GüncelHibrit/Elektrikli Araçlar

Ulu Motor’un sınırları 20 ülkeyi aştı

Türkiye odaklı yatırımları, ihracat potansiyeli, sürdürülebilir büyüme stratejileri ve yıllardan beri giderek artan müşteri güveniyle, otomotiv sektöründe önemli bir konuma sahip olan Ulu Motor, 20. yılını coşkuyla kutluyor.

ULUBAŞLAR Grubu bünyesinde 2004 yılında kurulan ve otomotiv sektöründe 21 ülkede marka temsiliyet faaliyetlerini yürüten Türkiye’nin öncü otomotiv şirketlerinden Ulu Motor, Türk otomotiv sektörünü küresel arenada gururlandırmaya devam ediyor.

Ulu Motor CEO’su Mahmut Ulubaş
  1. YILINDA İNGİLTERE PAZARINA GİRİŞ

Skywell Automobile, Türkiye ve Kıta Avrupası’nı kapsayan iş birliklerinin ardından Ulu Motor’a dünyanın en büyük pazarlarından biri olan İngiltere pazarını emanet etti. Skywell markasının Doğu Avrupa ve Balkanlar temsiliyetine İngiltere pazarını da ekleyen Ulu Motor, 20.yılında markanın sağdan direksiyonlu tüm Avrupa pazarlarının yönetimini üstlenmiş oldu. Teknoloji ve altyapı yatırımlarını hızla sürdüren Ulu Motor, 20 yıllık deneyimi, başarılı satış ve marka performansı, genişlettiği iş birliği kapsamıyla dünyanın en büyük pazarlarından biri olan Avrupa’da güçlü pozisyonunu daha da güçlendirdi.

20 YILLIK DENEYİMİYLE TEKNOLOJİDE ÖNCÜ MARKA

2024 yılının ilk çeyreğinde yatırımlarının tamamlanması planlanan Batarya Geliştirme ve Üretim Fabrikasıyla enerji depolama alanında Skywell Türkiye, enerji depolama teknolojisinin avantajlarına odaklanarak hem ülke içinde hem de uluslararası arenada öncü bir rol oynamayı hedefliyor.

Ulu Motor ile Çin’in en büyük teknoloji firmalarından Skywell’in üreticisi Skyworth’un Türkiye’de açacağı Batarya Geliştirme ve Üretim fabrikasında, 800 + 4C mimariye sahip üretimi başlayacak olan bataryalar ile şarj gücü 120kw’den 480kw’ye yükselirken 8 dakikada yüzde 0 ila 80 doluluğa ulaşması sağlanacak.

Ulu Motor’un 20 yıllık deneyimiyle teknoloji ve altyapıda sektöre öncülük ettiğinin en önemli göstergelerinden olan 86 kwsa yüksek kapasiteli batarya sayesinde D-SUV ET5 modelinin 0’dan 100 km/s hıza ulaşması sadece 7,9 saniye sürecek.

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir