‘Tırport Drive’ ile kamyoncu sürüşlerine takip  

Tırport Başkanı Dr. Akın Arslan, devreye alacakları yeni teknolojilerle global ölçekte büyüyeceklerini ve sektörde öncü olarak değer katmaya devam edeceklerini söyledi.

 LOJİSTİK yönetimini uçtan uca dijitalleştiren, lojistik şirketlerine ve yük sahibi üreticilere tüm operasyonlarını gerçek-zamanlı, konum-tabanlı yönetme gücü veren Tırport, yapay-zeka destekli aplikasyon teknolojilerini kullanarak, sürüş performanslarını da izlemeye başladı.

“Tırport Drive” teknolojisi ile kamyon şoförlerinin sürüş performansları ve şoförlerin niteliklerinin yanında, kamyonların marka, model, dorse vb. kriterleri de dikkate alınarak kıyaslamalı ölçülebiliyor.

Etkili sürüşten hızlanma-fren anormalliklerine, aşırı yakıt sarfiyatlarının tespit edilmesinden muhtemel lastik sorunlarına, sürücünün yolda telefon kullanma alışkanlıklarına kadar onlarca kriter Tırport Mobil Aplikasyonu ile analiz ediliyor, gruplanarak sürüş davranışlarına ilişkin çözümler üretiliyor. Bunun için araca ve OBD portlarına hiçbir kitin takılmasına da gerek kalmıyor. Sürücünün mobil telefonunun olması ve Tırport uygulamasını açık tutması yeterlidir.

TIRPORT, GELECEK YIL AVRUPA PAZARINA GİRİYOR

Lojistikte Avrupa pazarının ilk 3 dijital platformu arasında konumlanan Tırport, gelecek yılın ilk çeyreğinde Hollanda’da şirket kurmayı planlıyor. Hollanda’yı üs olarak seçtiklerini kaydeden Tırport Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Akın Arslan, Avrupa’da 20’nin üzerinde ülkede faaliyete geçmeye hazırlandıklarını söyledi. Ülkemizin yanında 7 ülkede faaliyet gösterdiklerini anlatan Tırport Başkanı Dr. Akın Arslan, devreye alacakları yeni teknolojilerle global ölçekte büyüyeceklerini ve sektörde öncü olarak değer katmaya devam edeceklerini açıkladı. Avrupalı tedarikçilerin Tırport ile işbirliği geliştirme arayışına girdiğini ifade eden Dr. Akın Arslan, Tırport’un uçtan uca lojistik operasyonu yönetimi, kamyoncu veri tabanını yönetimi, konum tabanlı gerçek zamanlı yükleme ve boşaltma işlemlerinin raporlanması gibi birçok teknolojik gelişmeyi sektörde sunduğunu anlattı.

TIRPORT’UN SEKTÖRE SUNDUĞU YENİLİKLER NEDİR?

Lojistik sektörünün önemi içinde bulunduğunuz pandemi döneminde birkez daha gündeme geldi. Gelecek 5 yılın teknolojik açıdan ciddi bir değişim ve dönüşüm yaşayacak sektörlerinin başında “lojistik” geliyor. Tırport, lojistik firmaları ve kamyoncuların operasyonlarını uçtan uca dijitalleştirirken, hayata geçirmekte olduğu yeni uygulamalarla global çapta sektöre değer katmaya devam ediyor.

Tırport’un, lojistik firmalarına, yük sahiplerine ve kamyoncuların kooperatiflerine sunduğu yenilikler şunlar:

1-Tırport’un kurumsal uygulaması üzerinde, tüm nakliye operasyonlarının 7/24 izlenmesi ve yönetilmesi mümkündür.

2-Onaylı ve güvenli kamyoncuyu istenilen yer ve tarihte bulma, onlara yük önerebilme ve güvenli kamyoncu portföyü oluşturmak mümkündür.

3-Web, iOS, Android dahil tüm platformlar üzerinden çalışan ve aynı zamanda yönetilen etkili bir dijital operasyon yönetimi mümkündür.

4-Tırport’taki SSL link sayesinde, yükü bekleyen müşteriye yük ve taşıma bilgisini canlı bir  şekilde izleyebileceği güvenilir linkin paylaşımı mümkündür.

5-Param Tırport kart ile elektronik para altyapılı sistemiyle 7/24 taşıma parası ödeyebilme imkanı mümkündür.

KAMYONCULARA SUNULAN YENİLİKLER

1-Tırport’un YükCepte uygulaması ile, istenildiği zamanda ve lokasyonda, kamyonun özelliklerine uygun olabilecek yüklerin bilgisine ulaşma ve teklif verebilmek mümkündür.

2-Kamyoncu henüz gidiş yükü ile yolda ilerlerken, akıllı algoritmaların desteği sayesinde, dönüş yükünü bulması mümkündür.

3-Lojistik firmalarının ve büyük yük sahiplerinin “Güvenilir” portföylerinde yer alabilme ve onlardan çıkacak yük fırsatlarından anında haberdar olma mümkündür.

4-Param Tırport Kart ile nakliye ödemelerini doğrudan alabilme, taşıma yapabilme, firma bazında cari hesaplarını takip edebilme ve indirimli akaryakıt avantajlarını kullanabilme mümkündür.

5-Tırport YükCepte uygulaması sayesinde, tek tıkla U-ETDS raporlaması yapabilme mümkündür.

 

 

 

 

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.