GüncelLansman/Yenilik

JAECOO 7 off-road sınavını geçti

Chery’nin, dünyanın farklı pazarlarında yollara çıkaracağı JAECOO 7’nin karşılaşabileceği tüm olasılıkların dahil edildiği binlerce kilometrelik test rotasında, zorlu off-road bölgeleri de deneyimlenirken, dayanıklılık gereklilikleri ve yüksek performans da bu yeni SUV tarafından ispatlandı.

CHERY’nin, yeni bir Off-Road SUV markası olarak dünyanın farklı pazarlarında satışa sunmaya hazırlandığı JAECOO, ilk modeli JAECOO 7 ile üstün 4WD performansı ve yenilikçi akıllı kabin iddiasını taşıyacak. Arazi karakteriyle birlikte en ileri teknolojilerden ödün vermeyen bu yeni SUV’un tüm vaatlerini gerçekleştirebilmesi için Chery mühendisleri adeta göçmen kuşlar gibi sürekli seyahat ediyor. Farklı iklim ve zemin koşullarına uygun gerçek yaşam testlerinde son aşamaya geliniyor.

KABİN ISISINI 10 DAKİKADA 44 DERECE DEĞİŞTİRDİ

Chery’nin yeni SUV’u JAECOO 7, kabin sıcaklığını sadece 10 dakikada 44 derece düşürerek bir soğutma mucizesi sahneledi. Yaz aylarında, Çin’in Turpan kentinde en yüksek sıcaklık 51 dereceyi aştı. Söz konusu sıcak dönemde, JAECOO test ekibi de bu bölgeye geldi ve JAECOO 7 ile kapsamlı testler yaptı. Yapılan testler; yüksek sıcaklıkta fren soğuması, sıcak çalıştırma, yüksek sıcaklıkta toz, yüksek sıcaklıkta dayanıklılık ve klima soğutması gibi birden fazla konuyu kapsadı. JAECOO 7, yüksek ısıya maruz kalma ve 75 derece sınırına ulaşan yüzey sıcaklığında yüksek dayanıklılık ve stabilite örneği sergiledi. İlk marşta çalışan SUV’da tüm fonksiyonlar normal çalışmaya devam etti. JAECOO 7, Turpan’daki zorlu yol koşullarıyla da karşı karşıya kaldı, üstün toz ve sızdırmazlık performansı ile temiz ve düzenli bir iç mekan sunarak Gobi Çölü’nün sarı kumlarına kolayca uyum sağlayarak yol almaya devam etti.

İKİLİ ZORLUKLARA KARŞI DA BAŞARILI

Çöl ve yüksek sıcaklık testiyle karşı karşıya kalan JAECOO 7, arazi performansıyla da gücünü ortaya koymayı başardı. Elbette aracı gerçek zamanlı olarak ayarlayan, yüksek performans ve hassas kontrol sağlayan, ayrıca JAECOO 7’nin farklı yol koşullarını fethetme kabiliyetini arttıran ARDIS isimli çok yönlü akıllı arazi sistemi, bu başarıda önemli bir paya sahip oldu. JAECOO 7, sadece yüksek sıcaklıkta üstün performansı sergilemekle kalmıyor, aynı zamanda zorlu arazi koşullarıyla başa çıkma noktasında da üstün bir performans ortaya koyuyor. Bu noktada elbette sürüşü daha kararlı ve daha güvenli hale getiren teknolojik destek sistemleri de büyük bir sorumluluk üstleniyor. Entegre Qualcomm 8155 yongası, 540 derecelik şeffaf şasi tanıma özelliğiyle araç durumunu daha doğru ve daha sezgisel bir şekilde algılıyor ve böylece daha hassas ve kullanıcı dostu akıllı bir etkileşim sağlıyor. Böylece JAECOO 7, lüks off-road teknolojisi ile üstün tasarımı birleştiren, ultra yüksek bir performansı yansıtıyor.

Çin, aynı gün içinde dört mevsim ve sadece 150 km içinde farklı hava koşulları ile dünyanın en karmaşık iklim ve coğrafi koşullarına sahip ülkelerinden bir tanesi. JAECOO 7’nin 15.000 kilometreyi aşan zorlu testleri hala devam ediyor. Bir sonraki durak, Çin’deki Qinghai-Tibet Platosu olacak. JAECOO 7’nin deniz seviyesinden 5.200 metre yükseklikte, zorlu koşullarda yüksek performansını ne derece sürdürebileceği test edilecek. Chery mühendisleri, JAECOO 7’nin bir sonraki mücadelede de üstün performans ve üstün ürün kalitesi sergilemeye devam edeceğine yürekten inanıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir