Yeni Civic, turbo LPG’yle geliyor

Yeni Honda Civic dizelin yerine turbo LPG seçeneğiyle yola çıkıyor. 1.5 litre VTEC Turbo LPG’li seçeneğiyle de satışa sunulacak yeni Honda Civic’in başlangıç fiyatı 374 bin lira.

JAPON otomotiv üreticisi Honda’nın dünya çapında 24 milyondan fazla satış adedine ulaşan Civic modeli tamamen yenilenen 11’inci nesli 13 Kasım 2021 tarihinde, 374 bin liradan başlayan fiyatlarla satışa sunulacak. Yaklaşık 50 yıl boyunca dünyanın 170 ülkesinde 24 milyondan fazla satış adedine ulaşmayı başaran Honda’nın ürün gamındaki en uzun soluklu model olan Civic, Honda mühendisleri tarafından insana fayda odaklı yaklaşım kapsamında geliştirilmeye devam ediyor.

1.5 LİTRELİK TURBO LPG

Yeni Civic Sedan’ın 11’inci neslinde güç aktarma organları geliştirilirken; yakıt verimliliği ve hızlanma performansı gibi önceki neslin güçlü yönleri korundu. Yeni Civic, geliştirilen motor özellikleri ve iyileştirilen CVT şanzıman ile yüksek verimlilik seviyesini ve gelişmiş sürüş keyfi ile bir arada sunuyor. Yeni nesil Civic Sedan, yakıt verimliliği sağlarken 1.5 litre VTEC Turbo LPG motor seçeneğine sahip olması ile dikkat çekiyor.

Honda’nın insan odaklı tasarım yaklaşımı ile geliştirilen 11’inci nesil Civic Sedan’da teknolojik özellikler de sürücüye fayda sağlamak için kullanılıyor. Bu yaklaşımın sonucu olarak bugüne kadarki en gelişmiş Civic ortaya çıkarken; standart olarak tüm donanım paketlerinde Apple CarPlay® ve Android Auto™ uyumlu olan bilgi-eğlence sistemi sunuluyor. Ayrıca Executive+ versiyonunda akıllı telefonlar için kablosuz şarj özelliği yer alıyor.

SÜRÜCÜ VE YOLCU GÜVENLİĞİNDE YENİLİKLER

Yeni nesil Civic Sedan’da sürücü ve yolcu güvenliği için alınan tedbirler de dikkat çekiyor. 11’inci nesil Civic Sedan sunulan Honda SENSING teknolojisi ile önceki nesilden iki kat daha geniş (50 derece yerine 100 derece) alanı tarayan ön kamera kullanılıyor. Honda’nın gelişmiş sürüş destek teknolojileri ise güvenli bir yolculuk deneyimi sunuluyor. Önceki nesil Civic Sedan modellerinde bulunan güvenlik donanımlarına ek olarak Executive+ paketinde sunulan ve sağ yan ayna altına monte edilen kamera ile çalışan Lanewatch özelliği sayesinde yolun sağ tarafı multimedya ekranında görüntülenebiliyor.

YENİ HONDA CIVIC SEDAN LANSMAN FİYATLARI

VTEC Turbo ECO (LPG)

Premium ECO – 374 bin TL

Elegance ECO – 410 bin TL

Executive ECO – 440 bin TL

VTEC Turbo (Benzin)

Elegance – 402 bin TL

Executive – 435 bin TL

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.