GüncelHibrit/Elektrikli AraçlarOto TeknolojiTicari Araçlar

Karsan’dan yeşil enerji hamlesi

Karsan üretimde yüzde 100 yenilenebilir enerjiye geçti. Karsan CEO’su Okan Baş, “Yeşil enerji sertifikaları ile enerji kullanımımızın çevreye olan etkisini minimuma indiriyoruz” dedi.

DÜNYADA toplu ulaşımın elektrikli ve otonom araçlara dönüşümünde öncü rol oynayan Karsan, ürettiği elektrikli ve hidrojen yakıtlı modelleriyle sektörün karbon ayak izini küçültmede öncü rolünü sürdürüyor. Bu kapsamda Karsan, sınıfının en iyi modelleriyle gerçekleştirdiği değişim hareketini bir adım daha ileriye taşıyor. Sürdürülebilirlik çalışmaları doğrultusunda Nisan 2024’ten bu yana Bursa’daki fabrikasında 3 farklı lokasyonda yüzde 100 yenilenebilir enerji kaynaklarını kullanmaya başlayan şirket, 2030 Karbon Nötr fabrika hedeflerine doğru hızla ilerliyor.

Karsan CEO’su Okan Baş

Karsan CEO’su Okan Baş, 2030 karbon nötr fabrika hedeflerine ulaşma yolunda büyük bir adım attıklarını ve üretimde kullandıkları elektriğin tamamını yenilenebilir enerji kaynaklarından temin ettiklerini bildirdi.

KARBON AYAK İZİNİ AZALTACAK

Enerjisa’yla gerçekleştirdiği iş birliği kapsamında “Yenilenebilir Enerji Sertifikası Tedarik Belgesi” alan Karsan, üretimde kullandığı elektrik enerjisinin yüzde 100’ünü yenilenebilir enerji kaynaklarından karşılamış olacak.

Sürdürülebilirlik çalışmaları doğrultusunda Nisan 2024’ten bu yana Bursa’daki fabrikasında 3 farklı lokasyonda yüzde 100 yenilenebilir enerji kaynaklarını kullanmaya başlayan şirket, 2030 Karbon Nötr fabrika hedeflerine doğru ilerliyor.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Karsan CEO’su Okan Baş yenilenebilir enerji kaynaklarına yönelmenin herkesin önceliği olması gerektiğini kaydetti.

YEŞİL ENERJİ İLE GELECEĞE GÜÇLÜ YATIRIM

Bu bilinçle 2030 karbon nötr fabrika hedeflerine ulaşma yolunda büyük bir adım attıklarını belirten Baş, “Üretimde kullandığımız elektriğin tamamını yenilenebilir enerji kaynaklarından temin ederek, üretirken harcadığımız elektrik kaynaklı karbon emisyonlarımızı sıfırlıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Yenilenebilir enerjiye geçişlerinin, çevresel sorumluluklarını yerine getirme ve sürdürülebilir bir gelecek inşa etme kararlılıklarını gösterdiğini vurgulayan Baş, “Yeşil enerji sertifikaları ile enerji kullanımımızın çevreye olan etkisini minimuma indiriyoruz.” açıklamasında bulundu.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir