Auto King, oto ekspertizde de iddialı

Auto King Genel Müdürü Engin Atakan, “20 yıllık tecrübemiz ile doğru,  tarafsız ve güvenilir ekspertiz hedefiyle sektöre yön veren bir rol üstleneceğiz” dedi.

PANDEMİ sürecinde döviz kurlarındaki dalgalanmalar, ÖTV’de yaşanan artış ve global otomotiv üretimindeki sıkıntılar nedeniyle Türkiye ikinci el araç piyasasındaki hareketlilik sürerken, Ticaret Bakanlığı tarafından ikinci el motorlu kara taşıtlarının ticareti hakkında yapılan yasal düzenlemeler, araç piyasasına yeni yükümlülükler getiriyor. 8 yaş veya 160 bin kilometre sınırını doldurmayan araçlarda ekspertizi zorunlu hale getiren düzenleme,  merdiven altı işletmeler veya tüzel kişiler tarafından yaratılan suistimallerin önüne geçilmesini hedeflerken, Auto King, bu yeni rekabet alanı içerisinde güçlü bir yatırıma imza atarak TSE 12047, TSE 13168 ve TSE 13805 belgelerine sahip tek ekspertiz kuruluşu olarak oto ekspertiz sahnesindeki yerini alıyor.

2001 yılında dünyada ilk kez “Mini Onarım ve Mobil Parça Onarım” konseptlerini hayata geçiren, ek olarak Mekanik Bakım, Oto Bakım, Hasar Onarımı hizmetleri veren Auto King, sektördeki bilirkişiliğine Ekspertiz hizmetini de dahil ederek güçlü bir yatırıma imza attı.

DOĞRU, TARAFSIZ VE GÜVENİLİR EKSPERTİZ   

İkinci el araç alacak kişilerin standartlara aykırı şekilde yapılan onarımlar nedeniyle zarara uğramalarını engellemenin, Auto King Ekspertiz hizmetini hayata geçirmelerinde önemli bir etken olduğunu belirten Auto King Genel Müdürü Engin Atakan, 20 yıllık tecrübemiz ile doğru,  tarafsız ve güvenilir ekspertiz hedefiyle sektöre yön veren bir rol üstleneceğiz” dedi. Atakan, Auto King’in ekspertiz hizmetindeki avantajlarını şöyle aktardı: “TSE 13168 Hizmet Yeterlilik Belgesi, ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi Standartları ve Ekspertiz Raporu düzenleme yetkisi kapsamında TSE 13805 yeterliliklerine sahip sektördeki tek firmayız.  Tüm markalar kapsamında mekanik bakım ve hasar onarımı yapıyor olmamız nedeniyle suistimale açık uygulamaları rahatlıkla tespit ederek tespit edilen arıza ve bakım ihtiyaçlarını garanti kapsamında karşılayabilecek donanıma sahibiz.  Kurulduğumuz günden bu yana oluşturduğumuz 1,3 milyon adetlik onarım ve bakım analizlerimize göre araçların standart TRAMER kayıtlarının dışında kayıtlı olmayan geçmiş hasarlarını raporlama imkanımız var.

HEDEF; 3 BİN ARACIN EKSPERTİZİ

Auto King ekspertiz hizmet merkezlerinin yatırım bütçesinin servisin bulunduğu il,  ilçe ve fiziksel şartlara göre değişiklik göstermekle birlikte 500 bin ile 600 bin TL arasında seyrettiğini söyleyen Engin Atakan, kısa dönemde öncelikli hedeflerinin hizmet standartları yüksek, eğitimli ve sertifikalı personellerin servislere dahil edilmesi olduğunu ifade etti. Atakan, orta vadede Auto King’ten bağımsız münhasır ekspertiz noktalarını hayata geçireceklerini bildirerek üç yıl içerisinde franchise modeli ile geliştirilen en az 300 servis noktasının faaliyete geçeceğini ve her bir ekspertiz servisinin yıllık 3 bin olmak üzere toplamda 900 bin araca ekspertiz hizmeti vereceğini belirtti.

EKSPERTİZ SÜRECİNİN AVANTAJLARI

  • Satın alınması planlanan aracın durumunu şeffaf bir şekilde raporlanması
  • Alıcı tarafın araç konusunda uzman olmayan kişilere danışmak zorunda kalmaması
  • Konusunda uzman ve gerekli yeterliliğe sahip olmayan taraflarca yapılacak hatalı ekspertiz raporlarının önlenmesi

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.