GüncelHibrit/Elektrikli AraçlarLansman/Yenilik

Ultra lüks Çinli Hongqi de Türkiye’de

Bünyesinde Yeniköy Motors ve Aston Martin Türkiye’yi bulunduran D ve D Motorlu Araçlar, Çin Devlet Başkanının makam aracı da olan lüks SUV Hongqi’yi Türkiye’de satışa sundu. Ultra lüks Hongqi E-HS9 modelinin 8 milyon TL ‘lik fiyat etiketine sahip olması bekleniyor.

ÇİN’in en eski ve en büyük otomobil üreticilerinden biri olan FAW Group tarafından üretilen HONGQI E-HS9, bünyesinde Yeniköy Motors ve Aston Martin Türkiye’yi bulunduran D ve D Motorlu Araçlar A.Ş. tarafından, Ağustos sonu itibari ile Türkiye pazarına sunuluyor. Çin Devlet Başkanı’nın resmi aracı olan HONGQI, Türkiye’de benzersiz bir lüks deneyimi sunmak üzere geliyor.

Hongqi E-HS9 sürüş kolaylığı, konforu ve ileri teknoloji özellikleri ile SUV segmentinde oyunun kurallarını değiştirecek özellikleri ortaya koyuyor.

Yüksek kalite, son teknoloji özelliklerle donatılmış olan Hongqi sürüş kontrolü ve güvenliği en yüksek seviyede sağlarken, lüks ve konforu ön planda tutmayı da başaran bir model olarak karşımıza çıkıyor.

‘HONGQI BİRÇOK YÖNDEN BENZERSİZ’

Hongqi’nin Orta Doğu Direktörü Cheng Zhang, “ Hongqi’nin tüm araçları yüksek kaliteli, son teknoloji özelliklerle donatılmış, sürüş kontrolü ve güvenliği entegre ederken lüks ve konforu ön planda tutan modeller yaratmak için global lider markalarla aynı üretim standartlarını benimsemiştir. Ayrıca Hongqi birçok yönden benzersiz bir marka, Orta Doğu pazarı çerçevesinde Türkiye’de markamızı yollarda görmek mutluluk verici olacak.” dedi.

‘KALİTESİ VE GELECEK VİZYONU ETKİLEYİCİ’

D ve D Motorlu Araçlar A.Ş.Yönetim Kurulu Başkanı Nevzat Kaya, ‘’Markayı ülkeye getirme kararımı tetikleyen faktörlerden en önemli olanları  Hongqi’nin kalitesinden ve gelecek vizyonundan çok etkilendim, elektrikli bir otonom olmasından kaynaklı doğan sürdürülebilirlik kavramına olan katkısının takdir edilesi olduğunu düşünüyorum’’ dedi.

Markanın Türkiye’ye getirdikleri ilk modeli E-HS9’un başarısının, kalitesi ve adaptasyon kabiliyeti sebebiyle öngörülebilir olduğundan bahseden Nevzat Kaya, “ Türkiye’de Müşteri deneyimini üst noktalara taşıyan yeni gelişmelere katkı sağlamak adına üstümüze düşeni yapmak istiyoruz. Elektrikli otomobil sektörüne adım atarak kazandıracağımız markanın online platformlarda tüketici tarafından satın alınabilir olması fikri hepimiz için oldukça çekiciydi” dedi. “Dünyada, özellikle Çin’de üretilen pek çok elektrikli otomobil markası var. Fakat Yeniköy Motors olarak, müşterilerimize yalnızca en kaliteli seçenekleri sunmak isteriz. Hongqi’yi seçmemizin en büyük nedeni 30 yıllık deneyimimizle paralel konumlanmış güçlü bir marka olmasıdır.” diye ekledi.

IŞIK GÖSTERİSİ SUNAN AYDINLATMA

Hongqi E-HS9 2023’teki aydınlatma sistem tam tabirle harika. Gösterişli karşılama ışıkları ve matrix LED farlara sahip. Arka kısım, E-HS9’un arkasını saran ve ona agresif bir görünüm veren, ayrıca yükseğe monte edilmiş fren lambası LED arka lambalarıyla birlikte açıldığında Hongqi E-HS9 2023’ün ışıkları unutulmaz bir ışık gösterisi sunuyor.

Hongqi E-HS9 2023, eşi benzeri olmayan elektrikli SUV; büyük boy bir gövdeye ve, 21 veya 22 inçlik jantlara sahip. Ayrıca bir arka filmli cama, arka elektrikli bagaja ve zarif yan aynaları göz dolduruyor.

6 RENK SEÇENEĞİ

Hongqi E-HS9 2023, endüktif gizli kapı kolları ile geliyor. Bu kapı kolları teknolojisi ile sizin için otomatik olarak açılıyor. Hongqi  E-HS9’ un gövde renk seçenekleri siyah, zarif beyaz ve kuantum gümüş grisi olarak belirlenmiş. Buz beyazı + kuantum gümüş grisi, siyah üstlü zarif beyaz ve siyah üstlü kuantum gümüş grisi olmak üzere iki tonlu renk seçenekleri de lüks severleri cezbedecek özelliklerinden.

Hongqi E-HS9 99 kwh kapasiteli pile sahip motor 551 ps ve 750 Nm tork değeri sunuyor. E-akıllı 4WD sistemine sahip araç, 0’dan 100 km/h’ye yaklaşık 5.0 saniyede ulaşırken, 500 km menzil sunuyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir