Skoda, Mart’ı rekor satışla kapattı

Yüce Auto-Skoda, Mart ayını rekor satışlarla kapattı ve geçen yıla göre yüzde 299 oranına varan artışla birlikte en çok satan ilk 5 marka arasındaki yerini aldı.

GENİŞ ürün yelpazesiyle her beğeniye uygun yeni model seçenekleri sunan Skoda, başarı grafiğini her geçen gün artırmaya devam ediyor. Bu ivmeyle birlikte istikrarlı bir şekilde yükselişini sürdüren Yüce Auto-Skoda, Mart ayında geçen yıla göre yüzde 299 ile sektördeki en büyük artışı gösterdi.

SKODA İLK 5 MARKA ARASINDA

Aynı zamanda marka tarihinin en yüksek satış adetlerini de gerçekleştiren Skoda en çok satan ilk 5 marka arasındaki yerini aldı.Toplam binek otomobil pazarı Mart ayında yüzde 91.4 büyüyerek 76 bin 357 adetle kapanırken Skoda, 5.204 adetlik satışla birlikte yüzde 6.81’lik rakor pazar payı elde etti.

SATIŞLAR İLK ÇEYREKTE YÜZDE 162 ARTTI

Skoda Mart ayında, aylık rekorun yanı sıra 2021 yılı ilk çeyreğinde şimdiye kadarki en yüksek ilk çeyrek başarısına imza attı. 2021 yılının ilk üç ayında gerçekleşen 9 bin 842 adetlik satış, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 162 artış gösterdi. 2020 yılının aynı döneminde 3 bin 757 adetlik satışla yüzde 3.8’lik pazar payı elde etmişti. Skoda’nın Mart ayında satış performansı ise geçen yıla göre yaklaşık olarak yüzde 299 oranında arttı.

İlk çeyrek verilerine göre Skoda’nın Türkiye binek otomobil pazarında payı yüzde 6.3 olarak gerçekleşti.

Yüce Auto-Skoda Genel Müdürü Zafer Başar

‘2021 REKORLARLA BÜYÜDÜĞÜMÜZ BİR YIL OLACAK’

Yüce Auto-Skoda Genel Müdürü Zafer Başar, ilk 3 ayda yıla 7 modelle girmenin verdiği enerji ile tarihi bir satış başarısı gösterdiklerini belirterek “Markamızın uzun vadeli hedefi olan yüzde 7 Pazar Payı ve ilk 5 marka arasında olma planı doğrultusunda 2021 yılının büyüme stratejimiz için önemli bir dönüm noktası olacağını birçok platformda dile getirmiştim.Bu doğrultuda 40 bin araçlık bir satış hedefi ile yola çıktık. İlk çeyrek satışları hedef ve kurgularımızın doğruluğunu yansıtmaktadır. 2021’in ilk üç ayında tüketicilerin markamıza gösterdiği ilgiden dolayı çok memnunuz. Onların bu taleplerini finansal kampanyalarla desteklemek adına elimizden geleni yaptık ve bunun karşılığını aldığımızı net bir şekilde görüyoruz. Bu başarıyı genç ürün gamımız, artan marka imajımız ve geniş model çeşitliliğimizle artırmaya devam edeceğiz“ dedi.

REKORDA SUPERB’NİN ROLÜ BÜYÜK

Skoda, Mart ayındaki başarısında Superb modeli bin 619 adetlik satış ile büyük rol oynadı. Markanın ilk üç aylık performansında ise en çok satan modeller sırasıyla 2 bin 914 adetle Superb, 2 bin 522 adetle Octavia, bin 240 adetle Kamiq oldu.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir