarım özellikleriyle, müşterilerimize tamamen yeni bir deneyim ve konfor düzeyi sunacak.”

Staria Premium ise normal MPV modellere göre daha lüks bir görünüm ve daha farklı bir his sunuyor. Geleceğin en büyük gereksinimlerinden biri olan mobiliteyi bir sonraki seviyeye taşıyan araç, sportif kullanım özellikleri ve üst düzey konfor donanımlarıyla sadece belirli pazarlarda satışa sunulacak.

Hyundai Motor Company, Staria ve Staria Premium ile ilgili daha fazla ayrıntıyı önümüzdeki haftalarda açıklayacak.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.