Genel

Brisa’den erişilebilir web sitesi

Türkiye lastik sektörünün mobilite lideri Brisa, hayatın her alanını kapsayan, insan odaklı mobilite vizyonuyla web sitesini engelli kullanıcıların gereksinimlerine uygun hale getirerek herkes için erişilebilir kılıyor.

MOBİLİTE dönüşümünde güçlü adımlar atan Brisa, kapsayıcı bir yaklaşımla dijital dünyada da herkes için hareket kabiliyetini ve mobiliteyi destekliyor. Bu kapsamda epilepsi, disleksi, sınırlı görme, bilişsel bozukluklar ve diğer sağlık sınırlamaları da dahil olmak üzere engelli kullanıcıların web sitesini daha kolay kullanmalarını sağlayan yapay zeka tabanlı eklenti aracılığıyla engelleri ortadan kaldırıyor. Engelli kullanıcıların, ekran okuma, kontrast ayarları, yazı karakteri ayarları gibi ihtiyaç duyabilecekleri özellikleri tek bir eklenti ile düzenlenebilir kılıyor.

Brisa, bu eklenti ile web sitesini World Wide Web Konsorsiyumu’nun (W3C) Web İçeriği Erişilebilirlik Kılavuzu (WCAG)’na uygun olacak şekilde uluslararası standartlarla uyumlu hale getirdi. Mobil cihazlarla da uyumlu olan bu eklenti sayesinde web site içerisindeki metinlerde 12 farklı dil seçeneği ile çeviri de yapılabiliyor.

BRİSA’DEN ERİŞİLEBİLİR WEB SİTESİ

Brisa İnsan Kaynakları Genel Müdür Yardımcısı Tuğba Gök Nam, “Brisa’da eşitlik, çeşitlilik ve kapsayıcılık olmazsa olmazımızdır. Brisa olarak mobilite dönüşümümüz ve vizyonumuz, her bireyin kendisine has yolculuğunu ve hayatın her anını kapsayan, insan odaklı bir deneyim sunmayı hedeflemektedir.”

Web sitemizi de bu kapsayıcı bakış açımızla, herkes için eşit ve rahat kullanım sunacak şekilde erişilebilir hale getirdik. Her hareketimizde, insanların hayatlarında yolculuklarında yeni olanaklar keşfetmelerine ve kendilerini geliştirmelerine yardımcı olmayı hedefliyoruz. Yaptığımız bu iyileştirme ile, engelli bireylerin hareket özgürlüğünü ve bilgiye erişimini önemli ölçüde artırıyoruz.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir