Güncel

‘OPET’se Fark Eder’e Effie ödülü

OPET, reklam kampanyası ‘OPET’se Fark Eder’ ile en etkili reklam ve pazarlama iletişimi kampanyalarının ödüllendirildiği Effie tarafından “Bronz” ödüle layık görüldü.

REKLAMCILAR Derneği ve Reklamverenler Derneği’nin Effie Worldwide Inc. İşbirliğiyle bu yıl 13’üncüsünü düzenlediği Effie Türkiye Reklam Etkinliği Ödülleri’nde OPET, ‘OPET’se Fark Eder’ reklam kampanyası ile “Bronz” ödülün sahibi oldu. Organizasyonda ödül alan tek akaryakıt markası olan OPET, pazarlama ve iletişim dünyasının en zorlu ve itibarlı yarışması olarak kabul edilen Effie Türkiye 2021’de geçen yıl başlattığı kampanya ile “Otomotiv Ürün ve Hizmetleri, Satış Sonrası Ürün ve Hizmetler” kategorisinde ödüle layık görüldü. Effie Türkiye Reklam Etkinliği Ödülleri; Reklamcılar Derneği ve Reklamverenler Derneği’nin Effie Worldwide Inc. işbirliğiyle düzenleniyor. Projenin iş sonuçlarına ölçümünü yaratıcılık ekseninde değerlendiren Effie ödülleri, dünya çapında sektör profesyonellerinin kanaatiyle iletişim ve pazarlama alanının en prestijli ödüllerinden biri olarak biliniyor.

Cem Yılmaz’ın başrolünde yer aldığı reklam filmi serisinde OPET’in, sektörde rakiplerinden ayrılan güçlü ve farklı özellikleri ‘OPET’se fark eder’ sloganıyla tüketicinin karşısına çıkıyor. Reklam filminde, şirketin 21 yıldır devam eden ‘Temiz Tuvalet Kampanyası’ kapsamındaki temiz ve hijyenik tuvaletleri, zengin ürün çeşitliliği sunan ve tüketici ihtiyaçlarına göre oluşturulan Ultramarket’leri, kadın akaryakıt satış görevlisi istihdamı yaratan “Kadın Gücü Projesi” gibi öne çıkan özelliklerine vurgu yapılıyor.

‘FİLMDE SEKTÖRE GETİRDİĞİMİZ YENİLİKLERİ VURGULADIK’

OPET Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Murat Zengin, ödüle ilişkin değerlendirmesinde “Effie Türkiye 2021’de ödüle layık görülmekten büyük mutluluk duyuyoruz. OPET, akaryakıt istasyonlarında araçların her türlü ihtiyacını karşılamanın yanı sıra müşterilerine sunduğu alternatif hizmetler ve toplumsal ihtiyaçlardan yola çıkarak oluşturduğu sosyal sorumluluk projeleriyle müşteri memnuniyetinin zirvesindeki yerini koruyor. Sektörümüze yıllardır getirdiğimiz yenilikleri 15 yıl sonra yeniden yolumuzun kesiştiği Cem Yılmaz’la hazırladığımız reklam kampanyası ile vurguladık. OPET, kurulduğu günden bu yana ülkemiz akaryakıt sektörünü dönüştürüyor, çünkü OPET gerçekten insan odaklı ve sosyal bir marka. OPET’in bu misyonunu tüketicilerimize “Opet’se Fark Eder” kampanyası ile bir kez daha hatırlatmak istedik. Serinin bundan sonra yayınlanacak reklam filmlerinde üstün hizmet anlayışımız kapsamında sunduğumuz ürün ve hizmetlere odaklanacağız.” ifadelerini kullandı.

SENARYO VE YÖNETMENLİK CEM YILMAZ’DAN

Reklam filminde, OPET’in marka yüzü olan Cem Yılmaz, OPET olmaya öykünen ve bir taraftan da OPET’i kendine rakip gören Farketmez Petrol’ün sahibi Faruk Etmez rolünde izleyicinin karşısına çıkıyor. Faruk Etmez ve istasyonundaki yegane çalışanı Necmi, OPET’in diğer akaryakıt markalarından farkını izleyiciyle birlikte keşfediyor. OPET’teki tüm gelişmeleri ilgiyle ve hatta teleskopla takip eden ikili, Farketmez Petrol’ün hizmet anlayışı ve tüm eksikliklerine rağmen sektörde değişim ve yeniliğin öncüsü olan OPET’e meydan okumayı da ihmal etmiyor. Farketmez Petrol’ün sahibi Faruk Etmez ve Necmi’nin maceralarını sektöre gönderme yaparak esprili bir dille anlatan reklam filmlerinin senaristliğini ve yönetmenliğini Cem Yılmaz gerçekleştirdi. Serinin ilk filmleri Happy People Project imzasını taşıyor.

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir