V-Serisi ile CarOfis devri başlıyor

Premium segmentte yer alan, müşterilerine üst seviye konfor sunan Yeni Mercedes-Benz V-Serisi, “Eşsiz V Ötesi” sloganıyla Türkiye’de satışa sunulmaya başlandı. Ofis konforuyla CarOfis dönemini başlatacak V-Serisi, 1 milyon 726 bin TL’den başlayan fiyatlarla satılacak.

YENİ Mercedes-Benz V-Serisi Türkiye’de. Hem iş hem aileler için yüksek prestij ve konforlu yolculuk deneyimi sunan binek otomobil ruhsatlı yeni Mercedes-Benz V-Serisi, “Eşsiz V Ötesi” sloganıyla Türkiye’de 1 milyon 726 bin 870 liradan başlayan fiyatlarla satışa sunuldu.

Yeni Mercedes-Benz V-Serisi’nin lansmanı dijital olarak aracın içerisinde gerçekleştirildi. Ofis konforu ve ortamı sunan araçta yapılan dijital lansmanla “CarOfis” konsepti de vurgulanmış oldu.

Mercedes-Benz Otomotiv Hafif Ticari Araçlar Ürün Grubu İcra Kurulu Üyesi Tufan Akdeniz

‘PREMİUM SEGMENTİN SİMGESİ OLACAK’

Lansmanda hem V-Serisi hem de sektörle ilgili değerlendirmelerde bulunan Mercedes-Benz Otomotiv Hafif Ticari Araçlar Ürün Grubu İcra Kurulu Üyesi Tufan Akdeniz, V-Serisi’nin, premium segmentin simgesi olacağını öngördüklerini belirterek, sözlerini şöyle sürdürdü:

“5 bin 175 adetlik satış ile tamamladığımız 2020 yılında, Sprinter ve Vito araçlarımızla bir kez daha minibüs ve 8+1 kategorilerinde en çok tercih edilen marka olduk. Şimdi ise mevcut modellerimizin yanına Yeni V-Serisi’ni de ekleyerek premium kategorisinde, müşterilerimizin taleplerini karşılamaya hazırlanıyoruz. Yeni V-Serisi, özellikle bireysel kullanımda standartların bir üst seviyeye nasıl taşınabileceğini işaret ediyor. Panoramik cam tavan, katlanabilir masa, yüksek kalitedeki deri koltuk opsiyonları ve daha birçok özelliğiyle V-Serisi’nin premium segmentin simgesi olacağını öngörüyoruz. Tüm bu özellikler ile müşterilerimiz günün yorgunluğunu V-Serisi ile atabilecekler. V-Serisi, arka bölümde rahat ve konforlu bir alan sunarken, sürücülere ise otomatik şanzımanı ve sürekli dört tekerlekten çekiş sistemi 4MATIC ile benzersiz bir sürüş deneyimi yaşatacak.”

‘BİREYSEL MOBİLİTE EĞİLİMİ YÜKSELİŞTE’

2021 yılı pazar beklentilerine ve salgının hafif ticari araç pazarına etkisi ile ilgili de değerlendirmelerde de bulunan Akdeniz, şunları kaydetti: “2020 satışlarımız 2019 yılına göre artış gösterdi. Salgın koşulları sebebiyle bireysel mobilite yükseliş gösterdi ve geniş iç hacimli araçlar daha fazla tercih edilmeye başlandı. Şehirler arası seyahatlerde uçak yolculuklarına alternatif olarak Vito sınıfı araçları tercih edenlerin sayısında artış gözlemledik. Bu da bizim satış adetlerimize etki etti. 2021 yılının nasıl ilerleyeceği konusuna bakarsak, pandemi ve ekonomik koşullar binek ve hafif ticari araç pazarının gelişimini etkileyecektir. Ayrıca, pandeminin seyri, turizm sektörünün gidişatı ve yolcu hareketliliği gibi unsurlar da belirleyici olacaktır.”

TASARIMI VE TARZIYLA SEGMENTİNE YÖN VERECEK

Mercedes-Benz V-Serisi, tasarımı, tarzı ve kalitesiyle segmentine yön vermeye hazırlanıyor. V-Serisi’nin tasarımcıları, araca güncel Mercedes-Benz binek otomobillerinin tasarım diline uygun bir görünüm kazandırdı. Sahip olduğu ön tasarım sayesinde V-Serisi, çok daha dikkat çekici bir görünüm sergiliyor. Söz konusu dikkat çekici görünümde en büyük payı, çarpıcı hava girişleri ve elmas kesim yeni radyatör ızgarasına sahip yeni ön tampon üstleniyor. Radyatör ızgarasının ortasında konumlandırılan ‘’Mercedes Yıldız”ı gümüş renkli iki çıta ile çerçeveleniyor.

Çok popüler siyah ve beyaz renklerine ek olarak, metalik grafit grisi ve metalik selenit gri isimli iki gövde rengi, çeşitliliği arttırıyor. Yine isteğe bağlı olarak sunulan metalik sümbül kırmızısı ve metalik kavansit mavisi ile yeni V-Serisi çok daha olgun, dikkat çekici bir görünüm kazanıyor. Görsel çekiciliği 5 farklı yeni hafif alaşım jant modeli tamamlıyor. Bunlar arasında parlak tenorit gri alüminyumdan 10 kollu, 16 kollu, 5 çift kollu jantlar veya daha sportif bir görünüm öneren parlak siyah ya da tenorit gri AMG 7 çift kollu 19 inç seçenekler bulunuyor.

PREMİUM ÖZELLİK VE GÖRÜNÜME SAHİP İÇ MEKAN

Tasarımcılar, güncel Mercedes-Benz binek otomobil modellerinin iç tasarım felsefesini yeni V-Serisi’ne uyarlamak için özel bir çaba sarf etti. Yeni V-Serisi’nin iç mekânı, markanın güncel tasarım anlayışını sürdürüyor. Yeni Mercedes-Benz V-Serisi’nin arka bölümünde sunulan yüz yüze bakabilen ısıtmalı ve soğutmalı deri koltuklar, panoramik cam tavan seçeneği, katlanabilir masa ve bardaklıklar ile konfor ve ergonomi seviyesi bir üst noktaya taşınıyor.

V-Serisi, sunmuş olduğu Tartufo Nappa Deri, Siyah Nappa Deri ve Bej Nappa Deri ile iç mekana modern ve zarif bir görünüm kazandırıyor. Arka bölümde, kapı döşemelerinde ve ön konsolda uygulanan süslemeler de kabin içerisindeki modern ve zarif görünümü destekliyor. Yeni V-Serisi’nde sunulan ambiyans aydınlatma, polar, solar ve beyaz olarak 3 farklı renk seçeneği ile her durumda kendinizi iyi hissettiren bir ortam yaratabiliyor.

Sportif bir görünüme sahip türbin şeklindeki havalandırma ızgaraları ile 5 inç ekrana sahip gösterge paneli kullanıma sunuluyor. Yalınlaştırılan tasarım yaklaşımı sayesinde sürücüler, fonksiyonlara kolayca erişim sağlayabiliyor.

İKLİMLENDİRMEDE ÜST DÜZEY KONFOR

Yeni V-Serisi, ergonomik özelliklerinin yanı sıra ısıtma ve soğutma sistemleriyle de kullanıcılar için fark yaratıyor. Sahip olduğu THERMOTRONIC kliması sayesinde araç içi sıcaklığı, sürücü, ön yolcu ve arka bölüm olmak üzere 3 bölüm için ayrı ayrı ayarlanabiliyor. Buna ilave olarak; orta konsolda sunulan buzdolabı sayesinde içecekler soğutulabiliyor. Aynı zamanda orta konsolun arkasında yer alan ısıtma ve soğutma özellikli bardaklıklar sayesinde içecekler istenilen sıcaklıkta korunabiliyor.

SADECE 2.0 LİTRELİK MOTORLA GELİYOR

9G-TRONIC otomatik şanzıman da Yeni V-Serisi’nde yerini alıyor. Kullanıcılar, DYNAMIC SELECT sürüş karakter seçim fonksiyonu ile “Konfor” ve “Sport” sürüş modlarından birini seçebiliyor ve şanzımanın vites değiştirme karakteristiğini de kişiselleştirebiliyor. İlave olarak “M” sürüş modunda, DIRECT SELECT direksiyon kulakçıkları kullanılarak vitesler manuel olarak da değiştirilebiliyor.

Yeni V-Serisi’nde sürekli dört tekerlekten çekiş sistemi 4MATIC standart olarak sunuluyor. Böylece araç farklı yol şartlarında da güvenle ilerleyebiliyor. Araç yüksekliği, dört tekerlekten çekiş ile donatıldığında bile iki metre sınırının altında kalıyor. Böylece Yeni V-Serisi üstün günlük kullanım kolaylığı ve pratiklik sunarken, standart garajlar dışında çok katlı veya yer altı otoparklarına da rahat bir giriş imkanı sunuyor.

GÜÇLÜ VE VERİMLİ AKTARMA

Yeni Mercedes-Benz V-Serisi’nde yer alan sıralı dört silindirli OM 654 dizel motor, 237 Hp (176 kW) güç ve 500 Nm tork (karma yakıt tüketimi 6.5-8.5 lt/100 km, karma CO2 emisyonu 171-224 gr/km) üretiyor. Anlık olarak kullanıma sunulan 30 Nm ilave tork değerinin de katkısıyla bu versiyon 0-100 km/s hızlanmasını sadece 9,4 saniyede tamamlayabiliyor ve 208 km/s maksimum hıza ulaşabiliyor.

Yeni nesil motor, daha çevreci olmakla kalmıyor aynı zamanda çok daha düşük ses ve titreşim seviyesiyle sürüş konforuna da katkı sağlıyor.

GÜVENLİ BİR SÜRÜŞ DENEYİMİ

Standart olarak sunulan Yan Rüzgar Asistanı ile sürücü, şiddetli yan rüzgarlarda bile V-Serisi’ni yolda stabil bir şekilde sürmeye devam edebiliyor. Bunun dışında sahip olduğu ATTENTION ASSIST, V-Serisi’nin güvenlik standartlarıyla kendi segmentinde en üst noktaya çıkmasını sağlıyor. Yeni V-Serisi, güvenlik özellikleriyle standartları belirlemeye devam ediyor. Aktif Fren Asistanı, Aktif Mesafe Asistanı ve Uzun Far Asistanı Plus bunlardan sadece birkaçı.

Binek otomobil ruhsatlı yeni Mercedes-Benz V-Serisinin Türkiye’de 1 milyon 726 bin 870 liradan başlayan fiyatlarla satışa sunuldu.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir