GüncelHibrit/Elektrikli AraçlarOto Teknoloji

MG4’e ‘En İyi Elektrikli Araç’ ödülü

MG4 Electric, Amsterdam’daki RAI oditoryumunda gerçekleştirilen Fully Charged Ödülleri kapsamında tüketici oylarıyla “40.000 Euro’nun altındaki En İyi EV” seçilerek bir kez daha ödül kürsüsüne çıktı.

TÜRKİYE’de elektrikli ürün gamını genişleten köklü İngiliz otomobil markası MG (Morris Garages), MG4 Electric ile Nisan 2023 itibarıyla ülkemizin C segmentine giriş yaptı. Kısa sürede çok sayıda sipariş alan MG4 Electric modeli, bu kez de Amsterdam’daki RAI oditoryumunda gerçekleştirilen Fully Charged Ödülleri kapsamında rakiplerini geride bırakarak “40.000 Euro’nun altındaki En İyi EV” ödülüne layık görüldü. Organizasyonda binlerce elektrikli araç sürücüsü 15 kategorinin her birinde oy kullandı. Otomotiv devi SAIC bünyesinde üretim yapan MG, MG4 Electric modeliyle üstün bir performans sergileyerek “40.000 Euro’nun altındaki En İyi EV” kategorisinde, aralarında Dacia Spring Electric 65 Extreme, Fiat 500e Hatchback 42kW, Jeep Avenger Electric ve Volvo EX30 gibi modellerin de olduğu 8’den fazla adayı geride bıraktı. Bu ödül, MG4 Electric modelinin elektrikli araç dünyasındaki başarısını bir kez daha doğruladı.

MG4 Electric, Avrupa yollarına çıktığı 2022 yılından bu yana 62.000 adedin üzerinde satış gerçekleştirerek Avrupa ve Hollanda’da en çok satan MG modellerinden biri oldu. “40.000 Euro’nun Altındaki En İyi EV” ödülünü kazanmış olmak, daha önce Euro NCAP güvenlik testinden 5 yıldız alan ve MG markasının satış rekoruna katkıda bulunan MG4 Electric modelinin başarısını perçinliyor.

ELEKTRİKLİ ARAÇLARA YÖNELİK İLK ‘TÜKETİCİ OYLAMASI’ ÖDÜLLERİ

Fully Charged Ödülleri, temiz enerji ve elektrikli araçlara yönelik ilk “Tüketici Oylaması” ödülleri olarak dikkat çekiyor. Ödül bu yıl ilk kez Amsterdam’daki RAI oditoryumunda düzenlenen Fully Charged Live etkinliği kapsamında gerçekleştirildi. Çevre dostu teknolojinin öncüsü Myenergi tarafından desteklenen etkinlik, elektrikli araç geçişindeki geleceğin yanı sıra yenilenebilir enerji kaynaklarının ve yarının akıllı evlerinin gelişimini de desteklemek için elektrikliye geçiş dünyasının dört bir yanındaki liderleri ve öncüleri bir araya getiriyor. Adaylar, Fully Charged izleyicileri arasında yapılan geniş çaplı bir anket ile belirleniyor. Ardından ilk adaylar ekibin kendisi ile 15 kişilik enerji ve ulaştırma uzmanından oluşan bir jüri tarafından belirleniyor. Sonrasında 15 kategorinin her birinde finalistler seçiliyor. MG burada, MG4 Electric ile 40.000 Euro’nun altındaki En İyi EV kategorisinde rakiplerini geride bırakarak ödüle layık görüldü. MG İskandinav ve Benelüks CEO’su ve MG Benelüks Başkanı Aiden He, “Bu ödül, elektrikli ulaşımı tüm Avrupalı sürücüler için erişilebilir hale getirme konusundaki kararlılığımızın bir başka önemli kanıtı. Yeni elektrikli yaşam tarzını birlikte başlatalım ve geleceğe doğru ilerlemeye devam edelim” değerlendirmesinde bulundu.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir