Yeni Mercedes otobüsler Ankara’da

Mercedes-Benz Türk, 168 adedi Conecto Körüklü CNG ve 105 adedi de Conecto Solo CNG olmak üzere Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne toplam 273 adet otobüs teslim edecek. İlk aşamada 54 adet otobüs teslim edildi.

MERCEDES-BENZ TÜRK’ün önemli oyuncularından CNG yakıt sistemli Conecto, Ankara yollarında sefere çıkıyor. Ankara Büyükşehir Belediyesi-EGO’nun açtığı otobüs ihalesini kazanan Mercedes-Benz Türk, CNG yakıt sistemli Conecto şehir içi otobüslerin teslimatına başladı.

İlk aşamada 54 adet; çevreci CNG yakıt özelliğine sahip 21 adet Conecto Solo ve 33 adet Conecto Körüklü otobüs teslimatı gerçekleştirildi. Mercedes-Benz Türk Hoşdere Fabrikası’nda üretilen 168 adedi Conecto Körüklü CNG ve 105 adedi de Conecto Solo CNG olmak üzere Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne toplam 273 adet otobüs teslim edilecek.

Mercedes-Benz Türk’ün teslim edeceği toplam 273 Mercedes-Benz Conecto CNG; elektronik süspansiyon, tam otomatik dijital klima, sessiz ve titreşimsiz çalışan motor gibi yüksek konfor özelliklerinin yanı sıra; elektronik fren yönetimi, yangın ikaz ve söndürme sistemi ve devrilme dayanımı gibi güvenlik özelliklerini de bünyesinde barındırıyor. Ayrıca tüm otobüsler; COVID-19 salgınına karşı geliştirilen, her iki dakikada bir, aracın içindeki havanın sürekli ve tamamen yenilenmesini sağlayan aktif klima yazılımı ve virüsleri yüzde 99,9 oranında tutma özelliği olan aktif filtrelere de sahip.

EGO’YA ÖZEL KAPSAMLI EĞİTİM ÇALIŞMALARI

Mercedes-Benz Türk, Ankara Büyükşehir Belediyesi ile iş birliğini EGO Eğitim Çalışmaları ile devam ettiriyor. 29 Kasım’da başlayan bu eğitimler Mart 2022 sonuna kadar devam edecek. Mercedes-Benz Türk eğitmenleri bu kapsamda Araç Tanıtım Eğitimi başlığıyla EGO sürücülerine eğitim verirken, teknik kadrolara ise Teknik Eğitimler başlığıyla eğitimler verecek.

Araç Tanıtım Eğitimi’nden 18’i kadın olmak üzere yaklaşık 700 EGO sürücüsü yararlanacak. 29 Kasım’da başlayan bu eğitim kapsamında, araçların teknik tanıtımlarının gerçekleştirilmesi ve Mercedes-Benz’in yeni otobüs teknolojilerinin verimli kullanılması amaçlanıyor. Bu sayede; sürüş ve yolcu taşıma performansının artırılması, sürücüler ve yolcular için konforun artırılması, konfor sistemlerinin doğru işletimi sayesinde sürücünün kondisyonunun ve dolayısıyla sürüş emniyetinin sağlanması da hedefleniyor.

Gerçekleştirilen teslimatların ardından başlayan Teknik Eğitimler ise EGO’nun teknik personeline yönelik olacak. Bu eğitimlerde 300’e yakın teknik personel; tamir ve bakım, mekatronik ve elektrik/elektronik eğitimlerinden yararlanacak.

ARAÇLAR İKİ YIL BOYUNCA MERCEDES-BENZ TÜRK’E EMANET

Hizmetlerini sürekli olarak yenileyen ve geliştiren Mercedes-Benz Türk, EGO’ya teslim ettiği araçlar için tüm satış sonrası ihtiyaçlarına yönelik çalışmalar tamamlandı. Bu kapsamda araçlara EGO Genel Müdürlüğü garajlarında garanti süresi boyunca Mercedes Benz Türk yetkili servisleri tarafından bakım ve onarım hizmetleri verilecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.