İşte Opel’in 1 milyon liralık amiral gemisi

Özellikle yeni donanımları ve daha keskin, dinamik görünümüyle dikkat çeken yeni Opel Insignia, . 490 bin liralık başlangıç fiyatıyla Türkiye’de satışa sunuldu. Markanın ‘amiral gemisi’nin GS versiyonu ise 999 bin 400 TL’lik fiyat etiketine sahip.

OPEL‘in amiral gemisi yeni Insignia, yeni donanımlarıyla Türkiye’de satışa sunuldu. Online olarak düzenlenen tanıtım toplantısının ardından satışa sunulan yeni Opel Insignia daha keskin ve daha dinamik görünümünün yanı sıra 168 LED hücresine sahip yenilikçi IntelliLux LED piksel farları, yüzde 18’e kadar daha düşük yakıt tüketimiyle daha verimli yeni motorları, yeni dijital geri görüş kamerası ve arka çapraz trafik uyarısı gibi birçok gelişmiş teknolojiyi bünyesinde barındıran bir otomobil olarak öne çıkıyor.

Yeni Insignia, tasarımı sayesinde yolda daha da güçlü bir görünüm sergiliyor ve ileri teknoloji ürünü far tasarımıyla kullanıcılara daha da keskin bir görünüm ve daha gelişmiş bir gece görüşü sunuyor. Yeni IntelliLux LED Pixel farlar, her bir farda 84 LED hücresi barındırıyor. Farlar, çok daha hassas ve hızlı tepki vererek sürücüsüne optimum bir görüş sunarken, karşıdan gelen veya önde ilerleyen trafikteki diğer sürücülerin gözlerini kamaştırmıyor. Yeni nesil IntelliLux LED piksel farlarla Opel’in amiral gemisinin kendi sınıfında tek olduğu belirtildi.

Yeni Insignia yeni geliştirilen, ekstra verimli benzinli ve dizel motorlarla donatıldı. Ayrıca yeni düşük sürtünmeli şanzımanlar yakıt tüketimini daha da azaltırken sürüş konforuna katkı sağlıyor. Tam boy aktif havalandırma perdelerine sahip ön panjur yeni Insignia’nın aerodinamik verimliliğini daha da iyileştiriyor.

Öncüsü ile karşılaştırıldığında, yakıt tüketimi yüzde 18’e kadar daha düşerken, karbondioksit emisyonları yaklaşık 109 gr/km seviyesinde gerçekleşiyor. Yeni Insignia böylece segmentinin en iyi yakıt verimliliğine sahip otomobili olarak öne çıkıyor.

YENİ ÖN VE ARKA TASARIMLA GÜÇLÜ, YALIN VE ZARİF

Yeni ön tasarım Insignia’nın zarif ve sportif karakterini daha da vurguluyor. Yeni krom çerçeveli ön ızgarası daha geniş tutulurken krom detaylarla daha dikkat çekici bir görünüm sunuyor. Izgaranın ortasını daha büyük bir Opel logosu dolduruyor. Logonun her iki yanında farların üst kısmı yerine altta konumlandırılan gündüz farlarına kadar bir krom çıta uzanıyor. Entegre sis farlarına sahip tampon altındaki havalandırma ızgaralarının tasarımı sayesinde Insignia, daha alçak ve daha geniş bir görünüm sunuyor. Tasarımda uygulanan ince, yatay çizgiler iç mekanda da devam ediyor. Krom süslemelerle yapılan zarif dokunuşlar iç mekandaki vurguyu ve kalite algısını artırıyor.

GELİŞMİŞ YÜKSEK BİRÇOK TEKNOLOJİ EKLENDİ

Açıklamaya göre, yeni Insignia’ya yüksek birçok gelişmiş teknoloji de eklendi. Bu çerçevede, yandan yaklaşan otomobil konusunda sürücüyü uyaran radar tabanlı arka çapraz trafik uyarısı ile birlikte sistem sürüş güvenliğini daha da artırıyor.

Otomatik acil durum fren sistemi, yaya algılama özelliğine sahip önden çarpışma uyarı sistemi ve dijital geri görüş kamerası gibi çok sayıda yardımcı sistem yeni Insignia’nın ürün gamını tamamlarken, sürücü ve beraberindeki yolcular, Insignia’da sunulan bilgi-eğlence sistemi ile renkli dokunmatik ekran sayesinde gelişmiş bağlanabilirlik özelliklerinin faydalanıyor.

Ayrıca Opel tasarımcıları, Insignia’nın iç mekan kalitesini daha da geliştirdi. Pek çok konfor özelliğine sahip olan AGR sertifikalı ergonomik koltuklar çeşitli kumaş ve deri döşeme seçeneklerinin yanı sıra Alcantara olarak da tercih edilebiliyor.

FİYATI 490 BİN 900 TL’DEN BAŞLIYOR

Diğer yandan, beş donanım seviyesinde satışa sunulan yeni Insignia’nın Edition donanımına 490 bin 900 TL’den sahip olunabiliyor.

Donanım seviyeleri açısından ideal seçimler olarak öne çıkan Elegance donanımına 531 bin 400 TL’den, Ultimate donanımına ise 562 bin 900 TL’den satışa çıkıyor. Yeni Insignia’nın sportif karakterli sürücülere hitap eden Exclusive donanım seviyesi 573 bin 900 TL’den satışa sunulurken, ailenin “en iddialı ve en sportif” üyesi GSi versiyonuna ise 999 bin 400 TL’den sahip olunabiliyor.

TUTUMLU-PERFORMANSLI YENİ MOTOR VE ŞANZIMANLAR

Yeni Insignia’da sunulan dizel motor bir önceki versiyona göre 50 kg daha hafif. Yeni nesil benzinli 2,0 litre hacimli motor ise 230 hp güç üretiyor.  Bu motor aynı zamanda silindir kapatma özelliğine sahip ilk Opel güç ünitesi olmasıyla dikkat çekiyor. Yüksek güç gereksinimine gerek olmayan durumlarda değişken eksantrik mili kontrolü, iki silindiri devre dışı bırakarak yakıt tüketimini önemli ölçüde azaltıyor. Motorlar sekiz veya dokuz vitesli otomatik şanzımanla kombine edilebiliyor.

‘D SEGMENTİNDEKİ İDDİAMIZI GÜÇLENDİRİYORUZ’

Opel Türkiye Genel Müdürü Alpagut Girgin, şunları kaydetti: “Opel olarak D segmentindeki iddiamızı güçlendiriyoruz. Kusursuz Alman yorumuyla, sürüş keyfini zirveye çıkaran, heyecan verici, birçok gelişmiş Alman teknolojisini ve konforu bünyesinde barındıran yeni Insignia, segmentinde çok güçlü kaslara sahip olan bir oyuncu. Amiral gemimiz segmentindeki standartları en üst seviyeye çıkarıyor.”

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.